Events for 31 maj
Events for 2 czerwiec
27 maja 2022

BTS Elektros Bolesławiec poskromił Tygrysy ze Strzelina

Mimo nienajlepszej gry BTS Elektrosu Bolesławiec w ostatnich spotkaniach, mecz 18 kolejki z wiceliderem – Tygrysami Strzelin – zapowiadał się bardzo ciekawie. Trener Robert Walkowiak miał do dyspozycji praktycznie wszystkich zawodników (nieobecny Rafał Wójtowicz), co nie zdarzyło się jeszcze w tym sezonie, a co za tym idzie, każdy mógł grać na swojej nominalnej pozycji. Po kontuzji wrócili do gry Pańczyk i Kubera. Saranek, Razik, Wiśniewski grali tam, gdzie grać powinni, a na rozegraniu zobaczyliśmy Sławomira Janusza. Był to mecz o wszystko, o 6 punktów, o zachowanie szans na awans do najlepszej czwórki.

Równo o godzinie 17.00 sędzia główny spotkania dał znak na rozpoczęcie tego meczu. I się zaczęło. Ze strony BSTu niemrawo, natomiast goście grali w siatkówkę. Już na początku seta Tygrysy objęły prowadzenie, które było systematycznie powiększane i osiągnęło w kluczowym momencie 6 punktów. Strzelinianie byli nakręceni i wychodziło im praktycznie wszystko, więc nie mieli problemów z wygraniem tego seta, który skończył się wynikiem 20:25.

W drugiej odsłonie to BTS przejął inicjatywę. Po 6 minutach gry na tablicy wyników było 8:4 dla bolesławian i ten dystans utrzymywał się przez kolejnych kilka akcji. Tygrysy próbowały się zbliżyć do swoich przeciwników, ale gdy to udało im się na dwa punkty, to dobrym atakiem z prawego oskrzydla popisał się Kacper Pańczyk, a w kolejnej akcji Sławomir Janusz powstrzymał atakującego zawodnika gości stawiając szczelny blok. I ponownie przewaga “elektrycznych” wzrosła do 4 oczek (16:12). Jednak goście się nie poddawali. Wykorzystali słabszą grę podopiecznych Roberta Walkowiaka i ze stanu 19:15 doprowadzili do remisu po 20. W porę wzięty czas przez trenera BTSu uspokoił trochę gorące głowy zawodników i końcówka ponownie należała do naszych siatkarzy, którzy wygrali 25 do 22.

Trzeci set rozpoczął się po myśli gości. W pierwszej fazie trzeciej partii zrobili to, co BTS w secie drugim. Odjechali bolesławianom na 4 oczka. Trener Walkowiak dokonał zmiany na pozycji Libero: Szymon Szklarz zastąpił będącego w nienajlepszej dyspozycji Kamila Razika. BTS gonił, gonił i dognił, a nawet wyszedł na dwupunktowe prowadzenie (16:14) zdobywając 6 oczek z rzędu. Na linii końcowej szalał Kacper Pańczyk, który mocnymi zagrywkami odrzucał przeciwników od siatki, a ci nie mogli skutecznie atakować, przez co narażali się na kontry ze strony BTSu. Po tak skutecznym pościgu Tygrysy już się nie podniosły, a BTS jeszcze powiększył przewagę i miał na koncie dwa wygrane sety.

Czwarty set to powtórka trzeciego. Strzelin zdobył przewagę na początku, by w środkowej części tej partii dać się dogonić gospodarzom spotkania. Od stanu 14:14 mecz się bardzo wyrównał i żadna ze stron nie mogła odskoczyć przeciwnika. Zawodnicy walczyli punkt za punkt. Przy stanie 23:24 dla Tygrysów, wydawało się z pozycji trybun, że zawodnik ze Strzelina przy blokowaniu popełnił błąd przy siatce, co reklamowali bolesławianie, ale sędzia utrzymał swoją decyzję o przyznaniu punktu Tygrysom i wszyscy szykowali się na tie-breaka.

A ten lepiej rozpoczęli siatkarze BTSu Elektrosu Bolesławiec. Objęli dwupunktowe prowadzenie i stan ten trwał do wyniku 8:8. Strzelinianie walczyli i przez chwilę byli nawet na prowadzeniu (8:9), ale “elektryczni” szybko odrobili tą niewielką stratę i końcówka należała do gospodarzy, którzy w dwóch ostatnich akcjach meczu popisali się dwoma skutecznymi blokami i wygrali 15:11 oraz cały mecz 3:2.

Robert Walkowiak (trener BTS Elektros Bolesławiec) – Wygrywamy 3:2 z wiceliderem i mam powody do radości. Był to ciężki siatkarski pojedynek. Pierwszy set zdecydowanie lepszy w wykonaniu gości. Dwa kolejne sety to walka punkt za punkt, wygrywamy końcówki. Czwarta odsłona to “huśtawka nastrojów”, kontrowersyjna decyzja sędziów (wg. mnie) przerwała emocjonującą końcówkę seta. Na tie-break wychodzimy zmotywowani, gotowy do walki i wygrywamy go pewnie w końcówce.

Obie ekipy stworzyły wczorajszego dnia bardzo dobre widowisko siatkarskie. Mecz obfitował wiele skutecznych wymian, obron i ataków z obu stron. Kibice, którzy tego dnia zdecydowali się usiąść na trybunach na hali z pewnością nie żałowali spędzonego tam czasu. BTS pokazał, że 6 miejsce w tabeli to nie wynik słabej gry, czy braku umiejętności, lecz wynik osłabień kadrowych, które towarzyszyły bolesławianom przez poprzednie kolejki. Wygrana za dwa punkty praktycznie przekreśliła szanse na awans do finałowej czwórki i rozegranie turnieju, który wyłoni zespoły do spotkań barażowych o awans do II ligi, ale zaangażowanie i gra, którą zaprezentowali w meczu ze Strzelinem, była tym, czym cieszyli kibiców w poprzednim sezonie. Można by powiedzieć, że szkoda, że tak późno….

BTS Elektrod Bolesławiec – UKS Tygyrys Strzelin 3:2 (20:25, 25:22, 25:20, 23:25, 15:11)

BTS Elektros Bolesławiec: Pańczyk, Łomnicki, Kubera, Razik (L), Saranek, Matla, Filistyński, Stoltman, Janusz, Walkowiak, Wiśniewski, Szklarz (L), Kozłowski
UKS Tygrysy Strzelin: Kamiński, Kot, Szymkowiak, Noworolski, Biela, Krakowiak, Mróz, Chemielowiec, Grabowski, Jajor, Włodek, Linkowski, Orzechowski (L), Waśkowiak (L)

Kapitan BTS Elektros Bolesławiec – Paweł Kozłowski

Mecze 18 kolejki Dolnośląskiej III Ligi Mężczyzn

BTS Elektros Bolesławiec-UKS Tygrysy Strzelin3:2 (20:25, 25:22, 25:20, 23:25, 15:11)
NKS Start Namysłów-SKFiS "Kudowianka" Kudowa Zdrój3:0 (25:21, 25:20, 25:15)
KPS Faraon Ziębice-Chemeko-System Gwardia Wrocław3:1 (22:25, 25:18, 25:20, 25:18)
JKS Spartakus Jawor-KP TechniSat Oborniki Śląskie0:3 (16:25, 19:25, 23:25)