Events for 30 maj
Events for 31 maj
26 maja 2022

BTS Elektros zakończył sezon wygraną z liderem z Wałbrzycha

Kto myślał, że w ostatniej kolejce rundy zasadniczej III ligi mężczyzn w siatkówce w meczu BTS Elektros Bolesławiec z KPSem Chełmiec Wałbrzych będą wielkie emocje, ten mógł się przeliczyć.

Było to ostatnie ligowe spotkanie BTSu w sezonie 2021/2022. Mecz ten z punktu widzenia jednych i drugich po prostu musiał się odbyć. Chełmiec udział w turnieju finałowym III ligi miał już zapewniony, tydzień wcześniej odpadł w półfinale MP Juniorów (KPS Chełmiec gra w III lidze młodzieżowcami), więc praktycznie było już dla nich po sezonie, BTS walczył jedynie o utrzymanie 6 lokaty na koniec rozgrywek.

Mecz skończył się zasłużonym zwycięstwem miejscowego BTSu Elektrosu Bolesławiec 3:0. Zdecydowanie to bolesławianie nadawali ton grze w tym spotkaniu. Dwukrotnie przydarzył się moment rozluźnienia – pierwszy zaraz na początku pierwszego seta, gdzie goście wyszli na prowadzenie 0:4, a drugi miał miejsce w secie nr 2. Wówczas “elektryczni” prowadzili nawet 20:11, ale zaczęli seryjnie tracić punkty i zrobiło się nagle 22:21. Trzeci set przypieczętował zwycięstwo BTSu i nasz III-ligowiec obronił 6 lokatę na koniec sezonu 2021/2022. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Kacpra Pańczyka.

W turnieju finałowym III ligi zagrają cztery najlepsze zespoły z Dolnego Śląska – KPS Chełmiec II Wałbrzych, Tygrysy Strzelin, WKS Volley Wilczyce, TechniSat Oborniki Śląskie. Gospodarza turnieju poznamy 19.03.2022 po rozegraniu zaległego meczu między Wałbrzychem i Obornikami, który został przełożony z powodu udziału Wałbrzyszan w rozgrywkach Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Wyniki 22 kolejki PRASIE THE WEAR III Ligi Mężczyzn

BTS Bolesławiec - KPS Chełmiec II Wałbrzych3:0 (25:18, 25:22, 25:18)
SKFiS Kudowianka Kudowa Zdrój - LZS Średzianin Środa Śląśka1:3 (23:25, 17:25, 25:20, 17:25)
Chemeko-System Gwardia Wrocław - KP TechniSat Oborniki Śląskie0:3 (29:31, 23:25, 11:25)
WKS Volley Wilczyce - JKS Spartakus Jawor3:0 (25:16, 25:17, 25:18)