Wydarzenia sportowe w okolicy

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
28
29
30
31
1
2
3
Events for 1 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 2 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 3 wrzesień
Brak wydarzeń
4
5
6
7
8
9
10
Events for 4 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 5 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 6 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 7 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 8 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 9 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 10 wrzesień
Brak wydarzeń
11
12
13
14
15
16
17
Events for 11 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 12 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 13 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 14 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 15 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 16 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 17 wrzesień
Brak wydarzeń
18
19
20
21
22
23
24
Events for 18 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 19 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 20 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 21 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 22 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 23 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 24 wrzesień
Brak wydarzeń
25
26
27
28
29
30
1
Events for 25 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 26 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 27 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 28 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 29 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 30 wrzesień
Brak wydarzeń
23 września 2023

Finał sezonu rajdowego w Radkowie – kierowcy BC Rally mają o co walczyć


Już w najbliższy weekend rajdowe załogi BC Rally Team Bolesławiec stawią się na odcinkach specjalnych 3. Rally Radków – ostatniej rundy Marten Tarmac Master. Świeżo upieczona mistrzowska załoga C2CUP Jacek Januchata i Marta Matuszczyk oraz walczący o drugie miejsce w generalce – Patryk Epner i Bartłomiejem Wieczorek- będą się ścigać Citroenami C2. Jan Kruczek z Szymonem Hawro w Hondzie Civic mają bardzo realne szanse na 4 lokatę na koniec sezonu w klasie PRO3. Natomiast Ireneusz Jarosiewicz z pilotem Radosławem Jurakiem (Fiat Saicento) zrobią wszystko, by wygrać klasę TM4.

Honorowy start 3 edycji Rally Radków Marten Tarmac Master zaplanowany jest na sobotni wieczór na radkowskim Rynku, gdzie zostanie przedstawionych blisko 120 startujących załóg. Niedzielne ściganie odbędzie się na dwóch odcinkach specjalnych, które zawodnicy będą pokonywali trzykrotnie. Odcinek specjalny “Radkowska Perła” powraca po kilku latach przerwy. Pierwsze trzy kilometry prowadzi po wąskich drogach Radkowa, kolejne cztery to szybkie partie i wiele zakrętów przez szczyty. Drugi OS to doskonale znana z poprzednich lat kierowcom “Niwa”, jednak wydłużona o 1,5 km na początku i na końcu odcinka. W sumie daje to prawie 10 kilometrów rywalizacji.

Na początek zaczniemy od tyłu, czyli od klasy TM4. Tutaj zanosi się na zaciętą walkę o pierwszą pozycję pomiędzy Markiewiczami, a załogą Jarosiewicz/Jurak. Dlaczego między nimi? A to dlatego, że na starcie nie zobaczymy obecnych liderów. Za to na liście startowej są inne mocne załogi, które nie ścigały się w poprzednich rundach, a które doskonale znają tamtejsze trasy. Ireneusz JarosiewiczNie odpuścimy, będziemy walczyć jak lwy! Musimy dojechać do mety i to przed załogą Markiewicz/Markiewicz by zwyciężyć w naszej klasie. Zajmowaliśmy w poprzednich latach miejsca niższe niż pierwsze, więc chcielibyśmy tym razem stanąć na najwyższym stopniu podium całej serii. Dołączają do rywalizacji mocni kierowcy mieszkający na co dzień w okolicach tych tras, więc rywalizacja na tym rajdzie będzie bardzo, ale to bardzo zacięta. Miejsce 3 na mecie bierzemy w ciemno.

W klasie PRO3 Jan Kruczek i Szymon Hawro jak dotąd jeździli równo i ukończyli każdy rajd serii. Jak widać po punktach, opłaciła się ta strategia, choć rywale z miejsc 5-7 są tuż za załogą BC Rally Team. Kierowca w rozmowie z nami właściwie powtórzył to samo, co zawsze – spokojnie do mety i cieszyć się jazdą, ale między wierszami słychać było, że panowie z Hondy Civic będą chcieli zgarnąć przynajmniej 5 miejsce w sezonie. Spytany o trasy i rywali Jan Kruczek powiedział: Najbardziej obawiamy się załogi Hawro/Mroszczyk, którzy są naprawdę szybcy. Pozostali też z pewnością będą walczyć, ale z jakim skutkiem, zobaczymy na OSach. Co do tras, to będą dla mnie nowością, bo nie jechałem tego rajdu, więc nie do końca wiem, czego się spodziewać.

I pozostała nam klasa C2CUP. Team Januchta/Matuszczyk zwycięstwem w poprzednim rajdzie zapewnili sobie kolejny tytuł mistrzowski serii Tarmac Master, ale to wcale nie oznacza, że ten rajd przejadą tempem krajoznawczym. Gdy dwa dni temu mieliśmy okazję uczestniczyć w krótkich testach auta, to porozmawialiśmy z kierowcą o rajdzie i samochodzie. Wymieniliśmy przepustnicę, która sprawiała nam wcześniej problemy. Wygląda na to, że teraz wszystko jest już OK. Samochód pracuje równo i jestem zadowolony z testowych przejazdów. Dużo pali i brakuje klimatyzacji, ale to da się przeżyć (śmiech). Na pewno tego rajdu nie odpuścimy, mimo że już teraz mamy pewne pierwsze miejsce w generalce. Musimy jechać swoim tempem, bo tylko takie rozwiązanie gwarantuje nam pełną koncentrację na trasie. Liczymy na fajny rajd, na dobrą rywalizację w Radkowie i oczywiście na zwycięstwo – powiedział Jacek Januchta.

Natomiast Patryk Epner i Bartłomiej Wieczorek i ich ostatnie problemy ze skrzynią biegów wydają się być już historią. Przypomnijmy, że na ostatniej rundzie załoga dotoczyła się do mety po awarii skrzyni biegów na 4 OSie i ta sytuacja powtórzyła się na specjalnych testach. Winna temu była poduszka silnika. Teraz samochód jest już przyszykowany i czeka na rajd. Patryk EpnerWiadomo, że Jacka już nie dogonimy w klasyfikacji generalnej, wiec pozostaje nam walka o drugie miejsce. Mamy 9 punktów przewagi nad trzecią załogą i to oni są naszymi bezpośrednimi rywalami. Będziemy musieli kontrolować poczynania załogi Ciuksa/Będkowski i dostosowywać tempo jazdy do aktualnej sytuacji na rajdzie. Jak się uda przy okazji gonić Jacka, to będzie super.

BC Rally Team Bolesławiec zaprasza wszystkich sympatyków sportów motorowych do kibicowania na odcinkach specjalnych w okolicach Radkowa w niedzielę, 17 października.


info: sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments