Events for 29 Listopad
Events for 30 Listopad
Events for 4 grudzień
27 listopada 2021

Mistrzostwa Gminy Bolesławiec w koszykówce 3×3 – dziewczęta i chłopcy ze szkół podstawowych rozegrali turnieje

W dniach 21 – 22 października 2021 r. w sali sportowej ZSP w Ocicach rozegrano szkolne zawody koszykówki 3×3. Bardzo ciekawa dyscyplina, która zyskuje co raz więcej wielbicieli w tym roku szkolnym, zadebiutowała w kalendarzu rozgrywek Mistrzostw Szkół Podstawowywch Gminy Bolesławiec.

Jako pierwsi do rywalizacji pod koszem wystartowali zawodnicy i zawodniczki klas VII – VIII. W zmaganiach chłopców najskuteczniejsza okazała się drużyna z Kraśnika Dolnego prowadzona przez Alicję Michalską, która pokonała wszystkich rywali. Kolejne miejsca przypadło odpowiednio reprezentacjom z Ocic, Dąbrowy Bolesławieckiej Bożejowic. W zawodach dziewcząt tytuł mistrzowski wywalczyły gospodynie z Ocic prowadzone przez Marcina Zauera, które w decydującym spotkaniu pokonały rówieśniczki z Bożejowic.

W kolejnym dniu koszykarskich zawodów o medale rywalizowali młodsi sportowcy klas IV – VI. W turnieju chłopców mistrzostwo zdobyli zawodnicy Zbigniewa Czanieckiego z Bożejowic pokonując gospodarzy turnieju z Ocic. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki Moniki Jakuszko z Dąbrowy Bolesławieckiej, które po zaciętym meczu pokonały ekipę z Ocic.