Events for 30 maj
Events for 31 maj
26 maja 2022

Leśnik wyskoczył ze strefy spadkowej

Tylko jeden punkt udało się zdobyć na boisku Iskry w Ksieginicach. W meczu dwóch drużyn, które walczą o utrzymanie padł remis 2:2, mimo, że do przerwy to Leśnik prowadził dwoma bramkami.

Spotkanie to było bardzo ważne z punktu widzenia układu tabeli w dolnej jej części. W pierwszych minutach oba zespoły “badały” teren i mecz był wyrównany, można by p[wiedzieć z lekką przewagą wizualną po stronie gospodarzy. Ale pierwszy celny cios wyprowadzili piłkarz Leśnika. W 16 minucie Bohdan Bozhenko wyszedł “sam na sam” z bramkarzem Iskry i z lewej strony uderzeniem obok bramkarza po krótkim rogu umieścił piłkę w siatce gospodarzy. Nie minęło 10 minut, a ten sam zawodnik podwyższył wynik, po dwójkowej akcji z Miłoszem Koziołem, praktycznie powtarzając swój wyczyn z 16 minuty. Był to dobry okres gry Leśnika. Jeszcze przed przerwą mogło być 0:3, ale w dogodną sytuację zmarnował Adrian Puzio.

Po przerwie powoli zaznaczała się lekka przewaga Iskry, choć sam mecz toczył się bardziej w środkowej części boiska. Kontaktową bramkę gospodarze zdobyli w 66 minucie po celnym uderzeniu Macieja Srebniaka (z lewej strony po długim rogu). W zespole z Księginic coś drgnęło, zapaliła się iskra nadziei na korzystny wynik. W tym czasie Leśnik wyglądał na lekko zmęczony i pozostawiał rywalom więcej miejsca w środkowej strefie boiska. Gospodarze taką sytuację wykorzystali i po raz drugi Cezary Putra musiał wyciągać piłkę z siatki. Tym razem razem na listę strzelców wpisał się Kamil Nowacki, a było to w 72 minucie. Ostatnie 15 minut spotkania było prowadzone pod dyktando Leśnika, lecz do nie padły już tego dnia żądne gole.

Spotkanie zakończyło się remisem i trzeba powiedzieć, że wynik ten nie krzywdzi żądnego zespołu. Leśnik wyskoczył ze strefy spadkowej. Niestety prawdopodobnie stracił na kolejne spotkania Damiana Puzio, który już po gwizdku kończącym mecz otrzymał czerwoną kartkę.

Na 7 kolejek przed końcem ligi ma rozkładzie jazdy Leśnik ma jeszcze trzy zespoły, które walczą o utrzymanie: Kaczawę Bieniowice, Pogoń Świerzawę i Stal Chocianów i chcąc myśleć o utrzymaniu, musie te mecze wygrywać. A i tak 12 miejsce niekoniecznie zagwarantuje kolejny sezon w IV lidze gdyż nasze oczy muszą być skierowane również na to, co się dzieje w III lidze, a dokładnie, kto z tej ligi spadnie.