Events for 30 Listopad
Events for 4 grudzień
27 listopada 2021

Po 11 kolejce w klasie okręgowej można powiedzieć – “tak jak zawsze”

Trzy mecze naszych drużyn, trzy różne rezultaty, ale w gruncie rzeczy było tak, jak do tej pory. Na przeciwnych biegunach BKS i Twardy, a Chrobry powolutku sobie dodaje punkciki do konta.

Na początek Twardy Świętoszów i jego mecz o 6 punktów. Rywalem wojskowych była Nysa Zgorzelec, która podobnie jak świętoszwianie, znajdowali się przed tą kolejką w strefie spadkowej. Co się zmieniło po meczu? Zgorzelecka drużyna uciekła z tej strefy (przynajmniej na chwilę), a Twardy dotknął dna ligowej tabeli. Niemoc Twardego trwa dalej. Wynik, tuż przed gwizdkiem na przerwę, otworzył zawodnik Nysy – Tomasz Król. Po przerwie długo nic się nie działo. Kluczowym wydarzeniem dla wyniku meczu była druga żółta kartka dla zawodnika gospodarzy – Jakuba Pinkowskiego. w konsekwencji musiał opuścić boisko i od 66 minuty Twardy grał w osłabieniu. Warto dodać, że pierwszą żółtą kartkę arbiter pokazał Pinkowskiemu minutę wcześniej. Po kilku chwilach Nysa prowadziła już 0:2. Nie mówimy już o 3 punktach, ale choćby jeden był już raczej w sferze marzeń zawodników Twardego. Goście nie odpuścili i grali do końca. Przyniosło to efekt w postaci 3 gola, którego autorem został w 83 minucie Damian Piechno. Twardy przegrał (tradycyjnie), Nysa w meczu o 6 punktów zdobyła trzy i podreperowała o 50% swój dorobek strzelecki.

Chrobry Nowogrodziec tradycyjnie grał dobrze, by pod koniec meczu zniweczyć swój wysiłek. Który to już raz zawodnicy beniaminka zdobywają przewagę, strzelają bramki i prowadzą w spotkaniu, potem marnują swoje szanse na dobicie rywala, a w końcówce spotkania albo remisują, albo przegrywają? Ty razem nie było inaczej. Było jak prawie zawsze. W wyjazdowym spotkaniu z Włókniarzem Leśna Chrobry nie był faworytem, nawet jeśli Włókniarz jest w małym dołku. Ale mecz potoczył się inaczej. Już w 15 minucie debiutanckie trafienie dla Chrobrego zanotował Rafał Mazur, cztery minuty później było już 0:2 za sprawą Bartosza Kojdra. Kibice i piłkarze Włókniarza byli zaskoczeni takim obrotem sprawy. A Chrobry grał, miał jeszcze swoje sytuacje na podwyższenie prowadzenia… Miał i nie zrobił tego, co się zemściło i to w najgorszy sposób. Na stoperze sędziego głównego meczu była już 90 minuta i nie miało prawa nic złego się wydarzyć. I się wydarzyło! W 91 minucie bramkę kontaktową zdobył Andruchów, a dwie minuty później było już 2:2. Ten sam zawodnik pokonał Różnickiego Kacpra po podyktowanym rzucie karnym. Bramkarz Chrobrego był bliski wyciągnięcia piłki, ale ta wpadła do siatki pod jego ręką. Były już 3 punkty, a został jeden. remis z wiceliderem kibice przed mecze pewnie brali by w ciemno, ale z przebiegu spotkania jest to tylko remis.

BKS Bolesławiec tradycyjnie, lub jak ktoś woli, jak zawsze w tym sezonie odniósł zwycięstwo, nie będziemy pisać które to z kolei. Napiszemy dopiero, jak ta seria się skończy, co chcielibyśmy zrobić jak najpóźniej. Szczerze mówiąc podoba na się taki widok tabeli. BKS Bolesławiec po 11 kolejkach ma już 10 punktów przewagi nad grupą pościgową, a nie tak dawno jeszcze Włókniarz Leśna był jak cień. Sam mecz na trudnym terenie z Lotnikiem Jeżów Sudecki przebiegał po myśli zawodników Sebastiana Tylutkiego. W 23 minucie dobre dośrodkowanie Skiby wykorzystał Bochnia i strzałem głową wyprowadził BKS na 0:1. Ten sam zawodnik podwyższył na 0:2 jeszcze przed przerwą, gdy wykorzystał tym razem dobre zagranie Szewczyka i z ostrego kąta pokonał bramkarza gospodarzy. W drugiej połowie Lotnik śmielej sobie zaczął poczynać na boisku. Jednak rozważna igra w defensywie bolesławian skutecznie rozbijała ataki gospodarzy. W 80 minucie po akcji Kowalonek-Kowalonek Dawid podwyższył na 0:3. Emocje na tym się nie skończyły. W 88 minucie Kami Skiba wybił ręką piłkę zmierzającą do bramki BKSu, sędzia nie wahał się, pokazał czerwień oraz wskazał na “wapno”. Na domiar złego, do szło do ostrej wymiany zdań pomiędzy piłkarzami obu drużyn, a najbardziej krewkich – Piotra Kuczyńskiego i Miłosza Michalika – sędzia wykluczył z gry. Honorowe trafienie dla gospodarzy z rzutu karnego zaliczył Krzysztof Białkowski.

Twardy Świętoszów Nysa Zgorzelec0:3 (0:1)