Events for 30 Listopad
Events for 4 grudzień
27 listopada 2021

Leśnik Osiecznica nie przeciął chocianowskiej Stali

Tylko jeden punkt przywieźli piłkarze Leśnika Osiecznicy z Chocianowa, gdzie zmierzyli się z tamtejszą Stalą w meczu 10 kolejki IV ligi grupy zachodniej. Wynik został ustalony jeszcze w pierwszej połowie spotkania.

Mecz rozgrywany na trudnym terenie w Chocianowie zapowiadał się meczem walki o każdy centymetr boiska i tak też było (sędzia główny spotkania pokazał aż 10 żółtych kartek). Obie drużyny troszkę zawodzą swoich kibiców i obie liczyły na 3 punkty w tym meczu. Los pogodził Leśnika i Stal i każdy zespół dopisał sobie po jednym punkcie. Wynik meczu otworzył Adrian Puzio, który z ok. 30-35 metrów huknął futbolówkę w stronę bramki i piłka ugrzęzła w siatce gospodarzy. Niedługo Leśnik cieszył się z prowadzenia, Wyrównanie padło przed przerwą, kiedy to w 20 minucie z lewego skrzydła piłkę fałszem dośrodkował jeden z pomocników, ta przeszła linię obrony, a akcja została zakończona celnym strzałem z prawej strony.

Po przerwie Leśnik był zespołem przeważającym, ale tego dnia brakowało skuteczności. Gospodarze grali rozsądnie w obronie i rozbijali ataki Leśnika. Wynik nie uległ już zmianie. Warto zaznaczyć, że do gry wrócił popularny “Seta”, czyli Dawid Górski.

Maciej Sobolewski (trener Leśnika Osiecznicy) powiedział po meczu – Na początku chciałbym podziękować moim zawodnikom za walkę i kawał zdrowia jakie zostawili dziś w Chocianowie oraz życzę powodzenia drużynie Stali w lidze. Wywozimy cenny punkt z bardzo trudnego terenu. Czujemy niesmak, ponieważ mogliśmy pokusić się o komplet punktów. Dziś byliśmy bardzo odpowiedzialni w defensywie, która w większości przypadków funkcjonowała na bardzo dobrym poziomie, natomiast w akacjach ofensywnych brakuje nam tzw. zimnej krwi i decyzyjności. Jeżeli uda nam się to poprawić, będziemy dużo bardziej groźni pod bramką przeciwnika i wierze, że w kolejnym spotkaniu uda nam się strzelić więcej bramek, co przełoży się na pragnienie przez nas wszystkich zwycięstwo.

Stal ChocianówLeśnik Osiecznica1:1 (1:1)