Wydarzenia sportowe w okolicy

marzec 2023

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
27
28
1
2
3
4
5
Events for 1 marzec
Brak wydarzeń
Events for 2 marzec
Brak wydarzeń
Events for 3 marzec
Brak wydarzeń
Events for 4 marzec
Events for 5 marzec
6
7
8
9
10
11
12
Events for 6 marzec
Brak wydarzeń
Events for 7 marzec
Brak wydarzeń
Events for 8 marzec
Brak wydarzeń
Events for 9 marzec
Brak wydarzeń
Events for 10 marzec
Brak wydarzeń
Events for 11 marzec
Events for 12 marzec
13
14
15
16
17
18
19
Events for 13 marzec
Brak wydarzeń
Events for 14 marzec
Brak wydarzeń
Events for 15 marzec
Brak wydarzeń
Events for 16 marzec
Brak wydarzeń
Events for 17 marzec
Brak wydarzeń
Events for 18 marzec
Events for 19 marzec
20
21
22
23
24
25
26
Events for 20 marzec
Brak wydarzeń
Events for 21 marzec
Brak wydarzeń
Events for 22 marzec
Brak wydarzeń
Events for 23 marzec
Brak wydarzeń
Events for 24 marzec
Brak wydarzeń
Events for 25 marzec
Brak wydarzeń
Events for 26 marzec
Brak wydarzeń
27
28
29
30
31
1
2
Events for 27 marzec
Brak wydarzeń
Events for 28 marzec
Brak wydarzeń
Events for 29 marzec
Brak wydarzeń
Events for 30 marzec
Brak wydarzeń
Events for 31 marzec
Events for 1 kwiecień
23 marca 2023

fot. Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego

Poznaliśmy najlepsze szkoły podstawowe w powiecie w tenisie stołowym


Zakończyły się rozgrywki dla szkół podstawowych w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej na poziomie Mistrzostw Powiatu. Zawody zorganizował Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego.

Rywalizacja chłopców klas VII-VIII (Igrzyska Młodzieży) miała miejsce 31 stycznia 2023 roku w Szkole Podstawowej Nr 4. Wśród czterech szkół, które stawiły się na turniej, najlepiej przy stole poradzili sobie gospodarze – Szymon Luberda, Marcin Matczak i Michał Raszczuk op. Tomasz Markowski. Na drugim miejscu zawody ukończyli zawodnicy z SP Świętoszów, podium zamknęli uczniowie z SP Parowa. Czwarte pozycja Mistrzostw przypadła reprezentantom Szkoły Podstawowej z Czernej.


Dnia 1 i 2 lutego 2023 rywalizacja klas I-VI (Igrzysk Dzieci) przeniosła się do Szkoły Podstawowej w Iwinach. Do gier przystąpiły 4 reprezentacje chłopców (SP Świętoszów, SP Iwiny, SP Czerna i PSP Oxpress Bolesławiec) i 4 reprezentacje dziewcząt (SP Parowa, SP Czerna, PSP Oxpress Bolesławiec i SP Iwiny). Po rozegraniu w sumie 12 spotkań zostały wyłonione najlepsze zespoły, które będą reprezentowały nasz powiat na kolejnym etapie rozgrywkowym. W kategorii dziewcząt zwyciężyły uczennice Fabiana Finka ze Szkoły Podstawowej z CzernejMartyna Fecyk, Zuzanna Kaczor oraz Lena Szmul, które wygrały wszystkie swoje mecze. II miejsce przypadło zawodniczkom z Iwin, trzecie zajęły tenisistki z Parowej, a poza podium znalazły się uczennice “Oxpressu”. W kategorii chłopców bezkonkurencyjni okazali się Kowal Ksawery, Erwin Makowski i Kornel Pikuła ze szkoły ze Świętoszowa. Podopieczni Jagody Rybnickiej pokonali wszystkich swoich przeciwników. Na drugim miejscu zawody zakończyli uczniowie bolesławieckiego “Oxpressu”, na trzecim miejscu znaleźli się zawodnicy z Czernej, a czwarte miejsce przypadło gospodarzom z Iwin.


“Ping-pongowy” maraton zakończył się dziś, tj. 3 lutego 2023. Dziewczęta z klas VII-VIII spotkały się na obiektach bolesławieckiej “czwórki”. Rozegrano tylko 3 mecze, gdyż do zawodów przystąpiły tylko 3 zespoły. Starsze dziewczęta (Gabriela Janiec, Agata Mandziuk, Natalia Ołdak – op. Fabian Fink)) pozazdrościły swoim młodszym koleżankom ze szkoły z Czernej i również zdobyły tytuł Mistrzyń Powiatu. Wicemistrzyniami zostały uczennice z Szkoły Podstawowej ze Świętoszowa, a trzecie miejsce przypadło dziewczętom ze Szkoły Podstawowej Nr 4 z Bolesławca.

Zwycięskie zespoły już na początku marca będą reprezentować nasz powiat na kolejnym etapie rozgrywek, który odbędzie się w Pisarzowicach.


info: sport.boleslaiwec.pl/Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego

Facebook Comments