Wydarzenia sportowe w okolicy

marzec 2023

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
27
28
1
2
3
4
5
Events for 1 marzec
Brak wydarzeń
Events for 2 marzec
Brak wydarzeń
Events for 3 marzec
Brak wydarzeń
Events for 4 marzec
Events for 5 marzec
6
7
8
9
10
11
12
Events for 6 marzec
Brak wydarzeń
Events for 7 marzec
Brak wydarzeń
Events for 8 marzec
Brak wydarzeń
Events for 9 marzec
Brak wydarzeń
Events for 10 marzec
Brak wydarzeń
Events for 11 marzec
Events for 12 marzec
13
14
15
16
17
18
19
Events for 13 marzec
Brak wydarzeń
Events for 14 marzec
Brak wydarzeń
Events for 15 marzec
Brak wydarzeń
Events for 16 marzec
Brak wydarzeń
Events for 17 marzec
Brak wydarzeń
Events for 18 marzec
Events for 19 marzec
20
21
22
23
24
25
26
Events for 20 marzec
Brak wydarzeń
Events for 21 marzec
Brak wydarzeń
Events for 22 marzec
Brak wydarzeń
Events for 23 marzec
Brak wydarzeń
Events for 24 marzec
Brak wydarzeń
Events for 25 marzec
Brak wydarzeń
Events for 26 marzec
Brak wydarzeń
27
28
29
30
31
1
2
Events for 27 marzec
Brak wydarzeń
Events for 28 marzec
Brak wydarzeń
Events for 29 marzec
Brak wydarzeń
Events for 30 marzec
Brak wydarzeń
Events for 31 marzec
Events for 1 kwiecień
23 marca 2023

fot. www.boleslawiec.pl

Nagrody za promocję miasta Bolesławiec w kategorii sportowej


Nagrodę w dziedzinie sport przyznaje Prezydent Miasta Bolesławiec na wniosek uprawnionych podmiotów, po zasięgnięciu opinii Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta Bolesławiec. Nagrody potwierdza się statuetką, laureaci otrzymali również gratyfikację finansową.

Poniżej prezentujemy nagrodzonych:

Katarzyna Abramowicz – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu w 2020 roku brała udział w zawodach pływackich na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Podczas zawodów poprawiła swoje rekordy na wszystkich dystansach, które trenuje. Do najważniejszych osiągnięć Katarzyny Abramowicz należy zaliczyć udział w Arena Grand Prix Puchar Polski w Poznaniu, gdzie w rywalizacji z najlepszymi zawodniczkami w Polsce zajęła dwa 7 miejsca na dystansach 50m i 200m stylem motylkowym. Podczas Mistrzostw Dolnego Śląska w Pływaniu w kategorii wiekowej „14 lat i starsi” zdobyła złoty medal na dystansie 200m stylem motylkowym oraz srebrne medale na dystansach 50 i 100 metrów tym samym stylem. Na Zimowych Mistrzostwach Polski 15-latków w Łodzi wystartowała w trzech finałach w stylu motylkowym.

Michał Zazula – zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Bolesłavia” w 2020 roku podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu został wicemistrzem Polski w 7-boju lekkoatletycznym zdobywając 4825 punktów. Michał Zazula podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Radomiu został Mistrzem Polski w skoku w dal oraz Mistrzem Dolnego Śląska w skoku w dal i w skoku wzwyż. Objęty jest szkoleniem Kadry Narodowej Juniorów i posiada II klasę sportową.

Gracjan Kozak – zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Bolesłavia”, w 2020 roku jako reprezentant Polski uczestniczył w Meczu Międzynarodowym POLSKA-CZECHY Juniorów w Karpaczu, gdzie zdobył 1. miejsce w rzucie dyskiem oraz 2. miejsce w pchnięciu kulą. Gracjan Kozak jest Wicemistrzem Polski w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą, brązowym medalistą Polski LZS w pchnięciu kulą, Mistrzem Dolnego Śląska w rzucie dyskiem i w pchnięciu kulą. Objęty jest szkoleniem Kadry Narodowej Juniorów i posiada I klasę sportową.

Klaudia Petters w 2020 roku, mimo krótkiego sezonu, kilkakrotnie stawała na podium imprez kolarskich, biegowych oraz triathlonowych. Do jej największych sukcesów należy zaliczyć m.in. zdobycie srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski w Górskim Kolarstwie Szosowymzdobycie 1. miejsca w Marconi Duathlon Świdnica, Maratonie na orientację „Śnieżne konwalie” oraz w Półmaratonie Zielonogórskim Novita.

Międzyszkolny Klub Sportowy „Bolesłavia” jest cenionym ośrodkiem kształcenia lekkoatletycznego na terenie Dolnego Śląska i w Polsce. Najważniejszymi osiągnięciami klubu w 2020 roku było zdobycie 7 medali Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski LZS. Zawodnicy klubu zdobyli 71 medali w Mistrzostwach Dolnego Śląska w różnych kategoriach wiekowych oraz 9 w mistrzostwach makroregionu. W ramach Klubu MKS Bolesłavia funkcjonuje Ogólnopolski Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży LZS oraz prowadzony jest Ogólnopolski Program „Lekkoatletyka dla każdego” obejmujący 4 grupy szkoleniowe. Dwóch zawodników klubu objętych jest szkoleniem w Kadrze Narodowej, a sześciu w Zapleczu Kadry Narodowej. 37 zawodników i zawodniczek klubu uzyskało klasy sportowe, w tym trzynaścioro III klasę, czworo II klasę i jeden I klasę sportową. Klub w 2020 roku zdobył 137 punktów w systemie sportu młodzieżowego organizowanym przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz zajął 4. miejsce na Dolnym Śląsku we współzawodnictwie dzieci i młodzieży wśród dolnośląskich klubów lekkoatletycznych.

Klub Olimpiad Specjalnych „Olimpijczyk” Bolesławiec – klub działa przy Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu. Dwóch zawodników tego klubu Tomasz Hajde i Jacek Gąsieniec w 2020 roku podczas X Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Zakopanem byli wielokrotnie nagradzani. Tomasz Hajde wywalczył 3 złote medale oraz 1 srebrny w narciarstwie biegowym na dystansach 1000 m, 2500 m i 5000 m, natomiast Jacek Gąsieniec zdobył 1 srebrny medal i 3 brązowe w narciarstwie biegowym na dystansach 500 m, 1000 m i 2500 m.

Stowarzyszenie Road-Racing.pl – stowarzyszenie skupiające pasjonatów kolarstwa szosowego powstało w 2015 roku i obecnie liczy 30 członków z całego Dolnego Śląska. Dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia od 2019 roku na terenie powiatu bolesławieckiego już dwukrotnie odbyła się najliczniej obsadzana w kraju cykliczna szosowa impreza kolarska dla amatorów „Via Dolny Śląsk”. W 2020 roku w ramach zawodów „Via Dolny Śląsk” zawodnicy Road-Racing.pl zajmowali czołowe lokaty we współzawodnictwie drużynowym. Stowarzyszenie udziela również wsparcia osobom potrzebującym.

Drużyna Młodzików Romet Factory Team w składzie Jan Krupa, Mikołaj Krupa i Grzegorz Stankiewicz – młodzi zawodnicy Romet Factory Team: Jan Krupa, Mikołaj Krupa i Grzegorz Stankiewicz w barwach klubu jeżdżą dopiero od sezonu 2020, a już osiągnęli znaczące sukcesy w kolarstwie górskim, między innymi udało im się zdobyć 1 miejsce drużynowo w kategorii młodzików w klasyfikacji generalnej w Bike Maratonie – największej imprezie rowerowej organizowanej w Polsce, która obejmowała wyłącznie etapy górskie.

Uczniowski Klub Żeglarski Pirat Bolesławiec – założone w lutym 2018 roku stowarzyszenie zrzesza dzieci, rodziców, nauczycieli i sympatyków żeglarstwa. Obecnie posiada 44 członków z Bolesławca oraz regionu. Klub Pirat prowadzi 2 sekcje sportowe oraz szkółkę żeglarską. Jego członkowie biorą udział w regatach o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. W 2020 roku zawodnicy reprezentowali Bolesławiec w „IX Regatach Żeglarskich o Puchar UKS Żeglarz” we Wrocławiu oraz regatach „Berzi-Cup 2020” w Niemczech. Klub uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Edukacji Żeglarskiej PolSailing, organizowanym przez Polski Związek Żeglarski we współpracy z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

źródło: www.boleslawiec.pl

Facebook Comments