Wydarzenia sportowe w okolicy

styczeń 2023

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
26
27
28
29
30
31
1
Events for 31 grudzień
Events for 1 styczeń
2
3
4
5
6
7
8
Events for 2 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 3 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 4 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 5 styczeń
Events for 6 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 7 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 8 styczeń
9
10
11
12
13
14
15
Events for 9 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 10 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 11 styczeń
Events for 12 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 13 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 14 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 15 styczeń
16
17
18
19
20
21
22
Events for 16 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 17 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 18 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 19 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 20 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 21 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 22 styczeń
Brak wydarzeń
23
24
25
26
27
28
29
Events for 23 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 24 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 25 styczeń
Events for 26 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 27 styczeń
Events for 28 styczeń
Events for 29 styczeń
30
31
1
2
3
4
5
Events for 30 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 31 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 1 luty
Events for 3 luty
Events for 4 luty
Events for 5 luty
30 stycznia 2023

fot. OrientPark.pl Iwiny

„Polsko-Czeski Festiwal Biegu na Orientację” –ŚWIERADÓW ZDRÓJ – NOVE MESTO POD SMRKEM


W dniach 3-4 września 2022 UKS „Orientpark.pl” Iwiny  wspólnie z klubami czeskimi z Frydlantu i Novego Boru, zorganizował  jedne z największych zawodów w Polsce biegu na orientację. Miejscem rozegrania imprezy był Świeradów Zdrój oraz Nove Mesto pod Smrkem.  Imprezę wsparło (również finansowo) Miasto Świeradów Zdrój, a głównym sponsorem była firma CX-80 z Kalisza.

 W piękny pierwszy powakacyjny weekend, ponad 700  osób rywalizujących w 40 kategoriach wzięło udział w tej imprezie. Festiwal składał się z 3 etapów. Pierwsze dwa odbyły się w sobotę w Świeradowie, a ostatni trzeci etap w okolicy Novego Mesta pod Smrkem (Czechy).  Wymagający i atrakcyjny teren ściągnął nadspodziewanie dużą liczbę „orientalistów” zarówno z Polski jak i z Czech.

Wyniki możecie sprawdzić TUTAJ.

Znając poziom organizacyjny przygotowywanych przez nasz klub imprez, Polski Związek Orientacji Sportowej powierzył nam eliminacje do Kadry Polski,  na finał Pucharu Świata, który odbędzie się na początku października w Szwajcarii. Tak więc oprócz liczebności zawodników, zawody cechowały się wysokim poziomem sportowym. Mimo iż nasz klub jest niewielki i zlokalizowany na wsi, to w tym roku udało się zorganizować dwie z trzech największych imprez  w biegu na orientację w Polsce !!! W sumie było to sześć biegów w których wystartowało ponad 3500 osób !!!  Zasługa to niewielkiego kilkuosobowego zespołu, który już od lat organizuje zawody w tej dyscyplinie sportu z ogromnym powodzeniem.

Szkolimy także młodzież.  Nasi zawodnicy rywalizują z powodzeniem na arenie ogólnopolskiej.  W tym roku,  w różnych kategoriach wiekowych zdobyliśmy już 10 medali rangi Mistrzostw Polski (także jeden Mistrzostw Czech) . a to jeszcze nie koniec rywalizacji !!!   Dwóch naszych zawodników reprezentowało Polskę na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata Juniorów Dodatkowo nasi stawali na podium i wygrywali najważniejsze zawody z centralnego terminarza zawodów m.in. Klubowych Mistrzostw Polski, Sudety CUP (największe zawody w Polsce w 2022 roku), Grand Prix Pomorza i inne.


info: OrientPark.pl Iwiny/sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments