Wydarzenia sportowe w okolicy

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
28
29
30
31
1
2
3
Events for 1 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 2 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 3 wrzesień
Brak wydarzeń
4
5
6
7
8
9
10
Events for 4 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 5 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 6 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 7 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 8 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 9 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 10 wrzesień
Brak wydarzeń
11
12
13
14
15
16
17
Events for 11 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 12 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 13 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 14 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 15 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 16 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 17 wrzesień
Brak wydarzeń
18
19
20
21
22
23
24
Events for 18 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 19 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 20 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 21 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 22 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 23 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 24 wrzesień
Brak wydarzeń
25
26
27
28
29
30
1
Events for 25 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 26 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 27 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 28 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 29 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 30 wrzesień
Brak wydarzeń
23 września 2023

Tarmac Masters – załogi BC Rally jeździły na odcinkach specjalnych w okolicach Jawora


Kurz z rajdowych odcinków specjalnych pomiędzy JAworem i Bolkowem drugiej rundy Tarmac Masters – Rajdowych Mistrzostw Dolnego Śląska już opadł, więc możemy przejść do małego podsumowania startów dwóch załóg BC Rally Team.

Obie załogi BC Rally Team wystartowały w pucharze Citroena C2. Dla Patryka Epnera i Jakuba Sawińskiego był to drugi start w tym roku, natomiast obrońcy mistrzowskiego tytułu sprzed roku – Jacek Januchta z pilotką Martą Matuszczyk – po niespełna roku powrócili do swojego auta i zaliczyli debiut w obecnym sezonie.

W najbardziej wyrównanej klasie C2 CUP, gdzie kierowcy mają do swojej dyspozycji samochody bardzo zbliżone do siebie osiągami, wystartowało 6 załóg. W porównaniu do pierwszej rundy zabrakło Aleksandra Ciuksy, Jacka Niemca oraz D. Cinque. Ale stawkę uzupełnili wspomniany wcześniej Jacek Januchta oraz Grzegorz Ferenc.

Już pierwszy odcinek specjalny pokazał, że konkurencja nie będzie należała do najłatwiejszych. Dobrą formą popisywał się Mateusz Kokoszka, który wygrał 5 z 6 odcinków. Jacek Januchta/Marta Matuszczyk rozkręcali się z kilometra na kilometr, ale ciągle brakowało kilku sekund do wygrania odcinka. Przełamanie przyszło na próbie nr 5, na której załoga BC Rally Team zameldował się jako pierwsza na mecie. Druga nasza ekipa – Patryk Epner z Jackiem Sawińskim – walczyli na trasie z czasem ale też i z przeciwnościami, które nie zawsze wynikały z winy załogi. Zdażyły się błędy – zahaczenie balotu przy szykanie, po czym nałożono na załogę karę czasową, czy zatrzymanie przez “sejfciarza”, który po chwili stwierdził, że jednak można jechać. Również zdarzyło się zahaczyć pobocze i na jednym z pierwszych odcinków postawiło C2-kę bokiem.

Ostatecznie załoga Jacek Januchta/Marta Matuszczyk wywalczyła drugie miejsce w klasyfikacji Pucharu Citroena C2, Patrek Epner/Jacek Sawiński tym razem zamknęli stawkę 6-załogowej klasy.

Klasyfikacja końcowa rajdu w klasie C2 CUP:

Jacek JanuchtaW końcu wsiedliśmy do własnego auta. Udało się je przyszykować na ten rajd w ostatniej chwili. Miałem obawy, co do prowadzenia “cytrynki”, ale autko spisywało się nad wyraz dobrze. Konkurencja w tym roku jest zdecydowanie mocniejsza i trzeba będzie mocno walczyć w kolejnych rundach. Podziękowania dla serwisu i kibiców na trasie.

Patryk Epner Ja to mam chyba zawsze jakiegoś pecha. Połowę odcinka potrafimy przejechać idealnie, a potem coś się psuje, brakuje koncentracji i tracimy dobre tempo. Autko spisywało się bez zarzutów, nad czym czuwał nas niezawodny serwis. Szkoda straconych głupio sekund, bo była szansa powalczyć o o wyższe miejsca.

Po dwóch rundach cyklu Tarmac Masters – Rajdowych Mistrzostw Dolnego Śląska w klasyfikacji generalnej Epner/Sawiński zajmują 4 miejsce, a Januchta/Matuszczyk są tuż za kolegami z BC Rally Team.

Klasyfikacja C2 CUP sezonu 2023 (po dwóch rundach):

Już wkrótce 3 runda Tarmac Masters – Rajdowych Mistrzostw Dolnego Śląska. Pod koniec czerwca rywalizacja przeniesie się do powiatu lwóweckiego, a dokładnie do Mirska. Będzie to wspaniała okazja pokibicować kierowcom na trasach odcinków specjalnych.


info: sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments