Wydarzenia sportowe w okolicy

grudzień 2022

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
28
29
30
1
2
3
4
Events for 1 grudzień
Events for 2 grudzień
Events for 3 grudzień
Events for 4 grudzień
5
6
7
8
9
10
11
Events for 5 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 6 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 7 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 8 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 9 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 10 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 11 grudzień
Brak wydarzeń
12
13
14
15
16
17
18
Events for 12 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 13 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 14 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 15 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 16 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 17 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 18 grudzień
Brak wydarzeń
19
20
21
22
23
24
25
Events for 19 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 20 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 21 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 22 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 23 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 24 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 25 grudzień
Brak wydarzeń
26
27
28
29
30
31
1
Events for 26 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 27 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 28 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 29 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 30 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 31 grudzień
Brak wydarzeń
1 grudnia 2022

fot. lwowecki.info

Epner/Wieczorek wrócili na odcinki specjalne


Na sam koniec sezonu bolesławiecki kierowca rajdowy Patryk Epner wraz z pilotem Bartłomiejem Wieczorkiem wróclili na rajdowe odcinki specjalne.

Była ku temu świetna okazja, bo w miniony weekend na drogach powiatu lwóweckiego odbyła się IV runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Dolnego Śląska oraz 5 runda Rally Masters. Na koniec sezonu nasz załoga “odzyskała” samochód, który został użyczony Jackowi Januchcie (pisaliśmy o tym nie raz w artykułach: Januchta/Matuszczyk powrócili na fotel lidera C2CUP i Jacek Januchta z Martą Matuszczyk mistrzami C2 CUP), który dzięki współpracy z klubowym kolegą mógł finalnie obronić tytuł mistrzowski w cyklu Tarmac Masters w C2CUP.

Bolesławiecki duet BC Rally wystartował w klasie GOŚĆ w SKJSie. Była to dobra okazja nie tylko do pościgania się, ale przede wszystkim do wyjeżdżenia się w samochód po półrocznej przerwie. Rajd został ukończony, a odcinki specjalne Dworek i Niwnice przyniosły załodze dużo frajdy z jazdy. Z kilometra na kilometr, mimo trudnych warunków atmosferycznych i drogowych, załoga pokonywała je co raz szybciej i zakończyła zmagania na 6 miejscu w klasyfikacji generalnej SKJSów oraz na miejscu pierwszym w klasie GOŚĆ (ale tu musimy zaznaczyć, że był to jedyny samochód w tej klasie). Na serwisie położnym w centrum Lwówka Śląskiego i na odcinkach specjalnych nie mogło zabraknąć klubowych kierowców: Ireneusza Jarosiewicza i Jacka Januchty oraz zespołu wspierającego w postaci znajomych i przyjaciół. Nie obyło się bez ciekawych i zabawnych sytuacji związanych z zapoznaniem odcinka, ale to będzie słodką tajemnicą załogi i naszej redakcji.

fot. BC Rally

Patryk Epnerpojechaliśmy dla frajdy, bez oglądania się na czasy i przeciwników, bo nie było to nasze założenie. Było to takie małe, regionalne Monte Carlo, na drodze było wszystko, woda, czarny lód, piasek…. Trochę obawiałem się o naszą formę ze względu na długi rozbrat z samochodem i mało przejechanych kilometrów w tym roku w rajdówce, ale jesteśmy mega zadowoleni. Odcinki te, muszę to przyznać z ręką na sercu, były chyba jedne z najlepszych, na których przyszło mi jeździć. Niby techniczne, ale jednak z szybkimi partiami, gdzie prędkości dochodziły do 150-160 km/h. Pierwszą pętlę przejechaliśmy ostrożnie, aby się zapoznać z samochodem. Druga była nieco szybsza, a na trzeciej rozwinęliśmy skrzydła. Kończymy sezon (dosyć krótki dla nas) miłym akcentem i niech to będzie dobry prognostyk przed rokiem 2023.

fot. BC Rally
fot. Małgorzata M.

info: sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments