Wydarzenia sportowe w okolicy

kwiecień 2023

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
27
28
29
30
31
1
2
Events for 28 marzec
Events for 1 kwiecień
Events for 2 kwiecień
3
4
5
6
7
8
9
Events for 3 kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 4 kwiecień
Events for 5 kwiecień
Events for 6 kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 7 kwiecień
Events for 8 kwiecień
Events for 9 kwiecień
Brak wydarzeń
10
11
12
13
14
15
16
Events for 10 kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 11 kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 12 kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 13 kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 14 kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 15 kwiecień
Events for 16 kwiecień
Brak wydarzeń
17
18
19
20
21
22
23
Events for 17 kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 18 kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 19 kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 20 kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 21 kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 22 kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 23 kwiecień
Brak wydarzeń
24
25
26
27
28
29
30
Events for 24 kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 25 kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 26 kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 27 kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 28 kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 29 kwiecień
Brak wydarzeń
Events for 30 kwiecień
Brak wydarzeń
1
2
3
4
5
6
7
2 kwietnia 2023

W “okręgówce” zagra tylko BKS i Chrobry


Nadchodzi weekend, a wraz z nim piłkarskie emocje – na początek zajmiemy się zmaganiami w lidze okręgowej. W zbliżającej się trzynastej kolejce rozgrywek zagrają tylko dwa nasze zespoły – BKS Bolesławiec oraz Chrobry Nowogrodziec. Twardy Świętoszów, z racji politycznej sytuacji w kraju i wyjazdu dużej liczby żołnierzy-piłkarzy na wschodnią granicę, poprosił władze ligi o przełożenie ich najbliższych meczów. Władze ligi w najbliższych dniach będą musiały troszkę pogłówkować, by znaleźć pomysł, kiedy Twardy rozegra zaległe mecze. Ale zajmijmy się tym, co pewne, czyli meczami BKS-u i Chrobrego.

A tak przy okazji podpytaliśmy, co z innymi zespołami, które mają w swoich składach oddelegowanych żołnierzy? Kamil Wieliczko (DZPN Wrocław – Jelenia Góra) – Sytuacja z Twardym Świętoszów jest specyficzna, gdyż 90% piłkarzy to żołnierze. W pozostałych klubach oczywiście też grają mundurowi, ale ich jest zdecydowanie mniej, niż “zwykłych” piłkarzy. Kontuzje i kartki też się zdarzają i wówczas kluby sobie radzą. Musimy tą sytuację zrozumieć.

Oba spotkania rozegraną zostaną w sobotę, BKS zagra w Gryfowie Śląskim, natomiast piłkarze Chrobrego pojadą do Łagowa na mecz z tamtejszą Iskrą. BKS przez ligę idzie jak burza, pokonując wszystkie przeszkody na swojej drodze. Każda kolejna drużyna mierząca się z BKS-em wychodzi na boisko z nastawieniem, by być pierwszym zespołem, który urwie punkty bolesławianom. Podobne cele mają w Gryfowie Śląskim, Gryf nie przegrał spotkania od dziesięciu kolejek i zrobi wszystko, by tę passę podtrzymać. Spadkowicz z IV ligi zajmuje w tej chwili miejsce tuż za podium w ligowej tabeli i przed BKS-em na pewno niełatwe zadanie, podopieczni Sebastiana Tylutkiego będą musieli wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, by przywieźć kolejny komplet punktów do Bolesławca. Wiemy, że są w stanie to zrobić i czekamy na pozytywne wiadomości z Gryfowa Śląskiego.

Mecz Chrobrego Nowogrodziec z Iskrą Łagów to pojedynek sąsiadów ligowego zestawienia. Pozycję wyżej zajmuje Iskra, która zgromadziła do tej pory jeden punkt więcej. Iskra przed tygodniem dostała lekcję futbolu od lidera i jej piłkarze po tej porażce będą chcieli zrehabilitować się swoim kibicom. Chrobry powoli wychodzi chyba z kryzysu, nie poniósł porażki w czterech ostatnich meczach. Zwycięstwo w sobotnim meczu pozwoli wrócić Chrobremu tam gdzie ich miejsce, do górnej połowy tabeli. Trzymamy kciuki!

Gryf Gryfów ŚląskiBKS Bobrzanie BolesławiecSobota, 13:30
Iskra ŁagówChrobry NowogrodziecSobota, 13:30

info: sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments