Wydarzenia sportowe w okolicy

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
28
29
30
31
1
2
3
Events for 1 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 2 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 3 wrzesień
Brak wydarzeń
4
5
6
7
8
9
10
Events for 4 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 5 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 6 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 7 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 8 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 9 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 10 wrzesień
Brak wydarzeń
11
12
13
14
15
16
17
Events for 11 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 12 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 13 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 14 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 15 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 16 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 17 wrzesień
Brak wydarzeń
18
19
20
21
22
23
24
Events for 18 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 19 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 20 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 21 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 22 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 23 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 24 wrzesień
Brak wydarzeń
25
26
27
28
29
30
1
Events for 25 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 26 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 27 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 28 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 29 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 30 wrzesień
Brak wydarzeń
23 września 2023

Derby dla Iwin, Ocice wygrały z Opolnem


Pewne zwycięstwa dwóch drużyn walczących o awans, dwa podziały punktów, Ocice wygrywające z Opolnem-Zdrój – tak w bardzo dużym skrócie wyglądała miniona, dwudziesta już kolejka rozgrywek grupy trzeciej A-klasy. A co działo się w poszczególnych spotkaniach? Zapraszamy na podsumowanie!

Pierwszy mecz kolejki to pojedynek w Starych Jaroszowicach, gdzie wicelider podejmował Żarki Średnie. Pierwsza połowa spotkania nie była porywającym widowiskiem, obie drużyny grały bardzo wolno i równie niedokładnie. Sprawy w swoje ręce postanowił wziąć lider klasyfikacji strzelców Tomasz Król, który w 35′ minucie otworzył wynik spotkania. Faworyt prowadził, ale jego radość nie trwała długo, trzy minuty później skutecznym strzałem do wyrównania doprowadził Michał Czajkowski. Później stało się coś, co drużynę ze Starych Jaroszowic mogło zbić z tropu i utrudnić cel, jakim było zwycięstwo w tym meczu – Tymoteusz Szumiata obejrzał czerwony kartonik za faul-akcję ratunkową. Czasami w piłce jest tak, że drużynie grającej w osłabieniu, wbrew logice, gra się łatwiej i tak też było tym razem. WKS nie potrafił wykorzystać przewagi i do przerwy schodził przegrywając, drugiego gola w meczu zdobył Tomasz Król. Kluczowy dla losów widowiska był początek drugiej jego części, kiedy to w krótkim odstępie czasu gospodarze strzelili trzy gole, odbierając chęci do gry drużynie z Żarek. To nie był koniec strzelania – Stare dorzuciły jeszcze cztery gole i wygrały pewnie, jak na wicelidera przystało 9:1. WKS potwierdził, że jest bardzo daleko od formy prezentowanej jesienią. Gole dla Starych w drugiej połowie zdobywali Daniel Nizioł trzy oraz Kamil Tur i Tomasz Król po dwie.

Drugi sobotni mecz to derby gminy Warta Bolesławiecka, Iwiny grały u siebie z Wartą Bolesławiecką. Warta to drużyna, która jako jedna z trzech ekip podchodziła do XX kolejki bez wygranej. Nic w tej kwestii się nie zmieniło, Iwiny potwierdziły wysoką dyspozycję prezentowaną wiosną i zgarnęły kolejny komplet punktów. Gospodarzom zwycięstwo zapewniły dwie bramki Marka Spychalskiego oraz trafienie Pawła Kierlika. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Piotr Palczewski. Zwycięstwo Iwin zasłużone, a Warta wciąż nie może wybudzić się z zimowego snu…

W Uboczy Zryw mierzył się z GKS-em Tomaszów Bolesławiecki. Gdyby ostatni w tabeli Zryw wygrał z piłkarzami prowadzonymi przez Zbigniewa Szewczyka, to zbliżyliby się do nich na jeden punkt, włączając ich do bezpośredniej walki o utrzymanie, ewentualna porażka sprawiłaby, że GKS ucieknie na siedem punktów, co mogłoby zapewnić im spokojną głowę w kwestii utrzymania. GKS pokazał, że na poziomie A-klasowym jest drużyną bardziej doświadczoną i wypunktował beniaminka. GKS prowadził już po pierwszej połowie, po trafieniu jednego z najbardziej doświadczonych zawodników tej ekipy – Andrzeja Skóry. Zaraz po rozpoczęciu drugiej części meczu było już 0:2, wynik podwyższył Damian Ciesielski, najlepszy strzelec Tomaszowa. Ten sam piłkarz w 67′ minucie strzelił drugiego gola, praktycznie kończąc emocje w tym spotkaniu. Gospodarzy stać było jedynie na honorowego gola, którego autorem był Andrzej Kossowski. Tomaszów wygrał po raz pierwszy od… 30 października, kończąc serię 7 meczów bez zwycięstwa, i zdecydowanie przybliżył się do utrzymania w lidze.

Podobną, niechlubną serię (choć o jeden mecz mniejszą) miał LZS Niwnice. W minioną niedzielę przyszło im pojechać do Bolesławca na mecz z Kolonią, beniaminkiem ligi. I w porównaniu do ekipy Tomaszowa, Niwnicom nie udało się owej złej passy przerwać, mimo że dwukrotnie wychodzili na prowadzenie – dwukrotnie po golach Daniela Pikorskiego. Ambitnie walczący bolesławianie za każdym razem odpowiadali, a sami nie potrafili zadać decydującego ciosu, mecz zakończył się więc sprawiedliwym podziałem punktów. Gole dla gospodarzy zdobywali Sławomir Pełdiak oraz Robert Stankowski.

Podziałem punktów i to chyba dość niespodziewanym zakończył się pojedynek w Gościszowie, gdzie bardzo dobrze grający na wiosnę Orzeł gościł GKS z Gromadki. Przed tą kolejką zdecydowanego faworyta upatrywaliśmy w gospodarzach, jak się jednak okazało – niekoniecznie słusznie. Licznie zgromadzeni tego dnia kibice ujrzeli jedynie dwa gole – Roberta Zarzyckiego dla Orła oraz Pawła Patera dla GKS-u.

Jeden z najciekawszych meczów XX kolejki odbyć się miał w Ocicach, do których przyjechała Jaśnica z Opolna-Zdrój. Mecz trzeciej drużyny w tabeli z czwartą nie zawiódł – spotkanie stało na wysokim poziomie i przebiegało w przyjaznej atmosferze. W pierwszej połowie obie drużyny miały swoje sytuacje, ale to Jaśnica od pierwszych minut była konkretniejsza, lecz duża liczba strzałów jej piłkarzy mijała bramkę Ocic. Jedna z groźniejszych akcji zakończyła się uderzeniem w poprzeczkę, po którym piłka odbiła się w okolicach linii bramkowej. Czy ją przekroczyła od wewnętrznej strony? Sędzia uznał, że nie, choć zawodnicy z Opolna byli przekonani, że arbiter się pomylił. Miejscowi również obili obramowanie bramki, dokładniej zrobił to Rafał Ciaciek, wracający po kontuzji, który z rzutu wolnego trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Swoją sytuację miał również Krzysiek Pachołek, ale jego strzał bardzo dobrze obronił Krzysztof Sienkiewicz. Wynik meczu otworzył wspomniany wcześniej Rafał Ciaciek, wykorzystując doskonałe podanie Kasprzyka. Goście odpowiedzieli w 64′ minucie, bramkę po dobrze rozegranym rzucie rożnym zdobył Karol Łowczynowski. Radość przyjezdnych ze zdobytej bramki trwała króciutko. Po wznowieniu gry od środka, po straconym golu, Ocice wywalczyły korner, z którego, podobnie jak rywale, zrobili pożytek – do bramki strzeżonej przez Sienkiewicza trafił Dariusz Jakieła. Więcej goli tego dnia w Ocicach już nie padło – mecz mógł się podobać, dużo było składnych akcji, dużo walki – wszystko to jednak na zasadzie zdrowej, sportowej rywalizacji. Ocice po tym zwycięstwie zbliżyły się do Jaśnicy na dwa punkty, mając rozegrane jedno spotkanie mniej.

Ostatni mecz tej serii gier odbył się w Zebrzydowej, tam Sparta grała z liderem z Brzeźnika. Mecz bez historii – Brzeźnik udowodnił swoją wyższość nad rywalami przez cały mecz kontrolując jego przebieg. Momentami Sparta nie mogła wyjść ze swojej połowy, mogło być to spowodowane dużymi brakami kadrowymi w szeregach ekipy Pawła Wilka. Brzeźnik grał swoje, raz po raz atakując bramkę gospodarzy, choć do momentu pierwszego gola, który padł w 21′ minucie, brakowało im pomysłu na spuentowanie ataków. Właśnie wtedy rzut wolny na bramkę zamienił Rafał Zając. LZS poszedł za ciosem, w pierwszej części meczu bramki zdobywali jeszcze Józef Stempak oraz Marcin Tofil. W drugich czterdziestu pięciu minutach Stempak i Tofil dołożyli po jeszcze jednym golu, a wynik spotkania ustalił Damian Wójtowicz.

KS Stare JaroszowiceWKS Żarki Średnie9:1
T.Król (4), D.Nizioł (3),
Kamil Tur (2)
M.Czajkowski
GKS IwinyGKS Warta Bolesławiecka3:1
Spychalski (2), KierlikPalczewski
Zryw UboczeGKS Tomaszów Bolesławiecki1:3
KossowskiCiesielski (2), Skóra
Kolonia BolesławiecLZS Niwnice2:2
Pełdiak, StankowskiPikorski (2)
Orzeł GościszówGKS Gromadka1:1
ZarzyckiPater
LKS OciceJaśnica Opolno-Zdrój2:1
Ciaciek, JakiełaK.Łowczynowski
Sparta ZebrzydowaLZS Brzeźnik0:6
Stempak (2), Tofil (2),
Zając, Wójtowicz
 DRUŻYNYMPKTWRPBRAMKI
1 LZS BRZEŹNIK
19 50 162174:24
2 KS STARE JAROSZOWICE-ŻELISZÓW
18 45 143193:23
3 JAŚNICA OPOLNO ZDRÓJ
19 38 115353:31
4 LKS OCICE
18 36 113445:16
5 GKS IWINY
19 29 92836:39
6 WKS ŻARKI ŚREDNIE
19 27 83847:53
7 SPARTA ZEBRZYDOWA
19 26 82952:45
8 ORZEŁ GOŚCISZÓW
19 25 74847:60
9 GKS WARTA BOLESŁAWIECKA
19 22 64951:52
10 GKS GROMADKA
19 22 64936:52
11 KOLONIA BOLESŁAWIEC
18 21 63942:60
12 GKS TOMASZÓW BOLESŁAWIECKI
19 18 531134:49
13 RYBAK PAROWA
18 15 501331:90
14 LZS NIWNICE
19 13 341238:47
15 ZRYW UBOCZE
18 11 321341:79

Klasyfikacja strzelców A-klasy:

1.Tomasz Król (KS Stare Jaroszowice) – 27 goli
2.Józef Stempak (LZS Brzeźnik), Kamil Nizioł (KS Stare Jaroszowice), Łukasz Pastuszko (Jaśnica Opolno-Zdrój) – 18 goli
5.Rafał Ciaciek (LKS Ocice) – 15 goli

Facebook Comments