Wydarzenia sportowe w okolicy

październik 2022

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
26
27
28
29
30
1
2
Events for 1 październik
Events for 2 październik
3
4
5
6
7
8
9
Events for 3 październik
Brak wydarzeń
Events for 4 październik
Brak wydarzeń
Events for 5 październik
Brak wydarzeń
Events for 6 październik
Brak wydarzeń
Events for 7 październik
Brak wydarzeń
Events for 8 październik
Brak wydarzeń
Events for 9 październik
10
11
12
13
14
15
16
Events for 10 październik
Brak wydarzeń
Events for 11 październik
Brak wydarzeń
Events for 12 październik
Brak wydarzeń
Events for 13 październik
Brak wydarzeń
Events for 14 październik
Brak wydarzeń
Events for 15 październik
Events for 16 październik
Brak wydarzeń
17
18
19
20
21
22
23
Events for 17 październik
Brak wydarzeń
Events for 18 październik
Brak wydarzeń
Events for 19 październik
Brak wydarzeń
Events for 20 październik
Brak wydarzeń
Events for 21 październik
Brak wydarzeń
Events for 22 październik
Brak wydarzeń
Events for 23 październik
Brak wydarzeń
24
25
26
27
28
29
30
Events for 24 październik
Brak wydarzeń
Events for 25 październik
Brak wydarzeń
Events for 26 październik
Brak wydarzeń
Events for 27 październik
Brak wydarzeń
Events for 28 październik
Brak wydarzeń
Events for 29 październik
Brak wydarzeń
Events for 30 październik
Brak wydarzeń
31
1
2
3
4
5
6
Events for 31 październik
Brak wydarzeń
1 października 2022

Czy będzie nowy lider w A-klasie?

Nie siedem, a sześć meczów zostanie rozegranych w nadchodzący weekend w A-klasie, stało się tak, ponieważ Rybak Parowa nie jedzie do Opolna-Zdroju. Początkowo wszystko wskazywało na to, że zostanie przyznany walkower na korzyść Jaśnicy, dziś jednak dostaliśmy informację, że mecz przełożony został na 28 listopada. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że po jedenastej kolejce będziemy mieli nowego lidera, stanie się tak, jeśli KS Stare Jaroszowice wygra swój mecz, wykorzysta wtedy to, że Brzeźnik w ten weekend pauzuje.

W sobotę rozegranie zostanie tylko jeden mecz, w Gromadce, do której wybiorą się piłkarze beniaminka z Bolesławca. Dla miejscowego GKS-u będzie to drugi pojedynek z beniaminkiem z rzędu, przed tygodniem przegrali w Uboczu ze Zrywem. Kolonia również ostatnio poległa, ale zadanie miała dużo trudniejsze, bowiem podejmowała lidera, który nie dał jej żadnych szans. Kolonia wciąż bez Gossa, czyli najlepszego strzelca drużyny, zabraknie również Lesiuka, podstawowego pomocnika drużyny z Bolesławca. Jak wpłynie to na dyspozycję linii ofensywnej bolesławian? Gromadka u siebie potrafi zagrać dobry mecz, pokazała to choćby w meczu z Ocicami, które odprawiła z kwitkiem. Czy równie mocno zmotywują się na Kolonię?

W niedzielę pierwszy mecz rozpocznie się o godzinie 11:00, w Zebrzydowej Sparta podejmie LKS Ocice i może to być jeden z lepszych meczów w tej kolejce. Ocice są mocno podrażnione dwoma porażkami z rzędu, z dużo niżej notowanymi rywalami, Sparta przed tygodniem dobrze zaprezentowała się w spotkaniu ze Starymi Jaroszowicami, choć nie na tyle dobrze, by przywieźć stamtąd choćby punkt. Zarówno Sparta, jak i Ocice, gdy mają dobry dzień, grają jedną z lepszych piłek w tej lidze, więc mamy prawo liczyć na dobry mecz pełen sytuacji bramkowych. Jeśli Ocice chcą utrzymać bliski dystans do dwóch czołowych drużyn i wykorzystać pauzę Brzeźnika, muszą koniecznie ten mecz wygrać. Sparta też ma o co walczyć, wygrywając dogoni właśnie LKS, o którym jeszcze niedawno pisaliśmy w kontekście awansu. Jest więc o co grać, czy fakt ten zagwarantuje nam wysoki poziom meczu?

W Żarkach Średnich WKS zagra z GKS-em Tomaszów Bolesławiecki i to gospodarze będą zdecydowanym faworytem tego spotkania. Drużyna z powiatu zgorzeleckiego gra w tym sezonie bardzo dobrze, zajmując wysokie piąte miejsce w tabeli. Mają w swoich szeregach superstrzelca, wicelidera klasyfikacji strzelców Damiana Brzęka, który jeśli będzie w dobrej dyspozycji, może sprawić wiele kłopotów defensorom GKS-u. GKS nie zamierza położyć się przed rywalami, ale w tym sezonie jest po prostu słabszy od WKS-u, mamy jednak wielką nadzieję, że pozytywnie nas zaskoczy i przywiezie z delegacji komplet punktów.

Kolejne spotkanie to pojedynek pomiędzy Wartą Bolesławiecką a Niwnicami, które w sezonie 2021/2022 grają dużo poniżej oczekiwań, niech świadczy o tym fakt, że w dziewięciu spotkaniach uzbierali jedynie siedem punktów. Warta początek sezonu miała zgodnie z planem, długo utrzymywała się w czołówce, pokazując, że jest w stanie bić się o powrót do “okręgówki”. Potem jednak przyszedł blamaż z Jaroszowicami, domowe porażki z Ocicami i Kolonią i nagle strata do czołówki znacząco się powiększyła. Zwycięstwo z Niwnicami jest dla nich obowiązkiem i podopieczni Adriana Bernackiego z pewnością zdają sobie z tego sprawę. Każdy inny wynik będzie megasensacją.

Orzeł Gościszów, który przed tygodniem zaskoczył nas, swoich kibiców i chyba nawet samych siebie, zmierzy się w jedenastej kolejce ze Zrywem Uboczem. Będzie to pojedynek dwóch ostatnich drużyn w tabeli, często takie mecze, wbrew pozorom, przysparzają bardzo dużo emocji, obie drużyny mają nóż na gardle i każda z nich zrobi wszystko, by zdobyć komplet punktów. Atutem Orła może być własne boisko, na którym nieraz już pokazywali naprawdę dobry futbol, choć częściej miało to miejsce w poprzednich sezonach. Zryw, mimo niskiej pozycji w tabeli, potrafi sprawiać problemy rywalom, w Brzeźniku do momentu czerwonej kartki grali jak równy z równym, z faworyzowaną Wartą prowadzili do przerwy, potrafili pokonać Kolonię czy ostatnio Gromadkę. Stać ich na pewno również na zwycięstwo w Gościszowie, ale czy tak będzie, dowiemy się w niedzielne popołudnie.

Ostatni mecz to mecz w którym oglądać będziemy, być może, nowego lidera. Będzie tak, jeśli KS Stare Jaroszowice pokonają gospodarzy z Iwin. Nie ulega wątpliwościom to, że podopieczni Macieja Sawickiego będą murowanym faworytem tego spotkania, choć w ubiegłym sezonie, kiedy to również pokonywali praktycznie każdą przeszkodę na swojej drodze, w Iwinach polegli i to zdecydowanie. W Iwinach (i w Brzeźniku) liczą na powtórkę z rozrywki, Stare jednak zrobią wszystko co w ich mocy, by zrzucić z fotela obecnego lidera, zajmując jego miejsce. Walka o mistrza jesieni wchodzi w decydującą fazę, a ten mecz będzie miał kluczowe znaczenie w kwestii, kto wyruszy z pole position na ostatnie cztery kolejki wyścigu.

GKS GromadkaKolonia BolesławiecSobota, 16:00
Sparta ZebrzydowaLKS OciceNiedziela, 11:00
WKS Żarki ŚrednieGKS Tomaszów BolesławieckiNiedziela, 14:00
GKS Warta BolesławieckaLZS NiwniceNiedziela, 14:00
Orzeł GościszówZryw UboczeNiedziela, 14:00
GKS IwinyKS Stare JaroszowiceNiedziela, 14:00
Jaśnica Opolno-ZdrójRybak Parowa28 listopada

Facebook Comments