Wydarzenia sportowe w okolicy

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
29
30
31
1
2
3
4
Events for 1 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 2 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 3 wrzesień
Events for 4 wrzesień
5
6
7
8
9
10
11
Events for 5 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 6 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 7 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 8 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 9 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 10 wrzesień
Events for 11 wrzesień
12
13
14
15
16
17
18
Events for 12 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 13 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 14 wrzesień
Events for 15 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 16 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 17 wrzesień
Events for 18 wrzesień
19
20
21
22
23
24
25
Events for 19 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 20 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 21 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 22 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 23 wrzesień
Events for 24 wrzesień
Events for 25 wrzesień
26
27
28
29
30
1
2
Events for 26 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 27 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 28 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 29 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 30 wrzesień
Brak wydarzeń
26 września 2022

Sobotnie i niedzielne granie w A-klasie


Nietypowo w ten weekend będzie w rozgrywkach A-klasy, bowiem większość meczów dziewiątej kolejki rozegranych zostanie w sobotę. Będzie to pierwsza taka sytuacja w tym sezonie. Czy mamy do czynienia z dążeniem do sytuacji, w której A-klasa będzie grała głównie w soboty?

Kolejka rozpocznie się w Opolnie-Zdroju, do którego pojedzie drużyna z Niwnic. Na temat meczu nie będziemy się zbytnio rozpisywać, żadna z drużyn nie reprezentuje naszego powiatu. Zdecydowanym faworytem spotkania będzie Jaśnica, która w tabeli jest dużo wyżej od Niwnic, ale goście nadchodzącego spotkania potrafili już sprawić niespodzianki na boiskach faworytów, remisując choćby ze Starymi Jaroszowicami.

Drugi mecz odbędzie się w Tomaszowie Bolesławieckim, GKS gościć będzie Rybaka Parowa. Rybak przed tygodniem zagrał jeden z najgorszych swoich meczów w historii klubu, przegrywając u siebie aż 0:11 ze Spartą Zebrzydowa. GKS z kolei przegrał po pełnym emocji, pełnym zwrotów akcji meczu w Niwnicach, który przy lepszych wiatrach mógł się dla nich skończyć inaczej. Obie drużyny mają swoim kibicom coś do udowodnienia, na boisku nie powinno więc zabraknąć walki do ostatnich minut.

Kolonia Bolesławiec wybierze się do Warty Bolesławieckiej na mecz z tamtejszym GKS-em. Kolonia od trzech meczów nie wygrała, w dwóch ostatnich prezentując się bardzo słabo. Drużyna z Bolesławca praktycznie co weekend ma problemy ze składem, zwłaszcza w formacji defensywnej. Warta Bolesławiecka w ubiegłej kolejce pokonała Zryw Ubocze, choć nie bez kłopotów, do przerwy przegrywali z dużo niżej notowanym rywalem. Może go troszkę zlekceważyli? Jeśli wyniosą z tego naukę, to do spotkania z beniaminkiem z Bolesławca powinni podejść bardziej skoncentrowani. Czy udźwigną rolę zdecydowanego faworyta? Odpowiedź już w sobotę.

Ostatnie A-klasowe spotkanie, które kibice będą mieli okazję zobaczyć w sobotę to pojedynek pomiędzy GKS-em Gromadka, a rozpędzonym LKS-em Ocice. Gospodarze z Gromadki postawili się ostatnio Starym Jaroszowicom, teraz chcą zrobić to samo w meczu z Ocicami, z tym że liczą na efekt w postaci punktów. Goście z tygodnia na tydzień prezentują się coraz lepiej, szturmem wdarli się na podium w ligowej tabeli. Nie mają zamiaru go opuszczać, więc za wszelką cenę będą chcieli potwierdzić swoją wysoką formę i wywieźć z Gromadki komplet punktów.

W niedzielę emocje rozpoczną się w Zebrzydowej. Miejscowa Sparta zmierzy się z GKS-em Iwiny, który przed tygodniem nie grał, ze względu na problemy kadrowe Orłów z Gościszowa. Sparta za to grała i to jak! Jedenaście bramek strzelonych na wyjeździe musi robić wrażenie, więc na pewno Iwiny czują lekki respekt do Sparty, ale na boisko wyjdą z chęcią zwycięstwa. Czy wysokie zwycięstwo Sparty to zwiastun czegoś dobrego w tej drużynie? Pamiętajmy, że piszemy o drużynie, która miała bić się o pozycję lidera, a na tę chwilę zajmuje dopiero siódme miejsce.

Jesteśmy bardzo ciekawi, jak w nadchodzącej kolejce spisze się Orzeł Gościszów. Po tym jak przed tygodniem Orzeł nie zebrał się na mecz, zastanawia nas jak będzie wyglądać ich kadra w meczu z wiceliderem. Umówmy się – zdecydowanym faworytem będzie ekipa ze Starych Jaroszowic, ale boisko w Gościszowie już nieraz pokazało, że faworytom gra się tam ciężko. Stare Jaroszowice mają jednak do wykonania swoją misję i jeśli chcą, by zakończyła się ona pomyślnie, nie mogą gubić punktów z drużynami z dołu tabeli. Czujemy, że będzie to jeden z ciekawszych meczów kolejki.

Ostatni pojedynek będzie miał miejsce w Brzeźniku, do którego przyjedzie Zryw Ubocze. Brzeźnik przed tygodniem przegrał po raz pierwszy od szesnastu spotkań, czy będzie miało to na nich negatywny wpływ? Rywal na powrót na dobre tory dość łatwy, Ubocze to przedostatnia drużyna w stawce, prezentująca się słabo, choć w meczu z Wartą zaskoczyli i byli blisko sprawienia sensacji. W niedzielę będą mieli ten sam plan – zaskoczyć LZS i postarać się o choćby punkt. Brzeźnik jednak jest liderem, a to zobowiązuje. Naszym zdaniem powinien łatwo rozprawić się z rywalem.

Jaśnica Opolno-ZdrójLZS NiwniceSobota, 15:00
GKS Tomaszów BolesławieckiRybak ParowaSobota, 16:00
GKS Warta BolesławieckaKolonia BolesławiecSobota, 16:00
GKS GromadkaLKS OciceSobota, 16:00
Sparta ZebrzydowaGKS IwinyNiedziela, 11:00
Orzeł GościszówKS Stare JaroszowiceNiedziela, 15:00
LZS BrzeźnikZryw UboczeNiedziela, 15:00

info: sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments