Events for 2 październik
Events for 3 październik
28 września 2021

Bad Element Otok znów samodzielnym liderem B-klasy

Przed tygodniem w podsumowaniu kolejki, z czołowej trójki, najbardziej chwaliliśmy Kolonię Bolesławiec, która w rundzie wiosennej odnosiła najlepsze wyniki z klubów czołówki. W tej kolejce, na przekór naszym słowom, spisała się najsłabiej i z drugiego miejsca spadła na miejsce czwarte. I niby nie ma tragedii, bo do końca sezonu zostało pięć kolejek, a ich strata do lidera to tylko 3 punkty, ale jeśli chcieli liczyć się w walce o promocję do wyższej ligi, to w XVII kolejce ich sytuacja się skomplikowała.

Zmagania w tej kolejce zaczęły się nietypowo jak na B-klasę, bo w sobotę. Do Raciborowic wybrała się drużyna Znicza Kruszyn. Do przerwy kibice zgromadzeni na stadionie w Raciborowicach nie zobaczyli żadnej bramki, piłkarze obu drużyn rozkręcili się dopiero po przerwie. W 15 minut GKS zdobył trzy gole, których autorami byli Denys Lebid, Dominik Kubik i Dariusz Białoń. I gdy wydawało się, że nic złego gospodarzom się nie stanie, zaczęli strzelać piłkarze Znicza. Fakt, że zabrali się za to chyba za późno, bo dopiero w 87 minucie, ale w 89 minucie na tablicy wyników było już tylko 3:2. Zabójcza końcówka Kruszyna na nic się jednak zdała, bo trzeciej bramki strzelić już nie zdążyli, więc trafienia Pawła Grzegorzewskiego i Jacka Konefała okazały się jedynie honorowymi bramkami.

Mocne strzelanie urządzili sobie piłkarze z Nowej, którzy na własnym boisku podejmowali Zbylut Zbylutów. Czterokrotnie na listę strzelców wpisywał się Przemysław Szurgot, bezapelacyjnie najlepszy snajper ligi. Aż dziw bierze, że Przemek gra tylko w B-klasie, ale może w przyszłym sezonie będzie już strzelał bramki dla Nowej w rozgrywkach A-klasy Jego koledzy z drużyny dołożyli siedem bramek, tracąc dwie i spotkanie zakończyło się wynikiem 11:2.

Zwycięstwo odniosła również kolejna ekipa aspirująca do awansu, czyli Bad Element Otok. Po trafieniach Pawła Czachary i Bartłomieja Wieczorka, Otok wygrał 2:1. Honorowym trafieniem dla KS Czernej popisał się Piotr Kopeć. Tym samym Otok wykorzystał potknięcie Kolonii Bolesławiec i po tej kolejce jest samodzielnym liderem B-klasy.

Więcej zdjęć z meczu Bad Element Otok – KS Czerna możecie zobaczyć na naszym Facebooku.

Owa Kolonia pojechała w tej kolejce do Włodzic. Wyjazdu nie będzie wspominać dobrze, bo nie przywiozła z niego choćby punktu. Co prawda, jako pierwsza strzeliła bramkę, jej autorem Paweł Dul, ale potem do roboty wzięli się gospodarze. Sygnał do ataku dał gospodarzom Dawid Drapan, który wyrównał rezultat spotkania. Przed przerwą Włodzicom udało strzelić się jeszcze jednego gola, a po przerwie wpakowali bramkarzowi Kolonii kolejne trzy. Drużynę z Bolesławca w drugiej odsłonie stać było tylko na jedną bramkę. Kolonia, przegrywając, we Włodzicach wypadła poza podium rozgrywek. Jej miejsce w pierwszej trójcę zajęła ekipa LZS Kotliska, która podejmowała KS Milików. W zaciętym spotkaniu lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali z chłopakami z Milikowa 3:2.

Ostatni mecz tej kolejki odbył się w Kraśniku Dolnym, do którego przyjechały rezerwy GKS-u Gromadki. To jedyne spotkanie w tej kolejce, w którym drużyny podzieliły się punktami. Kibice, którzy przybyli na mecz, nie mogli narzekać na nudę, zobaczyli sześć goli, były zwroty akcji. Najpierw szybko na prowadzenie wyszedł Kraśnik Dolny, po kilkunastu minutach już prowadzili goście. Zdeterminowany Kraśnik dążył do tego, by spotkania nie przegrać i udało im się wyrównać.

GKS RaciborowiceZnicz Kruszyn3:2