Events for 30 wrzesień
Events for 3 październik
25 września 2021

Wygrana z Opolem dała awans BTSowi do turnieju finałowego

W trzecim dniu półfinałowego turnieju barażowego o awans do II ligi piłki siatkowej mężczyzn doszło do ostatecznych rozstrzygnięć. A najważniejszą informacją jest ta, że BTS Elektros Bolesławiec pokonał Uni Licon Opole i zagra w turnieju finałowym.

Spotkanie BTSu rozpoczęło się jeszcze przed południem, bo o godz. 11.00. Niewątpliwie miało to również wpływ na sam przebieg meczu, bo jak się okazało słoneczna pogoda dotarła również na halę i jedna część boiska była dosyć mocno oświetlona w taki sposób, że słońce świeciło prosto w oczy zawodnikom. Pech chciał, że w 1 i 3 secie byli to bolesławianie.

Obie ekipy rozpoczęły mecz w swoich najmocniejszych składach i było wiadome, że dzisiejsze Opole, nie jest tym z dnia wczorajszego. Początek seta pierwszego należał do zawodników Uni Licon Opola. Prowadzili 3:6, ale po kilku dobrych akacjach naszej drużyny, wyniki oscylował wokół remisu. Stan taki utrzymywał się do wyniku 17:17 i wtedy opolanie przejęli inicjatywę w secie. Objęli trzypunktowe prowadzenie 18:21 i utrzymali taki stan do końca seta wygrywając go 22:25.

W drugim secie to bolesławianie narzucili swój styl gry i już od pierwszych piłek zdobywali sukcesywnie przewagę, która już po kilku minutach była 4-punktowa (8:4). Taki stan utrzymywał się do wyniku 18:14. Po kilku piłkach drużyna z Opola zniwelowała straty do dwóch oczek, ale na nic się to zdało, bo kolejne akcje znowu przyniosły punkty dla BTSu i w ogólnym rozrachunku “elektryczni” pokonali przeciwników 25:19 i wyrównali stan meczu.

W trzecim secie, najważniejszym dla losów tego meczu, znowu przyszło bolesławianom grać pod słońce. Pierwsze minuty były wyrównane, ale w pewnym momencie BTS się zatrzymał, stracił seryjnie punkty i przegrywał 6:10. Udało się dogonić przeciwników przy stanie 12:12 i od tego momentu mecz stał się bardzo wyrównany. Opolanie wychodzili na jednopunktowe prowadzenie, a akację później BTS doprowadzał do stanu remisowego. Sytuacja zmieniła się przy stanie 23:23, bo wówczas BTS zdobył punkt i miał piłkę setową. Z pierwszym razem się nie udało, za drugim razem zresztą też i przy stanie 26:25 zawodnik z Opola posłał piłkę nad bolesławieckim podwójnym blokiem w aut. BTS mógł cieszyć się ze zwycięstwa w secie, ale opolscy zawodnicy reklamowali otarcie piłki o blok. Na nic się zdały długie dyskusje, bo sędziowie spotkania utrzymali swoje decyzje, co wyprowadziło zdenerwowanie w ekipie naszych przeciwników.

Początek czwartego seta to pokłosie końcówki trzeciego. Jeszcze przed rozpoczęciem czwartej odsłony jeden z zawodników opolskich zostaje ukarany żółto-czerwoną kartką i musi oglądać tego seta w roli kibica, a przy stanie 0:2, po zdobyciu punktu przez Opole, kolejny zawodnik zostaje ukarany przez sędziego, tym razem czerwoną kartką, za zbyt czytelne wyrażanie gestami niekompetentności sędziego. W związku z tą sytuacją bolesławianie dostali jeden punkt i prawo zagrywki. Po kilku akcjach BTS Elektros Bolesławiec wyszedł na prowadzenie 6:4 i do stanu 17:14 utrzymywał dwu-, trzy-punktową przewagę. Po kolejnych akcjach przewaga ta wzrosła do 5 punktów 22:17 i zakończenie spotkania w 4 secie stało się bardzo realne. Przy stanie 24:19 Uni Licon Opole odroczyło wyrok broniąc dwie piłki meczowe, ale kolejna akcja zakończona z prawego skrzydła przyniosła nam 25 punkt i BTS Elektros Bolesławiec zakończył czwartego seta wynikiem 25:21 i cały mecz 3:1.

Dzięki zwycięstwu za 3 punkty, BTS Bolesławiec, nie czekając na wynik spotkania KS Ataku Gorzów z Jawor Mineral AZS Częstochowa, mógł cieszyć się z awansu do turnieju finałowego o awans do II ligi.

BTS Elektros Bolesławiec – Uni Licon Opole 3:1 (22:25, 25:19, 27:25, 25:21)

Kacper Pańczyk (przyjmujący BTS Elektros Bolesławiec)
Paweł Kozłowski (kapitan BTS Elektros Bolesławiec)

W drugim meczu dnia, KS Atak Gorzów (nie mający już szans na awans) dosyć łatwo został ograny przez Jawor Mineral AZS Częstochowa 0:3 (16:25, 11:25, 20:25). Tym samym akademicy zajęli pierwsze miejsce w turnieju z trzema wygranymi spotkaniami.