Wydarzenia sportowe w okolicy

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
28
29
30
31
1
2
3
Events for 1 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 2 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 3 wrzesień
Brak wydarzeń
4
5
6
7
8
9
10
Events for 4 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 5 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 6 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 7 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 8 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 9 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 10 wrzesień
Brak wydarzeń
11
12
13
14
15
16
17
Events for 11 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 12 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 13 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 14 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 15 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 16 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 17 wrzesień
Brak wydarzeń
18
19
20
21
22
23
24
Events for 18 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 19 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 20 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 21 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 22 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 23 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 24 wrzesień
Brak wydarzeń
25
26
27
28
29
30
1
Events for 25 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 26 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 27 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 28 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 29 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 30 wrzesień
Brak wydarzeń
23 września 2023

Żółto w Świerzawie, udany debiut Miżdala na ławce Chrobrego


Za nami 20 kolejka klasy okręgowej.

W meczu pomiędzy Victorią Ruszów a Chrobrym Nowogrodziec, to drużyna z Nowogrodźca zdobyła komplet punktów, zwyciężając 1:3. Na ławce trenerskiej zadebiutował Krystian Miżdal, który zastąpił Krzysztofa Kownackiego.

Pierwsza połowa meczu była dość wyrównana, choć Chrobry miał znakomitą szansę na objęcie prowadzenia z rzutu karnego, niestety nie udało się jej wykorzystać. W końcu to gospodarze trafili w 40 minucie do siatki, niestety była to bramka samobójcza autorstwa Bartosza Krasińskiego. W drugiej połowie w 61 minucie Victoria Ruszów zdołała doprowadzić do remisu. Wydawało się, że mecz może zakończyć się takim wynikiem, jednak w końcówce Chrobry Nowogrodziec przejął inicjatywę. W 83 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Chrobrego po faulu na Sebastianie Tkaczu, a na bramkę zamienił go Andrzej Miżdal. Chwilę później Adrian Puzio popisał się doskonałym podaniem do Adriana Kuleszy, który wykorzystał dobrą asystę i zdobył kolejną bramkę dla Chrobrego.

Zwycięstwo w tym meczu pozwoliło drużynie powiększyć przewagę na drugą drużyną do 6 punktów. Jednak nie można zapominać o solidnym występie drużyny Victoria Ruszów, która mimo porażki, pokazała, że potrafi grać z silniejszymi przeciwnikami. Ten mecz był kolejnym przykładem na to, że w klasie okręgowej każdy mecz jest inny i każdy zespół ma szansę na zdobycie punktów. Drużyna Chrobrego Nowogrodziec udowodniła swoją skuteczność i zasłużenie wygrała ten pojedynek.

Krystian Miżdal (trener Chrobry Nowogrodziec) – Chciałbym powiedzieć, że nasza drużyna zagrała bardzo ambitnie i konsekwentnie, zgodnie z założeniami przed meczem. Niestety, stracona bramka wprowadziła chwilowy chaos w naszych poczynaniach. Mimo to, zespół nie zrezygnował z ataków i udało nam się udokumentować zwycięstwo poprzez strzelenie kolejnych bramek w końcówce meczu. Chciałbym szczególnie pochwalić gospodarzy, którzy posiadają świetnie przygotowane boisko. Gra na płycie w Ruszowie była dla naszej drużyny dużą przyjemnością. Niestety, zdobyte 3 punkty zostały okupione kontuzjami trzech naszych ofensywnych zawodników. Liczymy na ich szybki powrót do zdrowia.

Victoria RuszówChrobry Nowogrodziec1:3 (0:1)
Kusiak

B. samobójcza
Miżdal A.
Kulesza

W ciężkich warunkach na stadionie w Świerzawie odbył się kolejny mecz z udziałem naszego reprezentanta w klasie okręgowej – KS Stare Jaroszewice. Już w 12 minucie Pogoń zadała pierwszy cios, gdy Krzysztof Górny zamienił rzut karny na bramkę. Na drugiego gola gospodarze nie czekali długo, bo w 17 minucie Bartłomiej Kłos podwyższył wynik na 2:0. KS Stare Jaroszowice nie poddawały się i zaczęły powoli się rozkręcać. W 29 minucie w polu karnym sfaulowany został Tomasz Król i sędzia ponownie w tym spotkaniu wskazał na “wapno”, Do jedenastki podszedł Piotr Pokropywny i silnym strzałem zapewnił swojej drużynie kontakt z przeciwnikiem.

W drugiej połowie to KS Stare Jaroszowice narzuciły swój styl gry i w 53 minucie doprowadziły do wyrównania. Dawid Dymek wykorzystał sytuację przed bramką gospodarzy przejmując strzał Kamila Tura i mijając obrońcę trafił do sieci gospodarzy. Pogoń zdołała złapać drugi oddech i ponownie objęła prowadzenie, tym razem po niefortunnej interwencji Tymka Szumiaty, piłka wpadła do bramki bronionej przez Bartłomieja Smusza. Pod koniec meczu KS Stare Jaroszowice próbowały odrabiać straty, jednak Pogoń była skuteczna w kontrataku, w 88 minucie Adrian Muraszek ustalił wynik spotkania na 4:2 dla gospodarzy.

Mecz w Świerzawie nie należał do najpiękniejszych. Był brzydki i brutalny, z dużą ilością fauli, za które sędzia pokazał aż 9 żółtych kartek – dwie dla gospodarzy i siedem dla piłkarzy KS Stare Jaroszowice. Nie obyło się bez kontrowersyjnych decyzji sędziowskich, a sytuacji nie pomagało to, że na linii sędziował miejscowy arbiter. Czy na mecze klasy okręgowej Kolegium Sędziów nie jest w stanie zapewnić obsady, nazwijmy ją “zamiejscowej”?

Trener KS Stare Jaroszewice, Maciej Sawicki po meczu wyraził swoje niezadowolenie z kilku sytuacji, które miały miejsce na boisku. W szczególności odniósł się do rzutu karnego z początku meczu, który został podyktowany na korzyść gospodarzy, uważając, że był on naciągany. Według niego zawodnik gospodarzy zasymulował kontakt z jego zawodnikiem, a cała sytuacja miała miejsce poza polem karnym. Dodatkowo zwrócił uwagę na fakt, że “miejscowy sędzia asystent” w pierwszej reakcji pokazał, że nie było kontaktu (był kilka metrów od całej sytuacji), a dopiero potem sędzia główny zmienił decyzję. Szkoleniowiec wyraził również swoje niezadowolenie z takich obsad serwowanych przez Kolegium Sędziowskie – Coś jest nie halo z takimi obsadami spotkań, tydzień wcześniej graliśmy z Victorią Jelenia Góra i sędziowało nam 3 sędziów z… Jeleniej Góry. Panowie arbitrzy przez cały mecz prowadzili sobie “kumpelskie” gatki z zawodnikami gospodarzy, a później nie potrafili być konsekwentni, czy po prostu bezstronni w boiskowych decyzjach…

Pogoń ŚwierzawaKS Stare Jaroszowice4:2 (2:1)
Górny
Kłos
b. samobójcza
Muraszek
Pokropywny
Dymek


Klasa Okręgowa (Jelenia Góra) 2022/2023

 DRUŻYNYMPKTBRAMKI
1 KS ŁOMNICA
306678:36
2 CHROBRY NOWOGRODZIEC
306666:49
3 NYSA ZGORZELEC
305971:39
4 VICTORIA JELENIA GÓRA
305472:36
5 WŁÓKNIARZ LEŚNA
305365:60
6 GÓRNIK WĘGLINIEC
305188:47
7 OLIMPIA KOWARY
305050:40
8 LOTNIK JEŻÓW SUDECKI
304853:36
9 POGOŃ ŚWIERZAWA
304253:35
10 HUTNIK PIEŃSK
304163:61
11 KS STARE JAROSZOWICE
303856:72
12 ISKRA ŁAGÓW
302937:70
13 OLSZA OLSZYNA
302644:75
14 COSMOS RADZIMÓW
302342:87
15 CZARNI LWÓWEK ŚLĄSKI
301538:89
16 VICTORIA RUSZÓW
301337:121

Pozostałe mecze 20 kolejki:

Victoria Jelenia GóraKS Łomnica3:0
Olimpia KowaryWłókniarz Leśna3:1
Lotnik Jeżów SudeckiOlsza Olszyna Lubańska3:1
Cosmos RadzimówGórnik Węgliniec0:1
Nysa ZgorzelecCzarni Lwówek Śląski2:0
Iskra Łagów Hutnik Pieńsk1:3

info: sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments