Events for 30 Listopad
Events for 4 grudzień
27 listopada 2021

A-klasa ma nowego lidera!

Stało się to, czego wszyscy się spodziewaliśmy – KS Stare Jaroszowice wygrał w Iwinach i zasiadł na fotelu z napisem “lider”. Na cztery kolejki przed końcem rundy, podopieczni Macieja Sawickiego mają jeden punkt przewagi i walka o tytuł mistrza jesieni trwać, mamy nadzieję, będzie aż do piętnastej serii gier. W miniony weekend odbyło się tylko sześć meczów, spotkanie Jaśnicy z Rybakiem przełożone zostało na późniejszy termin.

Jedenasta kolejka obecnego sezonu A-klasy rozpoczęła się w sobotę w Gromadce, miejscowy GKS podejmował Kolonię Bolesławiec. Ciężko było wskazać faworyta tego meczu, w tabeli przed meczem wyżej była Kolonia, ale ostatnio dopadły ich delikatne kłopoty kadrowe i nie można było powiedzieć, że do Gromadki jadą jak po swoje. Tego dnia było stać ich tylko na dwie bramki, obie autorstwa Michała Kozioła, Gromadka była tego dnia znacznie skuteczniejsza, pięciokrotnie pokonując bramkarza Kolonii, dwukrotnie zrobił to Paweł Pater, po jednym razie trafiali Marcin Sarzyński, Daniel Krajcer i Konrad Kliszcz. Wygrana gospodarzy jak najbardziej zasłużona, GKS zagrał dobre spotkanie i uradował swoich kibiców, dla Kolonii była to natomiast druga porażka z rzędu i po tym meczu w tabeli są na dziesiątym miejscu, gdzie jeszcze niedawno liczyli się walce o podium, a nawet chyba chwilę na nim byli.

W niedzielę emocje rozpoczęły się w Zebrzydowej, Sparta grała z LKS Ocicami i mecz ten zapowiadał nam się na jeden z ciekawszych w tej serii gier. Pierwsza spotkania była wyrównana, obie drużyny stwarzały sobie sytuacje bramkowe, jednak tego dnia skuteczniejsi byli miejscowi – już w 8′ minucie wynik meczu otworzył Paweł Klecha, dla którego był to czwarty gol w obecnych rozgrywkach. Goście próbowali odpowiedzieć, mieli ku temu okazje, ale albo piłka mijała bramkę, albo na posterunku był bramkarz Sparty. W 36′ minucie na 2:0 podwyższył Patryk Kumoś i do przerwy wynik już się nie zmienił. Drugą połowę Sparta miała już pod całkowitą kontrolą, nie pozwalając w tej odsłonie Ocicom praktycznie na nic, poza sytuacją z 72′ minuty, kiedy to błąd defensywy gospodarzy wykorzystał Rafał Ciaciek, najlepszy strzelec przyjezdnych. Sparta odniosła piąte zwycięstwo w tym sezonie i punktowo dogonili swojego przeciwnika, Ocice natomiast zaliczyły trzecią porażkę z rzędu i ich forma daleka jest od tej, prezentowanej jeszcze miesiąc temu, kiedy to wymienialiśmy ich jednym tchem obok Brzeźnika i Jaroszowic w kwestii ewentualnej walki o awans.

W Żarkach Średnich odbył się mecz bez większej historii, rywalem WKS-u był GKS z Tomaszowa Bolesławieckiego. Gospodarze od początku spotkania przejęli inicjatywę, raz po raz zagrażając bramce GKS-u. Na efekty nie trzeba było długo czekać, strzelanie zaczął w 11′ minucie Hubert Chmielecki, tuż przed przerwą wynik podwyższył wicelider klasyfikacji strzelców Damian Brzęk. W drugiej połowie na bramki czekaliśmy trochę dłużej, bo aż do 77’minuty, ale jak już piłkarze będący na boisku strzelali, to z większą częstotliwością. We wspomnianej minucie na 3:0 trafił Jakub Czajkowski, zawodnik z IV-ligową przeszłością. Trzy minuty później swoją premierową bramkę w tym sezonie zdobył zawodnik gospodarzy Tadeusz Woźniak, a wynik chwilę później ustalił Damian Ciesielski z GKS-u, który uratował w jakimś tam stopniu honor swojej drużyny. Żarki po tym zwycięstwie, chyba trochę niespodziewanie, znalazły się na trzecim miejscu w ligowej stawce i z zaciekawieniem będziemy przyglądać się kolejnym meczom w wykonaniu tej drużyny.

W niedzielę w Warcie Bolesławieckiej stało się coś, w co przed meczem nikt by nie uwierzył – GKS stracił punkty na własnym stadionie z jedną z najsłabszych drużyn ligi, czyli LZS-em Niwnice. Przyjezdni wyszli na prowadzenie na początku drugiego kwadransa, autorem bramki był Daniel Pikorski, jednak prowadzenia nie udało się dowieźć do przerwy, gdyż na pięć minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę spotkania, do bramki Niwnic trafił Filip Ziobrowski. Po przerwie to znowu goście jako pierwsi trafili do bramki, z tym że…do swojej i Warta prowadziła 2:1. Wynik spotkania w 66′ minucie ustalił Mariusz Anioł, zapewniając tym samym swojej drużynie jakże ważny i cenny punkt, zdobyty na bardzo trudnym terenie. Wiemy, że jesteśmy na takim etapie sezonu, że jest trochę za wcześnie, by kogokolwiek skreślać, ale wydaje nam się, że Warta na dobre odpadła z walki o mistrzostwo.

W Gościszowie mieliśmy do czynienia z one-man show, którym okazał się tego dnia Robert Zarzycki, który poprowadził swoją drużynę do wysokiego i zasłużonego zwycięstwa z beniaminkiem z Ubocza. Ciaga zdobył tego dnia aż cztery bramki dla Orła, jedną dołożył Jan Łaniocha. Gości stać było tylko na dwa trafienia, których autorami byli Maksymilian Król i Kamil Szymkowiak. Był to mecz dwóch ostatnich drużyn w tabeli, więc jego stawka na pewno była wysoka, Orzeł wytrzymał presję lepiej i tym zwycięstwem odbił się od dna, wyprzedzając też Niwnice i Parową, która w tej kolejce pauzowała. Zryw zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i przed sobą ma bardzo ciężki terminarz, który może spowodować, że zimę spędzą na samym dnie. Ale może gdzieś sprawią niespodziankę…?

W ostatnim meczu kolejki Iwiny podejmowały bardzo mocno osłabiony KS Stare Jaroszowice. Goście wygrali to spotkanie 3:1 i zostali nowym liderem.

4.Kamil Nizioł (KS Stare Jaroszowice) – 10 goli
5.Maksymilian Król (Zryw Ubocze), Robert Zarzycki (Orzeł Gościszów), Józef Stempak (LZS Brzeźnik) – 9 goli