Wydarzenia sportowe w okolicy

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
1
2
3
4
5
6
7
Events for 1 Listopad
Brak wydarzeń
Events for 2 Listopad
Brak wydarzeń
Events for 3 Listopad
Brak wydarzeń
Events for 4 Listopad
Brak wydarzeń
Events for 5 Listopad
Brak wydarzeń
Events for 6 Listopad
Events for 7 Listopad
8
9
10
11
12
13
14
Events for 8 Listopad
Brak wydarzeń
Events for 9 Listopad
Brak wydarzeń
Events for 10 Listopad
Brak wydarzeń
Events for 11 Listopad
Events for 12 Listopad
Brak wydarzeń
Events for 13 Listopad
Brak wydarzeń
Events for 14 Listopad
15
16
17
18
19
20
21
Events for 15 Listopad
Brak wydarzeń
Events for 16 Listopad
Brak wydarzeń
Events for 17 Listopad
Brak wydarzeń
Events for 18 Listopad
Brak wydarzeń
Events for 19 Listopad
Brak wydarzeń
Events for 20 Listopad
Events for 21 Listopad
Brak wydarzeń
22
23
24
25
26
27
28
Events for 22 Listopad
Brak wydarzeń
Events for 23 Listopad
Brak wydarzeń
Events for 24 Listopad
Brak wydarzeń
Events for 25 Listopad
Brak wydarzeń
Events for 26 Listopad
Brak wydarzeń
Events for 27 Listopad
Events for 28 Listopad
29
30
1
2
3
4
5
Events for 29 Listopad
Brak wydarzeń
Events for 30 Listopad
Brak wydarzeń
Events for 4 grudzień
27 listopada 2021

fot. D. Pachnik

Złoty Jędrek Pachnik


W niedzielę 17 października 2021 r. rozegrano ostatnie zawody Centralnego Kalendarza Zawodów – Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Były to Mistrzostwa Polski w Długodystansowym Biegu na Orientację rozegrane w okolicach Pułtuska (woj. mazowieckie). 

Jędrzej Pachnik absolwent ZSP Iwiny, a obecnie uczeń II LO w Bolesławcu reprezentujący barwy klubu UKS „Orientpark.pl” Iwiny. Zdobył złoty medal na tych zawodach w kategorii M16 (junior młodszy) Jest to jego czwarty medal w Mistrzostw Polski w tym roku, a złoty drugi!

fot. D. Pachnik

Jędrek był jednym z faworytów i nie zawiódł, chociaż na początku popełnił spory błąd nawigacyjny na ponad 3 minuty! Na pierwszym punkcie kontrolnym zdecydowanie zamykał stawkę. Utrzymał jednak spokój godny mistrza i rozpoczął odrabianie strat na ponad 12 kilometrowej trasie z 26 punktami kontrolnymi. Ostatnie kilometry biegł już w czołówce, a pod sam koniec trasy „urwał” się z dwóm rywalom tj.  Kajetanowi Kociubie z klubu KOS BnO Szczecin oraz z Tymoteuszowi Bultrowiczowi  z  „Hadesu” Poznań.  Jędrek jednak był przekonany że walczy „zaledwie” o drugie miejsce ponieważ jego najgroźniejszego rywala Bartosza Maciejewskiego  („Wataha” Warszawa) nie widział na trasie i był przekonany, że ten już ukończył bieg. Jak się jednak okazało, nie był to dzień Bartka. Nie dość, że nie wykorzystał błędu Jędrka, to sam popełnił kilka. Ostatecznie zameldował się na mecie dopiero jako 11 zawodnik. Tak więc Jędrek świętował zwycięstwo. Dla Jędrka jest to zwieńczenie fantastycznego sezonu. Dwa tytuły Mistrza Polski (Długi Dystans, Dystans Klasyczny), wicemistrzostwo na dystansie średnim i brązowy medal w sprincie. Ponadto bardzo udany występ na Mistrzostwach Europy Juniorów, gdzie indywidualnie zdobył 9 miejsce w sprincie i 12 na dystansie klasycznym. Razem z kolegami z Kadry Polski  uplasowali się na czwartym miejscu w biegu sztafetowym. Dodać należy, że Jędrek jest niepełna piętnastolatkiem ( skończy piętnaście lat dopiero 21 grudnia) i jeszcze rok pozostaje w kategorii juniora młodszego. Mamy nadzieję na dalszy rozwój jego kariery. Teraz zawodnicy wchodzą w okres roztrenowania, ale już w drugiej połowie listopada ruszają z przygotowania do następnego sezonu i wyjeżdżamy na Węgry, na rekonesans przed Mistrzostwami Europy które odbędą  w czerwcu 2022 roku, w miejscowości Salgotarjan.

W cieniu zmagań o medale chłopców. Swój debiut indywidualny na imprezie mistrzowskiej zaliczyła Maja Nikołajuk, która jest jeszcze młodziczką i w gronie starszych koleżanek zajęła przyzwoite 18 miejsce.


info: OrientPark.pl Iwiny/sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments