Events for 30 Listopad
Events for 4 grudzień
27 listopada 2021

Leśnik przełamał złą passę i wygrał mecz

W sobotnie popołudnie stało się coś, na co czekali kibice i piłkarze Leśnika – po 4 meczach bez wygranej przyszło w końcu zwycięstwo, choć przez dłuższy czas meczu nic na to nie wskazywało.

I rzeczywiście, goście przyjechali do Osiecznicy z mocnym postanowieniem przeszkadzania w grze. Sympatycy miejscowych mogli również być zdziwieni, ponieważ w wyjściowej jedenastce nie znalazł się najlepszy strzelec “leśników” – Daniel Ziółkowski. Próby konstruowania gry ofensywnej Leśnika kończyły się na wybijaniu piłki przez zawodników Kaczawy, którzy bronili się całym zespołem. I tak wyglądała pierwsza część meczu. W drugiej niewiele się zmieniło, przełom nastąpił ok. 63 minuty, w której na boisko wszedł Nykolay Maliutin (który wraca po kontuzji) oraz Daniel Ziółkowski. Na dodatek Dawid Kałużyński został przesunięty ze swojej nominalnej pozycji nr 10 na “szóstkę”, czyli defensywnego pomocnika. Takie roszady wprowadzone przez trenera Macieja Sobolewskiego nagle odmieniły zespół gospodarzy (i przyjezdny chyba też) bo kolejne 8-10 minut było zabójcze w wykonaniu Leśnika. Nagle z wyniku 0:0 zrobiło się 4:0. Najpierw Trela wykorzystał dobre dośrodkowanie Ziółkowskiego, Minutę później asystujący w poprzedniej akcji sam zdobył gola. I minutę później Wrzesiński postanowił nie być gorszym i zrobiło się 3:0. Szybkie trzy ciosy zadane przez Leśnika to był prawdziwy piłkarski knock-out. gdy Kaczawa Bieniowice wstawała po liczeniu na nogi, wówczas do bramki trafił ponownie Ziółkowski. Tym razem wykorzystał rzut karny, który był podyktowany po faulu na egzekutorze. A była to 73 minuta meczu.

W ostatnim kwadransie gra w szykach Leśnika się rozluźniła wglądała tak, jakby każdy z zarodników chciał tego dnia pokazać, że potrafi trafić do siatki przeciwników. Kaczawa wykorzystał ten fakt i zdołała strzelić bramkę honorową. Leśnik, dzięki temu zwycięstwu, podreperował swoje konto punktowe. W dniu dzisiejszym zostały rozegrane tylko 3 spotkania 11 kolejki, pozostałe mecze zaplanowane są na dzień jutrzejszy.

Leśnik Osiecznica Kaczawa Bieniowice 4:1 (0:0)