Events for 30 grudzień
Events for 31 grudzień
7 grudnia 2021

Leśnik wywozi cenny punkt z boiska Górnika

W meczu 12 kolejki IV ligi grupy zachodniej Leśnik Osiecznica udał się w delegację na mecz do Złotoryi z tamtejszym Górnikiem. Obie drużyny musiały zadowolić się podziałem punktów, gdyż spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Leśnika 0:1 za sprawą trafienia Daniela Ziółkowskiego z rzutu karnego. Jak do tego doszło? Gra Leśnika w pierwszej połowie była nastawiona na kontrataki oraz uważną grę w defensywie. Przedmeczowe założenia taktyczne były realizowane i wynik bezbramkowy utrzymywał się przez dwa pierwsze kwadranse. Wówczas po jednej z kontr Leśnika, przy próbie opanowania piłki w polu karnym przez Jakuba Trelę, obrońca gospodarzy nieprzepisowo próbował powstrzymać napastnika i wykonał tzw. nakładkę. Do wykonania rzutu karnego podszedł Ziółkowski i pewnie wykorzystał szansę na gola. Maciej SobolewskiW tej części gry naprawdę wyglądaliśmy dobrze, przede wszystkim taktycznie, mieliśmy swoje szanse i po jednej z nich wywalczyliśmy rzut karny. Bardzo dobrze zachował się Trela, który nie odpuścił i poszedł za akcją do końca, co za skutkowało błędem defensywy i w ostateczności golem Ziółkowskiego.

W drugiej połowie Górnik Złotoryja przejął inicjatywę na boisku i zepchnął Leśnika do obrony. Widać było, że gospodarze nie złożyli broni i będą walczyć o komplet punktów. W 60 minucie padło wyrównanie. Niefortunnie w akcji obronnej poślizgnął się Oskar Małecki, błąd ten wykorzystał zawodnik Górnika, który strzałem w długi róg wykończył akcję i trafił do bramki Leśnika. Od tego momentu mecz nabrał rumieńców. Obie drużyny zaczęły grać otwarty futbol, co niejednokrotnie skutkowało ciekawymi akcjami dla jednych i drugich. Z obu stron brakowało dokładności w kluczowych momentach. Pod koniec meczu Leśnik miał jeszcze dwie szanse na zdobycie kompletu punktów, ale i tym razem nie wyszło. W 80 minucie na boisko wszedł 15-letni Patryk Pietrzak, dla którego był to debiut w seniorskiej piłce.

Negatywnym aspektem meczu może być ilość żółtych karetek, jakie otrzymali piłkarze Leśnika Osiecznicy. Większości z nich udało by się uniknąć, gdyż były to kartki za tzw. dyskusje z sędziami. Leśnik Osiecznica taki wyniki przed meczem brałby w ciemno, ale po spotkaniu wyraźnie było widać niedosyt. Ważne, że jeden punkt wywalczony na trudnym terenie w Złotoryi został dopisany do konta “Leśników”.

Górnik Złotoryja Leśnik Osiecznica1:1 (0:1)