Wydarzenia sportowe w okolicy

styczeń 2023

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
26
27
28
29
30
31
1
Events for 31 grudzień
Events for 1 styczeń
2
3
4
5
6
7
8
Events for 2 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 3 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 4 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 5 styczeń
Events for 6 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 7 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 8 styczeń
9
10
11
12
13
14
15
Events for 9 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 10 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 11 styczeń
Events for 12 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 13 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 14 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 15 styczeń
16
17
18
19
20
21
22
Events for 16 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 17 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 18 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 19 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 20 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 21 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 22 styczeń
Brak wydarzeń
23
24
25
26
27
28
29
Events for 23 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 24 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 25 styczeń
Events for 26 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 27 styczeń
Events for 28 styczeń
Events for 29 styczeń
30
31
1
2
3
4
5
Events for 30 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 31 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 1 luty
Events for 3 luty
Events for 4 luty
Events for 5 luty
31 stycznia 2023

Czwartkowe granie w A-klasie

Święto, dzień wolny od pracy, a więc można grać w piłkę – z takiego założenia wyszli włodarze OZPN-u Jelenia Góra, ustalając terminarz rozgrywek A-klasy na sezon 2021/2022. W związku z tym przed nami rywalizacje na sześciu boiskach. Czemu tylko sześciu? A no dlatego, że Rybak Parowa ma w swoim składzie kilku żołnierzy, którzy w związku z niepewną sytuacją na wschodniej granicy, muszą oddać się obowiązkom zawodowym i nie zagrają ani jutro, ani na weekend. Ich mecze prawdopodobnie odbędą się przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Mniej meczów nie oznacza mniej emocji, bo tych z pewnością nie zabraknie.

Jako pierwsi na boisku wybiegną w Uboczu oraz w Żarkach Średnich. W Uboczu ostatnia drużyna w tabeli podejmie wicelidera ze Starych Jaroszowic. Zdecydowanym faworytem tego spotkania będą przyjezdni, którzy jeszcze ani razu nie schodzili z boiska pokonani. W ubiegłej kolejce zremisowali co prawda z LKS-em Ocice, tracąc przy tym pozycję lidera, ale byli w tym meczu stroną mocno przeważającą. Zryw ostatnio grał z Iwinami i bardzo dzielnie walczył (jak w większości swoich meczów), ale nie przyniosło to korzyści w postaci punktów (jak w większości swoich meczów). Zryw w tym sezonie punktuje jedynie na swoim boisku, urwał tam punkty choćby Jaśnicy czy Sparcie, czyli drużynom, które w tych starciach były zdecydowanymi faworytami. Czy jutro zatrzymają kolejną drużynę z górnej części tabeli?

W Żarkach Średnich pojedynek rewelacji rozgrywek z największym rozczarowaniem tej rundy – WKS gościć będzie GKS Wartę Bolesławiecką. Warta nie wygrała od czterech spotkań, co w międzyczasie przełożyło się na zmianę trenera. Zbigniew Grzybowski, bo on teraz odpowiada za wyniki GKS-u, miał bardzo mało czasu na przygotowanie swojego zespołu na mecz z Jaśnicą, ale na mecz z WKS-em miał już co najmniej jedną jednostkę treningową więcej. Czy to wystarczyło, by w Żarkach zobaczyć odmieniony GKS? WKS zajmuje natomiast wysokie czwarte miejsce, co przed sezonem tamtejsi kibice z pewnością braliby w ciemno. Patrząc na tabelę i ostatnie mecze faworyt może być tylko jeden, pamiętajmy jednak, że piszemy o futbolu i tutaj wszystko jest możliwe.

Lider z Brzeźnika wybierze się na mecz do Opolna-Zdroju i spotkanie to zapowiada nam się jako jedno z najciekawszych w tej serii gier. Niech świadczy o tym fakt, że obie drużyny zajmują miejsce na podium, śmiało możemy nazwać ten mecz meczem na szczycie. Brzeźnik jest uskrzydlony zwycięstwem z Tomaszowem i ponownym objęciem fotelu lidera, Jaśnica zagrała dobry mecz w Warcie Bolesławieckiej i chce dobrą serię podtrzymać. Jaśnica nie przegrała spotkania od siedmiu kolejek, a co więcej – na własnym boisku nie odniosła jeszcze ani jednej porażki. Jak na trudnym terenie poradzi sobie LZS? Czy będzie w stanie wywieźć z Opolna trzy punkty? Obie drużyny mają swoje problemy kadrowe, w zespole gospodarzy na pewno nie wystąpi Karol Łowczynowski oraz Rafał Jakubowski, podstawowi obrońcy drużyny. Brzeźnik na wyjazd uda się bez kontuzjowanych Rudkowskiego i Polaka, bez chorego Świcy czy pauzującego za kartkę Szwedo.

W Tomaszowie Bolesławieckim GKS zagra z imiennikiem z Gromadki. Oba zespoły przegrały swoje ostatnie spotkania i mają swoim kibicom coś do udowodnienia. I o ile Tomaszów nie miał łatwego zadania, bo mierzył się w Brzeźniku z LZS-em i przegrana była w jakimś stopniu wkalkulowana, o tyle Gromadka grała u siebie z Niwnicami i wydawała się być faworytem tego spotkania, a dała sobie wbić decydującą bramkę w doliczonym czasie gry. Takie sytuacje zawsze źle wpływają na morale zespołu, więc podejrzewamy, że ich piłkarze mogli jeszcze nie zdążyć się otrząsnąć i że to GKS z Tomaszowa będzie faworytem nadchodzącego meczu.

Wspomniane Niwnice zagrają u siebie z Orłami z Gościszowa. Orzeł po tragicznym początku sezonu, powoli budzi się z letargu i im bliżej końca rundy, tym coraz wyższe zajmują miejsca. Na tę chwilę Orzeł jest jedenasty, a ich nadchodzący przeciwnik trzynasty. Ewentualne zwycięstwo Niwnic sprawi, że przeskoczą swojego przeciwnika w tabeli, porażka spowoduje, że Orzeł odskoczy na pięć punktów. Obie drużyny, biorąc pod uwagę, że sezon może ułożyć się tak, że będą walczyć o utrzymanie, mają świadomość, że jest to bardzo ważny mecz dla układu tabeli.

Ostatni czwartkowy mecz to rywalizacja w Bolesławcu, Kolonia zagra z Iwinami. Kolonia to ekipa, którą bardzo ciężko nam rozgryźć, potrafią wygrać w Warcie Bolesławieckiej i Zebrzydowej, by przegrać z Orłem Gościszów czy GKS-em Gromadką. Ostatnio w ich szeregach ponownie pojawili się tacy zawodnicy jak Stankowski czy Goss, pierwszy stara się trzymać obronę, drugi sieje popłoch w defensywnie rywali. Jeśli obaj wystąpią jutro, wspierani przez resztę ważnych ogniw, powinni poradzić sobie z Iwinami, które też od dłuższego czasu mają swoje kłopoty kadrowe i na meczach zazwyczaj zbiera ich się jedenastu, w porywach do dwunastu. Jak będzie jutro? Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie.

Zryw UboczeKS Stare JaroszowiceCzwartek, 11:00
WKS Żarki ŚrednieGKS Warta BolesławieckaCzwartek, 11:00
Jaśnica Opolno-ZdrójLZS BrzeźnikCzwartek, 14:00
GKS Tomaszów BolesławieckiGKS GromadkaCzwartek, 14:00
LZS NiwniceOrzeł GościszówCzwartek, 14:00
Kolonia BolesławiecGKS IwinyCzwartek, 14:00
Facebook Comments