Wydarzenia sportowe w okolicy

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
29
30
31
1
2
3
4
Events for 1 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 2 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 3 wrzesień
Events for 4 wrzesień
5
6
7
8
9
10
11
Events for 5 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 6 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 7 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 8 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 9 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 10 wrzesień
Events for 11 wrzesień
12
13
14
15
16
17
18
Events for 12 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 13 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 14 wrzesień
Events for 15 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 16 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 17 wrzesień
Events for 18 wrzesień
19
20
21
22
23
24
25
Events for 19 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 20 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 21 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 22 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 23 wrzesień
Events for 24 wrzesień
Events for 25 wrzesień
26
27
28
29
30
1
2
Events for 26 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 27 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 28 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 29 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 30 wrzesień
Brak wydarzeń
26 września 2022

fot. Marcin Radziński

Subiektywnym okiem – klasa okręgowa


Trzy zespoły, trzy różne cele, trzy różne nastroje po rundzie jesiennej. Podsumujemy pierwszą cześć sezonu w klasie okręgowej. Na starcie mieliśmy 4 zespoły, ale jak pamiętamy, Piast Wykroty jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wycofał się rozgrywek, więc kibicowaliśmy tylko trzem drużynom: BKSowi Bolesławiec, Twardemu Świętoszów i beniaminkowi – Chrobremu Nowogrodziec.

Zaczniemy od dołu, więc na początek Twardy Świętoszów. Wojskowi rozpoczęli sezon fatalnie, od wysokiej porażki w Bolesławcu. Pierwsze zwycięstwo przyszło dopiero po miesiącu gry, w 6 kolejce z Iskrą Łagów. I było to jedna z dwóch wygranych na jesień (druga z Górnikiem Węgliniec). Oczywiście Twardy ma aż 3 mecze mniej od pozostałych zespołów – przyczyna wiadoma. Ale to nie usprawiedliwia ich gry w pierwszej części rundy. mogło by się wydawać, że to solidna drużyna na środek tabeli, ale do tej solidności nieco brakuje. Brakuje regularności, tzn. jest, ale nie taka, jaką by sobie życzyli sami zawodnicy i kibice. Problemy kadrowe, które niewiadoma, czy się skończą z nadejściem wiosny, mogą być gwoździem do trumny zespołowi opartemu na mundurowych. Chcielibyśmy się mylić, ale o utrzymanie w klasie okręgowej będzie ciężko. No chyba że w przerwie zimowej wydarzy się jakiś cud….

fot. Marcin Radziński

Nasz beniaminek z Nowogrodźca – Chrobry. Cel w w przypadku beniaminków jest zawsze jeden – utrzymanie, a to co się uda ugrać ponad to, to zawsze wartość dodana. Zespół się wzmocnił, m. in zawodnikami z Piasta Wykroty. Początek był taki sobie, “średni na jeża”…. Dużo punktów uciekło po złych końcówkach. Od przegranej z BKSem (2 października), zespół nie zanotował porażki, a 3 ostatnie kolejki rozstrzygnął na swoją korzyść, dzięki czemu zimę spędza na 6 miejscu w ligowej tabeli. Czy jest to szczyt możliwości Chrobrego? Pewnie nie. Z taką grą, jaką prezentują zawodnicy z Nowogrodźca, Choroby powinien się bez problemów utrzymać w klasie okręgowej. Każde miejsce powyżej 6 będzie pozytywną niespodzianką, a środek tabeli (miejsca 7-11) piłkarze prowadzeni przez popularnego “Kokosza”, powinni traktować jako minimum.

fot. Marcin Radziński

Lider… BKS Bolesławiec. Runda jesienne w wykonaniu podopiecznych Sebastian Tylutkiego niemalże perfekcyjna. Niemalże, bo po drodze przytrafił się jeden remis. BKS jest jednym z nielicznych drużyn na Dolnym Śląsku (a może i w Polsce) na tym poziomie rozgrywkowym z tak dobrym bilansem spotkań. Zespół młody, ambitny, żądny zwycięstw. Skuteczny zarówno z przodu i w linii defensywnej. Po tak dobrej rundzie awans powinien być formalnością i na to wszyscy liczą. Każdy inny wynik będzie rozczarowaniem. Jedyne, do czego można by się przyczepić, to styl gry. Teraz mruczycie pod nosem – co wy tam chcecie?, na piłce się nie znacie!, itd… OK, może akurat trafiliśmy na takie mecze, ale mimo zwycięstw, to się trochę nudziliśmy na tych spotkaniach. Ważne to co w sieci i 3 punkty. A w kontekście walki o IV ligę liczą się właśnie punkty, a nie styl gry. Ponoć lepiej brzydko wygrywać niż ładnie przegrywać. I niech tak będzie. Czekamy na IV ligę w Bolesławcu.

fot. Marcin Radziński

info: sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments