Wydarzenia sportowe w okolicy

październik 2023

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
25
26
27
28
29
30
1
Events for 1 październik
Brak wydarzeń
2
3
4
5
6
7
8
Events for 2 październik
Brak wydarzeń
Events for 3 październik
Brak wydarzeń
Events for 4 październik
Brak wydarzeń
Events for 5 październik
Brak wydarzeń
Events for 6 październik
Brak wydarzeń
Events for 7 październik
Brak wydarzeń
Events for 8 październik
Brak wydarzeń
9
10
11
12
13
14
15
Events for 9 październik
Brak wydarzeń
Events for 10 październik
Brak wydarzeń
Events for 11 październik
Brak wydarzeń
Events for 12 październik
Brak wydarzeń
Events for 13 październik
Brak wydarzeń
Events for 14 październik
Brak wydarzeń
Events for 15 październik
Brak wydarzeń
16
17
18
19
20
21
22
Events for 16 październik
Brak wydarzeń
Events for 17 październik
Brak wydarzeń
Events for 18 październik
Brak wydarzeń
Events for 19 październik
Brak wydarzeń
Events for 20 październik
Brak wydarzeń
Events for 21 październik
Brak wydarzeń
Events for 22 październik
Brak wydarzeń
23
24
25
26
27
28
29
Events for 23 październik
Brak wydarzeń
Events for 24 październik
Brak wydarzeń
Events for 25 październik
Brak wydarzeń
Events for 26 październik
Brak wydarzeń
Events for 27 październik
Brak wydarzeń
Events for 28 październik
Brak wydarzeń
Events for 29 październik
Brak wydarzeń
30
31
1
2
3
4
5
Events for 30 październik
Brak wydarzeń
Events for 31 październik
Brak wydarzeń
3 października 2023

fot. OrientPark.pl Iwiny

„Polsko-Czeski Festiwal Biegu na Orientację” –ŚWIERADÓW ZDRÓJ – NOVE MESTO POD SMRKEM


W dniach 3-4 września 2022 UKS „Orientpark.pl” Iwiny  wspólnie z klubami czeskimi z Frydlantu i Novego Boru, zorganizował  jedne z największych zawodów w Polsce biegu na orientację. Miejscem rozegrania imprezy był Świeradów Zdrój oraz Nove Mesto pod Smrkem.  Imprezę wsparło (również finansowo) Miasto Świeradów Zdrój, a głównym sponsorem była firma CX-80 z Kalisza.

 W piękny pierwszy powakacyjny weekend, ponad 700  osób rywalizujących w 40 kategoriach wzięło udział w tej imprezie. Festiwal składał się z 3 etapów. Pierwsze dwa odbyły się w sobotę w Świeradowie, a ostatni trzeci etap w okolicy Novego Mesta pod Smrkem (Czechy).  Wymagający i atrakcyjny teren ściągnął nadspodziewanie dużą liczbę „orientalistów” zarówno z Polski jak i z Czech.

Wyniki możecie sprawdzić TUTAJ.

Znając poziom organizacyjny przygotowywanych przez nasz klub imprez, Polski Związek Orientacji Sportowej powierzył nam eliminacje do Kadry Polski,  na finał Pucharu Świata, który odbędzie się na początku października w Szwajcarii. Tak więc oprócz liczebności zawodników, zawody cechowały się wysokim poziomem sportowym. Mimo iż nasz klub jest niewielki i zlokalizowany na wsi, to w tym roku udało się zorganizować dwie z trzech największych imprez  w biegu na orientację w Polsce !!! W sumie było to sześć biegów w których wystartowało ponad 3500 osób !!!  Zasługa to niewielkiego kilkuosobowego zespołu, który już od lat organizuje zawody w tej dyscyplinie sportu z ogromnym powodzeniem.

Szkolimy także młodzież.  Nasi zawodnicy rywalizują z powodzeniem na arenie ogólnopolskiej.  W tym roku,  w różnych kategoriach wiekowych zdobyliśmy już 10 medali rangi Mistrzostw Polski (także jeden Mistrzostw Czech) . a to jeszcze nie koniec rywalizacji !!!   Dwóch naszych zawodników reprezentowało Polskę na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata Juniorów Dodatkowo nasi stawali na podium i wygrywali najważniejsze zawody z centralnego terminarza zawodów m.in. Klubowych Mistrzostw Polski, Sudety CUP (największe zawody w Polsce w 2022 roku), Grand Prix Pomorza i inne.


info: OrientPark.pl Iwiny/sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments