Wydarzenia sportowe w okolicy

październik 2021

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
27
28
29
30
1
2
3
Events for 1 październik
Events for 2 październik
Events for 3 październik
4
5
6
7
8
9
10
Events for 4 październik
Brak wydarzeń
Events for 5 październik
Brak wydarzeń
Events for 6 październik
Brak wydarzeń
Events for 7 październik
Brak wydarzeń
Events for 8 październik
Brak wydarzeń
Events for 9 październik
Events for 10 październik
11
12
13
14
15
16
17
Events for 11 październik
Brak wydarzeń
Events for 12 październik
Brak wydarzeń
Events for 13 październik
Events for 14 październik
Events for 15 październik
Brak wydarzeń
Events for 16 październik
Events for 17 październik
Brak wydarzeń
18
19
20
21
22
23
24
Events for 18 październik
Brak wydarzeń
Events for 19 październik
Brak wydarzeń
Events for 20 październik
Brak wydarzeń
Events for 21 październik
Brak wydarzeń
Events for 22 październik
Brak wydarzeń
Events for 23 październik
Events for 24 październik
Brak wydarzeń
25
26
27
28
29
30
31
Events for 25 październik
Brak wydarzeń
Events for 26 październik
Brak wydarzeń
Events for 27 październik
Brak wydarzeń
Events for 28 październik
Brak wydarzeń
Events for 29 październik
Brak wydarzeń
Events for 30 październik
Brak wydarzeń
Events for 31 październik
Brak wydarzeń
1
2
3
4
5
6
7
25 października 2021

IX kolejka “okręgówki” przed nami

W sobotę i w niedzielę rozegrane zostaną kolejne mecze w ramach ligi okręgowej seniorów, w której mamy trzech przedstawicieli powiatu bolesławieckiego. Kibice będą mogli zobaczyć tylko jedno domowe spotkanie – w Nowogrodźcu Chrobry podejmie Hutnika Pieńsk. BKS Bolesławiec i Twardy Świętoszów udadzą się w delegacje, odpowiednio do Radzimowa i Ruszowa.

W sobotę z “naszych” zagra tylko BKS, który uda się do Radzimowa na mecz z tamtejszym Cosmosem. Gospodarze tego spotkania zajmują ósme miejsce w tabeli, po dotychczasowych spotkaniach można stwierdzić, że Cosmos jest drużyną własnego boiska, bowiem u siebie jeszcze nie przegrali spotkania, notując trzy zwycięstwa i remis. Gdyby tylko polepszyli grę na wyjeździe, w tabeli byliby dużo wyżej. Wiemy, że dla BKS-u nie będzie to spacerek, że BKS w końcu gdzieś się potknie, ale to jednak bolesławianie są liderem tabeli, wygrali wszystkie mecze i siłą rzeczy będą faworytami tego meczu. My mamy nadzieję, że wywiążą się z tej roli znakomicie i że w nadchodzący weekend zdobędą “twierdzę Radzimów”, przywożąc do Bolesławca trzy punkty.

W niedzielę Chrobry Nowogrodziec, będący w lekkim kryzysie, zagra na własnym boisku z Hutnikiem Pieńsk. Chrobry sezon zaczął bardzo dobrze, po pięciu meczach był niepokonany i kibice z Nowogrodźca mogli z optymizmem zapatrywać się na dalszą część sezonu. Po pięciu meczach nastało jednak załamanie formy i Chrobry przegrał trzy mecze z rzędu. Liczymy na przełamanie podopiecznych Krzysztofa Kownackiego, lecz łatwo nie będzie, drużyna z Pieńska jest drużyną zaprawioną w bojach na boiskach “okręgówki”, od kilku sezonów mają podobny, stabilny skład. Jeśli mecz miałby się rozstrzygnąć na podstawie samego doświadczenia na tym poziomie rozgrywkowym, to rozum podpowiadałby, że wygra Hutnik. W tabeli wyżej jest ekipa Marcina Dąbrowskiego, która zdobyła pięć punktów więcej od Chrobrego. Wyżej wymienione czynniki pozwalają nam mieć obawy, że o trzy punkty będzie ciężko, ale wierzymy, że Chrobry wespnie się na wyżyny umiejętności, że zagrają skutecznie w ofensywie i ustrzeże się błędów w defensywie. Liczymy, że pokażą ambicję i determinację zbliżoną do meczu w Bolesławcu, który odbył się w minioną niedzielę.

Bardzo trudne zadanie czeka Twardego Świętoszów, pojadą oni do Ruszowa na mecz z Victorią. Victoria po ośmiu kolejkach zajmuje czwarte miejsce w tabeli, Twardy jest trzeci…ale od końca. Każdy inny wynik niż wygrana Victorii będzie sporą niespodzianką, dlatego ucieszymy się nawet z remisu “Wojskowych”. Twardy na wyjeździe grał do tej pory cztery razy i trzykrotnie schodził z murawy na tarczy, raz dzieląc się punktami z rywalami (w Jeżowie Sudeckim). Taki obrót spraw powoduje, że przed niedzielą ciężko być optymistą, ale może akurat będzie to ich dzień i Twardy miło nas zaskoczy?

Cosmos RadzimówBKS Bobrzanie BolesławiecSobota, 15:00
Chrobry NowogrodziecHutnik PieńskNiedziela, 13:00
Victoria RuszówTwardy ŚwiętoszówNiedziela, 14:00
Facebook Comments