Events for 5 luty
30 stycznia 2023

B-klasa: Rekord w Zbylutowie, Otok 3 raz z rzędu na zero z tyłu

Ostatnie B-klasowe granie obfitowało w dużą liczbę bramek. Padły rekordy.

I tak w Zbylutowie LZS Nowa nie miała litości dla gospodarzy. Bramki padały średnio co 5 minut i 37 sekund. Nie można było się nudzić na boisku w Zbylutowie. Sprawy w swoje ręce, a właściwie nogi wzięli Przemysław Szurgot i Piotr Błotny, którzy łącznie zdobyli 10 bramek. Tym samym wynik 0:16 przeszedł do historii i stanowi najwyższą wygraną klubu z Nowej.

W Bolesławicach po ubiegłorocznym Majdanie nie ma śladu. W tym sezonie ich gra wygląda zdecydowanie lepiej i przekłada się to na punkty już od pierwszych kolejek. Tym razem był remis, a punktami Majdan podzielił się z Milikowem.

W Kruszynie doszło chyba do najciekawszego pojedynku tej kolejki. Obie ekipy były niepokonane, obie miały komplet punktów, więc stawka meczu była wysoka. Pierwsza cześć spotkania należała do gospodarzy, którzy po 25 minutach prowadzili 2:0. Wówczas do gry wzięli się goście. Dwie szybkie akcje w 37 i 38 minucie pozbawiły miejscowych prowadzenia w tym meczu. Ale jeszcze przed przerwą doświadczony Tomasz Pełka wyprowadził Znicza ponownie na prowadzenie strzelając gola “do szatni”. W drugiej odsłonie meczu Adrian Surowiecki podwyższył na 4:2. Bobry z Dąbrowy nie składały broni i w 72 minucie za sprawą wpuszczonego nieco wcześniej Łukasza Krawca, złapały kontakt z gospodarzami. Ostatecznie złudzeń na dobry wynik odebrał Bobrom w 82 minucie Gracjan Ziembikiewicz strzelając piątą bramkę dla Znicza.

W Otoku są ostatnio bardzo systematyczni. Kolejne 2:0, kolejne “0” z tyłu, kolejne 3 punkty. Zwycięstwo nad KS Czerną mogło być bardziej okazałe, ale zawodnicy Bad Elementu mieli rozregulowane celowniki tego dnia.

Zjednoczeni Nowogrodziec bardzo szybko rozpoczęli strzelanie na stadionie miejskim. Już w pierwszej akcji wyszli na prowadzenie, którego nie utrzymali zbyt długo. 3 minuty później był już remis. W pierwszej połowie padły jeszcze dwie bramki i obie drużyny do szatni udały się przy stanie remisowym 2:2. Po przerwie trafiali już tylko gospodarze, choć i LKS Mierzwin miał swoje sytuacje. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zjednoczonych 4:2.

KS II Stare Jaroszowice zdobyło pierwsze punkty w tym sezonie, a drużyną która to umożliwiła, był LKS Kraśnik Dolny. Do 70 minuty gospodarze mieli wszystko pod kontrolą, ale wówczas przyjezdni zdobyli dwie bramki i losy 3 punktów dla “Starych” ważyły się do ostatniego gwizdka sędziego. Ozdobą meczu był gol Błażeja Szewdo, który w ekwilibrystyczny sposób nożyco-przewrotko-padem umieścił piłkę w bramce Michała Fulara.

W 3 kolejce doszło do spotkania derbowego pomiędzy KS Włodzicami i LZS Kotliska. W poprzednim sezonie mecze te były bardzo zacięte i przynosiły wiele bramek. Tym razem również bramek było wiele, bo aż 14, ale spotkanie było jednostronne. Goście rozbili KS Włodzice aż 3:11 i teraz cała gmina ma barwy czerwono-czarne, przynajmniej do rewanżu.

13 1 11:66

W grupie IV rozegrano drugą kolejkę spotkań, w której obie nasze zespoły doznały wyjazdowych porażek. Piast Wykroty walczył w Porajowie, ale trzy zdobyty bramki na trudnym terenie nie dały nawet jednego punktu. Granit Gierałtów przegrał minimalnie w Olszynie z rezerwami okręgówki.

LZS Porajów-KopaczówPiast Wykroty4:3