Wydarzenia sportowe w okolicy

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
25
26
27
28
29
30
1
Events for 30 kwiecień
Events for 1 maj
2
3
4
5
6
7
8
Events for 2 maj
Events for 3 maj
Events for 4 maj
Brak wydarzeń
Events for 5 maj
Brak wydarzeń
Events for 6 maj
Events for 7 maj
Brak wydarzeń
Events for 8 maj
Brak wydarzeń
9
10
11
12
13
14
15
Events for 9 maj
Brak wydarzeń
Events for 10 maj
Brak wydarzeń
Events for 11 maj
Brak wydarzeń
Events for 12 maj
Brak wydarzeń
Events for 13 maj
Brak wydarzeń
Events for 14 maj
Events for 15 maj
16
17
18
19
20
21
22
Events for 16 maj
Brak wydarzeń
Events for 17 maj
Brak wydarzeń
Events for 18 maj
Brak wydarzeń
Events for 19 maj
Brak wydarzeń
Events for 20 maj
Brak wydarzeń
Events for 21 maj
Events for 22 maj
23
24
25
26
27
28
29
Events for 23 maj
Brak wydarzeń
Events for 24 maj
Brak wydarzeń
Events for 25 maj
Brak wydarzeń
Events for 26 maj
Brak wydarzeń
Events for 27 maj
Brak wydarzeń
Events for 28 maj
Events for 29 maj
30
31
1
2
3
4
5
Events for 30 maj
Brak wydarzeń
Events for 31 maj
Brak wydarzeń
Events for 2 czerwiec
26 maja 2022

Wiosenny rzut Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej – “Elektronik” drugi, “Handlówka” dziewiąta


Tradycyjnie pierwsze szkolne zawody lekkoatletyczne na świeżym powietrzu zarezerwowane są dla szkół ponadpodstawowych. Wiosenny rzut Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej odbył się w czwartek w Oleśnicy.

Ponad 300 uczestników zawodów dzielnie walczyło o jak najlepszy wynik dla swojej szkoły. Walczyło także z pogodą, bo jak to zwykle ostatnio bywa było pochmurnie i zimno. Ciężko w tych warunkach było uzyskać dobre wyniki, a i tak sporo z nich to dobry prognostyk przed zbliżającym się sezonem – tak można przeczytać na stronie Szkolnego Związku Sportowego. W rzucie jesiennym dwie bolesławieckie szkoły walczyły o punkty: Zespół Szkół Elektronicznych oraz Zespół Szkół Handlowych i Usługowych. Na zawody czwartkowe zawody do Oleśnicy postanowili wybrać się tylko uczniowie “Elektronika”. W każdej rozgrywanej konkurencji mogło wystartować maksymalnie 3 uczniów z danej szkoły i za każdy wynik otrzymywano punkty wliczane do klasyfikacji zespołowej.

Szkolna Liga Lekkoatletczyna (rzut wiosenny) - wyniki

ZawodnikKonkurencjaWynik
Jakub Woch100 m12,84
Skiba Piotr100 m12,45
Ojewski Mateusz100 m13,22
Skiba Kamil200 m25,30
Buczkowski mateusz200 m25,55
Herbut Kamil200 mDNF
Kurek Gabriel800 m2:20,27
Szweda Grzegorzw dal4,92 m
Hajduczek Tomaszwzwyż175 cm
Maćkowiak Bartoszkula (5kg)11,00 m
Baltkiewicz Patrykkula (5kg)10,30 m
Zmaczyński Jakubkula (7,26 kg)10,19 m
ZSE Bolesławiecsztafeta 4x10048,36
Dwojak Gracjan1500 m5:04,85
fot. Paweł Wiśniewski

Podopieczni Pawła Wiśniewskiego zdobyli w rzucie wiosennym 864 pkt, co po dodaniu punktów z jesieni (1001 pkt) dało ZSE Bolesławiec drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej z łączną notą 1865 pkt. Natomiast dziewczęta z Zespołu Szkół handlowych i Usługowych zdobyły miejsce 9, ale wystartowały tylko w jesiennym rzucie ligi. Przedstawiamy klasyfikacje drużynową Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadpodstawowych w roku szkolnym 2021/2022.

Klasyfikacja generalna dziewcząt

miejsceszkołapkt jesieńpkt wiosnasuma pkt
1LO IIIWrocław8368571693
2ZSZiL Zgorzelec7697311500
3II LO Oleśnica7057811486
4ZSET Rakowice7065391245
5ZSZ Oleśnica5924931085
6ZSZ Złotoryja5055091014
7I LO Legnica530454984
8I LO Oleśnica480533833
9ZSHiU Bolesławiec7110711
10ZSP Międzybórz3010301

Klasyfikacja generalna chłopców

1ZSZiL Zgorzelec10469321978
2ZSE Bolesławiec10018641865
3LO III Wrocław9328981830
4I LO Legnica8857691654
5ZSZ Oleśnica8038371640
6ZSZ Złotoryja8607131573
7II LO Oleśnica7297971526
8I LO Oleśnica5834721055
9ZSET Rakowice834163997
10ZSP Bierutów210717927
11ZSP Międzybórz5420542

info: sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments