Events for 30 grudzień
Events for 31 grudzień
1 grudnia 2022

Nie chcą przegrać – kolejne punkty naszych drużyn w okręgówce

W lidze okręgowej tylko dwie drużyny nie zaznały jeszcze porażki. Tak, macie rację, są to zespoły KS Starych Jaroszowic i Chrobrego Nowogrodziec. Za nami 8 kolejka spotkań.

Mało brakowało, a podopieczni Macieja Sawickiego wypadli by z tej wąskiej grupy drużyn bez porażki. Pierwsza połowa spotkania rozgrywanego w Starych Jaroszowicach nie zachwyciła. Mecz był po prostu nudny, ale pod kontrolą gospodarzy. W 27 minucie spotkania Kamil Nizioł wyprowadził KS na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Tomasza Króla, najpierw uderzył piłkę głową w słupek. Piłka szczęśliwie wróciła do napastnika, który w swojej drugiej próbie już umieścił piłkę w siatce Olszy Olszyny Lubańskiej (również strzał głową). Do przerwy wynik się nie zmienił, ale goście jeszcze przed gwizdkiem mogli doprowadzić do remisu. W drugiej połowie role się odwróciły. Inicjatywę przejęli zawodnicy z Olszyny i dwukrotnie skutecznie zaatakowali bramkę Szymona Sołowieja – jedną po błędzie obrońcy, drugą po błędzie sędziego liniowego. Co uważniejsi kibice wypatrzyli pozycję spaloną, jednak arbiter pozwolił zawodnikom grać dalej. Do końca meczu pozostało 20 minut. KS Stare Jaroszowice rzuciły się do odrabiania strat, ale sytuacji było jak na lekarstwo. Jedną z nielicznych wykorzystał najlepszy snajper miejscowych – Tomasz Król, który tym trafieniem doprowadził do remisu. Gdy już wszyscy pogodzili się z remisem, w 95 minucie doszło do sporej kontrowersji. W polu karnym gości jeden z zawodników dotknął piłkę ręką, ale gwizdek arbitra nie zabrzmiał. Mimo, że jeden z liniowych widział doskonale tą sytuację (odziwo ten, co był po przeciwnej stronie), to jednak arbiter główny nie chciał go posłuchać. Mecz zakończył się remisem. Na boisku zobaczyliśmy trzy ekipy – dwie zgrane drużyny i ekipę sędziowską, która musi popracować nad tym elementem swojego rzemiosła.

Nowy miesiąc, stare przyzwyczajenia w Nowogrodźcu – tak można wyczytać na facebooku Chrobrego. Przegrana? W żadnym wypadku, choć przeciwnik mógł się wydawać wymagający. W 8 kolejce Chrobry rozegrał mecz w Jeleniej Górze z tamtejszą Victorią. Solidny zespół z Nowogrodźca pewnie wygrał spotkanie aplikując gospodarzom 3 bramki, nie tracąc przy tym ani jednej. Do przerwy 0:1 – strzelcem bramki “do szatni” – Adrian Paruch, który wykorzystał dobre podanie Krystiana Smolarka. Po przerwie nic się nie zmieniło, po za tym, że padło więcej goli dla Chrobrego. Niedługo po wznowieniu gry Adam Turko wpakował piłkę do siatki gospodarzy, a asystował mu Adrian Kulesza, a pod koniec meczu atomowym uderzeniem z 30 metrów popisał się Adrian Puzio, który niemalże rozerwał siatkę w górnym prawym rogu bramki.

Victoria Jelenia GóraChrobry Nowogrodziec0:3
Paruch, Puzio,
Turko
KS Stare JaroszowiceOlsza Olszyna Lubańska2:2
K. Nizioł, T. KrólFedorowicz, Kossakowski

Dobra passa naszych drużyn trwa. Jednak w najbliższą niedzielę obie ekipy stanął naprzeciw siebie. Czy któraś z drużyn zejdzie z boiska z porażką? A może nastąpi podział punktów i dalej będą to dwie niepokonane ekipy? Zobaczymy 9 października, początek meczu o godz. 14.00.