6
Events for 31 październik
1 października 2022

Festiwale bramek w B-klasie

Niedziela, jak to zwykle bywa, należała do B-klasowych zawodników. Grupa III rozegrała drugą kolejkę, grupa IV zainaugurowała sezon 2022/2023.

W Nowej, jak to mówią, odbyły się derby parafii. Głównym aktorem tego spektaklu został Przemek Szurgot, który czterokrotnie pokonał Artura Szewczyka. Duża w tym zasługa kolegów z drużyny, którzy dzielnie wspomagali swojego super strzelca.

W Kotliskach padło aż 10 bramek i był to jedno z czterech spotkań w B-klasie, gdzie została przełamana ta bariera. Mariusz Barchacki (KS II Stare Jaroszowice) – młodzi, fajni chłopacy przegonili dziadków po boisku i stąd ten wynik. Tak podsumował ten mecze doświadczony zawodnik. W tym meczu padły dwa klasyczne hat-tricki. Najpierw, w pierwszej połowie, uczynił to Daniel Wutowicz, a po przerwie powtórzył ten wyczyn Szymon Kijanka.

Spotkanie w Kraśniku miejscowego LKSu z Zjednoczonymi Nowogrodziec było meczem jednostronnym. Goście zdominowali plac gry i co chwilę kąsali gospodarzy. Na listę strzelców wpisało się w drużynie “united” aż 8 zawodników, w tym również nominalny siatkarz – Paweł Kozłowski, który tym razem wyszedł w pierwszym składzie, czym był bardzo zdziwiony. Trzykrotnie do bramki trafiali: Arkadiusz Jodłowski i Patryk Krukowski.

W Mierzwinie stało się coś, co nie wpisuje się często w charakter B-klasy. Padły tylko dwie bramki. Był to mecz najbardziej ubogi w gole w drugiej kolejce. Zwyciężyli goście z Otoku, dla których była to druga wygrana w stosunku 2:0 i są jedynym zespołem w lidze, który nie stracił dotychczas bramki (a mamy drugą kolejkę!!). Czy taka historia miała już kiedykolwiek miejsce?? Trzeba by poszperać w statystykach…

Znicz Kruszyn był bezlitosny dla gości z Czernej. W pierwszej połowie prowadzili już 4:0 i w żadnym momencie wynik nie był zagrożony. W drugiej połowie Piotr Kopeć (KS Czerna) zdobył bramkę.. hm… bardzo, bardzo, bardzo kontaktową, ale później trafiali już gospodarze. Znicz Kruszyn zalicza dobry start sezonu i zobaczymy, czy podtrzyma ten trend w kolejnym meczu z Bobrami…

…Bobrami z Dąbrowy Bolesławieckiej, którzy podejmowali na własnym terenie Majdan Bolesławice. Ostatnie 10 minut pierwszej połowy przesądziło o wygranej gospodarzy. Wówczas 3-krotnie piłka wylądowała w bramce Majdanu. W drugiej połowie Bobry stanęły, a inicjatywę przejęli goście. Jednak jeden gol autorstw Igora Walentynowicza nie mógł i nie zmienił losów tego spotkania.

Milików się rozstrzelał… Tym samym powetował sobie porażkę z pierwszej kolejki z LZS Nową. Jedenaście bramek (w tym pięć Mateusz Mytnika) musi robić wrażenie, ale czy na pewno? Na tle słabszych przeciwników jest ok, ale gdy przyjadą mecze z czołówką ligi, wówczas zobaczymy potencjał ekipy z Milikowa.

6 0 5:58

Grupa IV weszła do gry! A w niej dwa zespoły z powiatu bolesławieckiego, które zdobyły komplet punktów w pierwszej kolejce spotkań. Granit Gierałtów bez większych problemów pokonał Bielany Biedrzychowice w stosunku 8:0, a niewątpliwym bohaterem tego spotkania był zdobywca pięciu bramek – Marcin szuter, który hat-tricka skompletował już w 14 minucie meczu, a dwa kolejne trafienia dołożył w 24 i 32 minucie.

Na ligowe boiska, po rocznym niebycie, powrócił Piast Wykroty. Mimo 3 punktów, nie była to łatwa przeprawa ze Zrywem Ubocze. Do przerwy 2:3 dla wykrocian, po przerwie tak samo, w sumie 4:6, ale do ostatniego gwizdka gospodarze walczyli choćby o jeden punkt.

Granit GierałtówBielany Biedrzychowice8:0