Wydarzenia sportowe w okolicy

październik 2023

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
25
26
27
28
29
30
1
Events for 1 październik
Brak wydarzeń
2
3
4
5
6
7
8
Events for 2 październik
Brak wydarzeń
Events for 3 październik
Brak wydarzeń
Events for 4 październik
Brak wydarzeń
Events for 5 październik
Brak wydarzeń
Events for 6 październik
Brak wydarzeń
Events for 7 październik
Brak wydarzeń
Events for 8 październik
Brak wydarzeń
9
10
11
12
13
14
15
Events for 9 październik
Brak wydarzeń
Events for 10 październik
Brak wydarzeń
Events for 11 październik
Brak wydarzeń
Events for 12 październik
Brak wydarzeń
Events for 13 październik
Brak wydarzeń
Events for 14 październik
Brak wydarzeń
Events for 15 październik
Brak wydarzeń
16
17
18
19
20
21
22
Events for 16 październik
Brak wydarzeń
Events for 17 październik
Brak wydarzeń
Events for 18 październik
Brak wydarzeń
Events for 19 październik
Brak wydarzeń
Events for 20 październik
Brak wydarzeń
Events for 21 październik
Brak wydarzeń
Events for 22 październik
Brak wydarzeń
23
24
25
26
27
28
29
Events for 23 październik
Brak wydarzeń
Events for 24 październik
Brak wydarzeń
Events for 25 październik
Brak wydarzeń
Events for 26 październik
Brak wydarzeń
Events for 27 październik
Brak wydarzeń
Events for 28 październik
Brak wydarzeń
Events for 29 październik
Brak wydarzeń
30
31
1
2
3
4
5
Events for 30 październik
Brak wydarzeń
Events for 31 październik
Brak wydarzeń
3 października 2023

fot. w-obiektywie.eu

Oxpress Liga Mężczyzn – amatorska liga siatkówki – zainaugurowała rozgrywki


W dniu wczorajszym zakończyła się pierwsza kolejka spotkań w Oxpress Lidze Mężczyzn. Na starcie tych amatorskich rozgrywek siatkówki stanęło 10 drużyn, nie tylko z Bolesławca. Wśród uczestników są dwie ekipy z Lubania (Old Stars i Jeszcze Możemy) oraz KM Team Zgorzelec i Ur-Pal Zryw Stary Łom.

Pierwsze trzy mecze zostały rozegrane w poniedziałek, kolejne dwa w środę. Już w pierwszej kolejce nie zabrakło emocji i długich wymian na siatkarskim parkiecie.

Old StarsKM Team Zgorzelec1:2 (25:22, 21:25, 25:27)

Już pierwsze spotkanie pomiędzy dwoma zespołami “przyjezdnymi” pokazał, że pomimo amatorskiego charakteru rozgrywek, zawodnicy do gry podchodzą bardzo poważnie. Do zwycięstwa zgorzelczan poprowadził kapitan tego zespołu – Łukasz Mesjasz, który popisał się 60% skutecznością w ataku (skończył 18 na 30 ataków). Same zwycięstwo nie przyszło łatwo. Pierwszy set to typowe rozpoznanie przeciwnika, które lepiej wyszło Old Starsom. W drugim secie do głosu doszedł docierający się KM Team i zrobiło się 1:1. W trzecim secie Old Starsi wypracowali sobie znaczną przewagę i szli po zwycięstwo jak po swoje, ale brawurowa pogoń Mesjasza i spółki pozwoliła na odrobienie 6-punktowej straty i doprowadziła do gry na przewagi, którą lepiej wytrzymali zgorzelczanie.

Łukasz Mesjasz (fot. w-obiektywie.eu)

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Łukasz Mesjasz (KM team Zgorzelec), który tak podsumował spotkanie – Przed meczem byliśmy bardzo zmotywowani i podekscytowani, że liga się zaczyna. Wiedzieliśmy, że Old Stars będą mocni, że czeka nas trudne spotkanie, mieliśmy jakiś plan i choć nie wystąpiliśmy w najmocniejszym składzie, myślę że w znacznej części go wykonaliśmy. Pierwszy set to gra błędów z naszej strony i rozpoznanie przeciwnika, jednak w końcówce zabrakło zgrania z naszej strony i pojawił się lekki chaos. W drugim secie zrobiliśmy lekkie roszady w ustawieniu i od początku do końca kontrolowaliśmy tego seta, którego wygraliśmy. No a trzeci set… Jak my go wygraliśmy, to sami nie wiemy! Przeciwnicy przy stanie 20:14 uwierzyli w wygraną. Jednak nam dopisało trochę szczęścia i zrobił się remis, a później koncentracja do końca i się udało. Bardzo się cieszymy z wyniku, może nie z gry, ale to można poprawić, bo przed meczem taki wynik byśmy brali w ciemno. Jesteśmy mile zaskoczeni profesjonalnym podejściem do tematu ze strony organizatorów, sala nam pasuje, sędziowanie na wysokim poziomie. Co więcej trzeba? Mam nadzieję, że uda nam się w następnych meczach być w pełnym składzie, bo wiem, że mamy potencjał i że uda nam się go wykorzystać.

Jeszcze MożemyUr-Pal Zryw Stary Łom0:3 (19:25, 17:25, 23:25)

W drugim meczu na przeciw siebie stanęły ponownie zespoły spoza Bolesławca. Jeszcze Możemy z Lubania przyjechali tego dnia bez dwóch swoich zawodników i to odbiło się na grze oraz wyniku. Siatkarze ze Starego Łomu również nie pojawili się w pełnym składzie, ale zdołali narzucić swój styl gry przeciwnikom i kontrolowali cały mecz. Do zwycięstwa poprowadził ich duet Paweł Dormoros – Daniel Kończak.

Paweł Dormoros (fot. w-obiektywie.eu)

Paweł Dormoros (Ur-Pal Zryw Stary Łom), MVP meczu – W naszym okręgu nie ma gdzie pograć w siatkę na dobrym poziomie. Bardzo chętnie zgłosiliśmy się więc do ligi. Motywacji i zaangażowania nam nie brakuje. Nie możemy lekceważyć nikogo, przeciwnicy mimo wieku (nie wszyscy) nie są takim łatwym zadaniem. Co do spotkania to na pewno mogło być wiele lepiej, mniej błędów i więcej skończonych ataków. A co organizacji, to dla nas jest może nie nowość, ale coś innego – jest normlane i bardzo dobre sędziowanie. Również dobra organizacja czasowa między spotkaniami i komentarz robi atmosferę na hali. Także oby tak dalej, bo fajnie to wygląda z boku i z boiska.

MonopolSalman Team1:2 (23:25, 25:21, 15:25)

To spotkanie było bardzo wyrównane w dwóch pierwszych setach. Żadna z drużyn nie mogła odskoczyć od swoich przeciwników, a ozdobą meczu były efektowne ataki i długie wymiany. Dopiero w trzecim, decydującym o zwycięstwie secie drużyna, która stawiana jest w roli jednego z faworytów do wygrania ligi, wyraźnie podkręciła tempo, co przełożyło się na wynik spotkania.

Przemysław Mszal (fot. w-obiektywie.eu)

MVP meczu: Przemysław Mszal (Salman Team) – Organizacja Oxpress Ligi Mężczyzn stoi na najwyższym poziomie, świetny komentarz podczas gry, dobra sala i statystyki, które motywują do zaprezentowania się z jak najlepszej strony, robią atmosferę tego siatkarskiego wydarzenia. Był to nasz pierwszy mecz w tym składzie, przez co nie do końca sie rozumieliśmy. Pierwszy set był bardzo wyrównany, zwycięstwo w nim zapewniliśmy sobie w samej końcówce. Przeciwnikowi udało się wygrać z nami drugiego seta przez dobrą, konsekwentną grę, w szczególności zagrywkę, z którą nie mogliśmy sobie poradzić. W ostatnim secie uspokoiliśmy naszą grę i pokazaliśmy, na co stać drużynę Salman Team. Mam nadzieję, że w przyszłych spotkaniach od początku pokażemy się z tej strony.

BTS Masters BolesławiecBart-Music0:3 (24:26, 17:25, 19:25)

W środowym meczu Mastersi BTSu tylko w pierwszym secie spotkania postawili się ekipie Bart-Music. Drugi i trzeci set był pod pełną kontrolą zespołu prowadzonego przez Pawła Bartkowiaka. Zdecydowanie lepiej radzili sobie w ataku i na zagrywce, co utrudniało poczynania Mastersom. Zasłużenie wygrali to spotkanie 3:0 i pokazali, że w tej lidze każdy zespół będzie się musiał z nimi liczyć. MVP spotkania – Paweł Bartkowiak (Bart-Music).

CS MocniDrużyna pod Wezwaniem3:0 (25:20, 25:11, 25:10)

Chyba nie tak wyobrażali sobie rozpoczęcie rozgrywek zawodnicy Drużyn pod Wezwaniem. Ale trzeba przyznać, że od razu trafili na mocnych przeciwników i to nie tylko z nazwy. Drużyna, która stanowiła dla wszystkich wielką zagadkę musiała przełknąć gorycz porażki. CS Mocni zrobili to, co do nich należało – wygrali spotkanie bez większych problemów i już czekają na kolejny mecz. MVP spotkania – Marek Baran (CS Mocni).

Aktualne wyniki, statystyki oraz ligowa tabela jest dostępna na oficjalnej stronie rozgrywek – www.matusport.pl.

Partnerzy Oxpress Ligi Mężczyzn

info: sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments