Wydarzenia sportowe w okolicy

grudzień 2022

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
28
29
30
1
2
3
4
Events for 1 grudzień
Events for 2 grudzień
Events for 3 grudzień
Events for 4 grudzień
5
6
7
8
9
10
11
Events for 5 grudzień
Events for 6 grudzień
Events for 7 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 8 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 9 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 10 grudzień
Events for 11 grudzień
12
13
14
15
16
17
18
Events for 12 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 13 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 14 grudzień
Events for 15 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 16 grudzień
Events for 17 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 18 grudzień
Brak wydarzeń
19
20
21
22
23
24
25
Events for 19 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 20 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 21 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 22 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 23 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 24 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 25 grudzień
Brak wydarzeń
26
27
28
29
30
31
1
Events for 26 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 27 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 28 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 29 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 30 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 31 grudzień
Brak wydarzeń
9 grudnia 2022

Zakończyły się indywidulane finały Dolnego Śląska w lekkiej atletyce klas VII-VIII


Wprawdzie zawody w ramach Igrzysk Młodzieży odbyły się już jakiś czas temu, bo 7 czerwca, ale dopiero teraz oficjalnie udostępniono wyniki tej rywalizacji.

Uczniowie klas VII-VIII spotkali się na stadionie w Legnicy przy niezbyt sprzyjającej pogodzie. Było chłodno i padał deszcz, ale to nie zniechęciło uczestników do dania z siebie maksimum możliwości. W zawodach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z Bolesławca, Parowej, Raciborowic i Bożejowic.

Uczniowie szkół z powiatu bolesławieckiego 11 razy stawali na podium w różnych konkurencjach. Pierwsze miejsca zdobyli:
Vanessa Mihaluk (SP 4 Bolesławiec) – 80 m przez płotki,
Emilia Burmas (ZSP Bożejowice) – 300 m przez płotki,
– sztafeta szwedzka (SP 4 Bolesławiec),
Mateusz Kupczak (ZSP Bożejowice) – pchnięcie kulą,
Piotr Tutak (SP Pijarów Bolesławiec) – rzut oszczepem.

Srebrne medale na swojej szyi zawiesili:
Julia Halewicz (SP Raciborowice) – rzut oszczepem,
Kinga Rajczakowska (SP 4 Bolesławiec) – pchnięcie kulą 3 kg,
Eliza Psiuch (SP 3 Bolesławiec) – skok wzwyż,
Joanna Rasławska (SP 4 Bolesławiec) – skok w dal.

Na najniższym stopniu podium stanęli:
Olimpia Pietraszewska (SP 4 Bolesławiec) – 1000 m,
Diana Majewska (SP 4 Bolesławiec) – rzut oszczepem,

Poniżej przedstawiamy wyniki indywidulane uzyskane na zawodach, oraz klasyfikację zespołową.

indywidulane wyniki uczniów klas VII-VIII

MiejsceNazwiskoImięSzkołaWynik
80 ppł K
1MichalukVanessaSP 4 Bolesławiec12,04
300 K
10BiałouszZuzannaSP Parowa57,15
300 ppł K
1BurmasEmiliaZSP Bożejowice48,17
4WójcikMajkaSP 4 Bolesławiec53,85
6JackowskaNataliaSP 4 Bolesławiec55,57
1000 K
3PietraszewskaOlimpiaSP 2 Bolesławiec3:26,59
7TurkiewiczJuliaSP Parowa4:00,82
w dal K
2RasławskaJoannaSP 4 Bolesławiec4,75
12KunkaPaulinaSP 4 Bolesławiec3,91
wzwyż K
2PsiuchElizaSP 3 Bolesławiec150
kula 3 kg K
2RajczakowskaKingaSP 4 Bolesławiec9,51
9NikitorukWiktoriaSP Parowa7,83
15WątruchPaulinaSP Parowa6,81
oszczep K
2HalewiczJuliaSP Raciborowice33,31
3MajewskaDianaSP 4 Bolesławiec28,67
4 x 100 K
9SP Parowa61,66
stafeta szwedzka K
1SP 4 Bolesławiec2:35,33
100 M
13BoratyńskiWiktorSP 2 Bolesławiec13,04
17MakowskiNikodemSP 2 Bolesławiec13,29
19MAkowskiMarcelSP Parowa13,32
26KotwicaAdamSP 3 Bolesławiec13,81
300 M
26BałutMikołajSP Parowa47,78
1000 M
10NajdekKamilSP Raciborowice3:21,28
15PropkopczukIhorSP Parowa3:40,01
w dal M
8NajdekKacperSP Parowa4,84
wzwyż M
10NitkoKornelSP Parowa145
kula M
1KupczakMateuszZSP Bożejowice12,45
19ZielińskiMateuszSP Parowa7,78
oszczep M
1TutakPiotrSP Pijarów Bolesławiec43,94
4 x 100 M
6SP Parowa52,26

W klasyfikacji drużynowej, gdzie sumowano punkty za wyniki indywidulane, dwie szkoły z powiatu bolesławieckiego znalazły się w najlepszej dziesiątce zawodów: Szkoła Podstawowa Nr 4 Bolesławiec wywalczyła drugie miejsce w falsyfikacji dziewcząt i Szkoła Podstawowa z Parowej uzyskała 8 miejsce, również w kat. dziewcząt.

klasyfikacja zespołowa dziewcząt

1SP 2 Twardogóra55
2SP 4 Bolesławiec50
3SP 5 Zgorzelec45
4SSP 46 Wrocław39
5SP 3 Zgorzelec31
6SP 3 Polkowice25
7SP 2 Lwówek Śląski22
8SP Parowa21
9SP 18 Legnica20
10SP 3 Złotoryja20
(...)
26ZSP Bożejowice9
(...)
29SP 3 Bolesławiec7
(...)
32SP Raciborowice7
(...)
36SP 2 Bolesławiec6

klasyfikacja zespołowa chłopców

1SP 20 Wrocław46
2SP 5 Zgorzelec44
3SP 3 Zgorzelec37
4SP 2 Zgorzelec37
5SP 6 Oleśnica35
6SP 3 Polkowice28
7MZS Świeradów-Zdrój27
8SP 3 Złotoryja27
9SP 1 Góra26
10SP 1 Kamienna Góra22
(...)
15SP Parowa15
(...)
25SP Pijarów Bolesławiec9
(...)
28ZSP Bożejowice9
(...)
44SP 2 Bolesławiec3
45SP Raciborowice3

info: sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments