Wydarzenia sportowe w okolicy

październik 2022

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
26
27
28
29
30
1
2
Events for 1 październik
Events for 2 październik
3
4
5
6
7
8
9
Events for 3 październik
Brak wydarzeń
Events for 4 październik
Brak wydarzeń
Events for 5 październik
Brak wydarzeń
Events for 6 październik
Brak wydarzeń
Events for 7 październik
Brak wydarzeń
Events for 8 październik
Brak wydarzeń
Events for 9 październik
10
11
12
13
14
15
16
Events for 10 październik
Brak wydarzeń
Events for 11 październik
Brak wydarzeń
Events for 12 październik
Brak wydarzeń
Events for 13 październik
Brak wydarzeń
Events for 14 październik
Brak wydarzeń
Events for 15 październik
Events for 16 październik
Brak wydarzeń
17
18
19
20
21
22
23
Events for 17 październik
Brak wydarzeń
Events for 18 październik
Brak wydarzeń
Events for 19 październik
Brak wydarzeń
Events for 20 październik
Brak wydarzeń
Events for 21 październik
Brak wydarzeń
Events for 22 październik
Brak wydarzeń
Events for 23 październik
Brak wydarzeń
24
25
26
27
28
29
30
Events for 24 październik
Brak wydarzeń
Events for 25 październik
Brak wydarzeń
Events for 26 październik
Brak wydarzeń
Events for 27 październik
Brak wydarzeń
Events for 28 październik
Brak wydarzeń
Events for 29 październik
Brak wydarzeń
Events for 30 październik
Brak wydarzeń
31
1
2
3
4
5
6
Events for 31 październik
Brak wydarzeń
1 października 2022

Co nas czeka w Alniko A-klasie, czyli zapowiedź XXII kolejki

Im bliżej końca rozgrywek, tym coraz ciekawiej będzie na boiskach drużyn, występujących w A-klasie. Presja na Chrobrym i Górniku coraz większa, każda wpadka może nieść za sobą poważne konsekwencje. Na dole tabeli z każdym weekendem pogarsza się sytuacja drużyn Majdanu Bolesławice i LKS-u Mierzwin. W tej kolejce oba te teamy zagrają ze sobą i przegrany w tym spotkaniu będzie mógł już pakować bagaże do pociągu z napisem B-klasa. Jakie jeszcze mecze czekają nas w ten weekend? Zaczynamy zapowiedź XXII kolejki!

Granie w sobotę rozpoczną piłkarze/kopacze/weekendowe grajki (niepotrzebne skreślić) z Iwin i Brzeźnika. Oba zespoły są na fali wznoszącej. Gospodarze z Iwin wygrali pewnie ostatnie dwa mecze z bilansem bramek 10:1, natomiast Brzeźnik był zwycięski w ostatnich trzech meczach i w zestawieniu samej rundy wiosennej zajmuje trzecie miejsce. Patrząc na tabelę rozgrywek, można byłoby twierdzić, że to walczaki z Brzeźnika są zdecydowanym faworytem, jednak w naszej kochanej A-klasie wszystko może się zdarzyć. W Iwinach trener Brzeźnika Daniel Padewski na pewno nie będzie mógł skorzystać z usług Błażeja Szwedo, który odniósł kontuzję w meczu z Mierzwinem, prawdopodobnie nie zagrają też bracia Jacenty. Czy te absencje wpłyną na grę LZS-u? Przekonamy się w sobotę.

Kolejny sobotni mecz będzie miał miejsce w Gościszowie. Gospodarze niesieni dopingiem licznej grupy kibiców będą starali postawić się Górnikowi Węgliniec. Orzeł dobrze wszedł w rundę, nie przegrywając w pierwszych czterech meczach, ostatnio jednak wyhamowali i w ten weekend na pewno trudno będzie o przełamanie, zwłaszcza jeśli Górnik będzie tak skuteczny jak przed kilkoma dniami, kiedy to piłkę do bramki rywali wpakował aż jedenaście razy. Jak pisałem we wstępie – presja jest coraz większa i nie będzie ona ułatwiała zadania drużynie przyjezdnych. Górnik więc musi, Orzeł może. W barwach drużyny z Węglińca prawdopodobnie nie zagra podstawowy goalkeeper Łukasz Nowak i goście będą musieli się wspomóc bramkarzem z juniorów. Na pewno w spotkaniu nie wystąpi też najlepsza strzelba Górników, czyli Dawid Hadryś. Czy brak podstawowego bramkarza wpłynie na jakość poczynań Górników w defensywie? Czy absencja wicelidera klasyfikacji strzelców sprawi, że Górnik będzie miał problemy w ataku? Odpowiedź już niebawem.

Również w sobotę zagra drugi z kandydatów do awansu. Drużyna Krzysztofa Kownackiego wybierze się do Parowej na mecz z tamtejszym Rybakiem. Chrobry na wiosnę wygrał wszystkie sześć meczów i drużynie Rybaka niełatwo będzie zatrzymać rozpędzoną lokomotywę. Zwłaszcza, że forma chłopaków z Parowej jest niestabilna. Potrafią przegrać wysoko na własnym terenie z Żarkami Średnimi, by po tygodniu zbić w Zebrzydowej Spartę. Ciężko przewidzieć w jakiej formie będą w tę sobotę, ale jeśli Chrobry zagra futbol, do którego nas przyzwyczaił, do tego dołoży skuteczność (z którą czasem u niego na bakier),a w dobrej dyspozycji będzie Bartosz Kojder, to wróci do Nowogrodźca bogatszy o trzy punkty.

Ostatnie sobotnie spotkanie odbędzie się w Gromadce, gdzie miejscowy GKS podejmie Spartę Zebrzydowa. W tabeli drużyny te dzieli tylko jeden punkt (na korzyść gospodarzy), możemy więc mieć do czynienia z wyrównanym widowiskiem. Sparta będzie chciała zmazać plamę sprzed tygodnia, kiedy to polegli przed własną publicznością, Gromadka z kolei przywiozła z Żarek trzy punkty i będzie chciała podtrzymać dobrą passę przed swoimi kibicami.

W niedzielę pierwszy mecz dnia to wspomniane we wstępie spotkanie dwóch drużyn zamykających tabelę. Do Mierzwina przyjedzie ekipa Majdanu Bolesławice i będzie to mecz o przysłowiowe sześć punktów. Przegrana drużyna do minimum zmniejszy swoje szanse na pozostanie w lidze. Żadna z tych drużyn na wiosnę jeszcze nie zapunktowała, w ogólnej tabeli ich dorobek również jest mizerny – Majdan ma 8 punktów, Mierzwin 6. W pierwszym meczu tych ekip był remis 2:2. Jak będzie w niedzielę? Kto będzie bliżej tego, by od sierpnia jeździć po Milikowach, Zbylutowach i innych Czernych? Przed tygodniem lepiej zaprezentowała się drużyna Majdanu. Do przerwy prowadzili z wyżej notowanymi Niwnicami, by ostatecznie przegrać 2:4. Mierzwin natomiast w ogóle nie podjął rękawicy w meczu z Brzeźnikiem, przegrywając aż 0:9. Dla nas faworytem w tym meczu będzie Majdan.

W Łaziskach ciężkie zadanie czeka tamtejszą drużynę. Fakt, że w ostatnich dwóch meczach tracili po jedenaście bramek nie pozwala im patrzeć optymistycznie na niedzielę. Do tego rywal – Stare Jaroszowice – to drużyna bardzo dobrze poukładana taktycznie, z kilkoma ciekawymi indywidualnościami. Jeśli ekipa gospodarzy przegra to spotkanie, poczuje na plecach lekki oddech którejś z ekip Majdan/Mierzwin i w Łaziskach zacznie się robić nieciekawie. Jak do meczu podejdzie LZS? Czy będzie chciał za wszelką cenę zamurować bramkę, by znów nie skończyło się dwucyfrówką czy jednak głodny punktów zagra odważnie, by w końcu zdobyć punkty? Początek tego meczu o 15:00, zapraszamy!

Również o 15:00 w Ocicach zabrzmi pierwszy gwizdek sędziego. Rywalem gospodarzy będzie drużyna GKS Tomaszów Bolesławiecki. Drużyna, która na wiosnę punktuje słabo (3 punkty na 18 możliwych), natomiast w niektórych meczach pokazują naprawdę dobrą piłkę i rywalom gra się ciężko. Tomaszów to drużyna, która jest w podobnej sytuacji jak Łaziska, jeśli w niedzielę nie zapunktują, ktoś ich zacznie nieśmiało gonić. A o punkty będzie ciężko, bo drużyna Ocic na własnym boisku gra bardzo dobrą piłkę, o czym może świadczyć choćby fakt, że postawiła się nawet wiceliderowi z Węglińca.

O ostatnim meczu kolejki napiszemy tylko tyle, że się odbędzie. Jako portal Sportowego Bolesławca, zajmujemy się tu głównie drużynami z powiatu bolesławieckiego, natomiast w meczu LZS Niwnice vs. WKS Żarki Średnie takowe nie występują.

GKS IwinyLZS BrzeźnikSobota, godz.15:00
Orzeł GościszówGórnik WęgliniecSobota, godz.16:00
Rybak ParowaChrobry NowogrodziecSobota, godz.17:00
GKS GromadkaSparta ZebrzydowaSobota, godz.17:00
LKS MierzwinMajdan BolesławiceNiedziela, godz.11:00
LZS ŁaziskaKS Stare JaroszowiceNiedziela, godz.15:00
LKS OciceGKS Tomaszów BolesławieckiNiedziela, godz.15:00
LZS Niwnice WKS Żarki ŚrednieNiedziela, godz.15:00
Facebook Comments