Wydarzenia sportowe w okolicy

grudzień 2022

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
28
29
30
1
2
3
4
Events for 1 grudzień
Events for 2 grudzień
Events for 3 grudzień
Events for 4 grudzień
5
6
7
8
9
10
11
Events for 5 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 6 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 7 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 8 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 9 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 10 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 11 grudzień
Brak wydarzeń
12
13
14
15
16
17
18
Events for 12 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 13 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 14 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 15 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 16 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 17 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 18 grudzień
Brak wydarzeń
19
20
21
22
23
24
25
Events for 19 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 20 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 21 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 22 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 23 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 24 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 25 grudzień
Brak wydarzeń
26
27
28
29
30
31
1
Events for 26 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 27 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 28 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 29 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 30 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 31 grudzień
Brak wydarzeń
1 grudnia 2022

fot. Durynek Racing Team

Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski i Puchar Polski – Oskar Kalich wygrywa, Mateusz Durynek na podium


W ostatni weekend na Torze Poznań odbyła się kolejna runda, która zarazem była ostatnią rundą Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. W jednej i drugiej serii mieliśmy swoich reprezentantów. W Mistrzostwach Polski startowali Mateusz i Mariusz Durynek (Durynek Racing Team) a w Pucharze Polski oglądaliśmy Oskara Kalicha (Tomir Racing Team).

Dla Mateusza Durynka, Jeżdżącego motocyklem Kawaski Ninja 400 w klasie Supersport 300, były to dwa pierwsze starty w Mistrzostwach Polski w tym kończącym się sezonie. Do sobotniego wyścigu przystępował 5 czasem kwalifikacji w swojej klasie, co pozwoliło mu startować z 15 pola startowego. Sam wyścig był na tyle udany, że Mateusz awansował na 3 pozycję i z takim właśnie wynikiem ukończył pierwszy wyścig. Następnego dnia motocykliści po raz kolejny wyjechali na tor. Tym razem Mateusz zajął 9 pole startowe i powtórzył sukces z dnia poprzedniego – również do mety dojechał na 3 pozycji.

Mariusz Durynek również rywalizował Mistrzostwach Polski i podobnie, jak Mateusz, były to jego dwa pierwsze wyścigi w tym sezonie w Mistrzostwach w klasie Superbike. W kwalifikacjach Mariusz Durynek (BMW S 1000 rr) uzyskał 9 czas okrążenia i do wyścigu startował z 15 pola. Jak się okazało, na dystansie 12 okrążeń, Mariuszowi udało się wyprzedzić kilku rywali i dotrzeć do mety na szóstej pozycji. Niedzielnego wyścigu Mariuszowi nie udało się dokończyć z powodów technicznych.

Oskar Kalich (Kawasaki EX) rywalizował w Pucharze Polski w klasie Sport250. Był to bardzo udany weekend dla naszego zawodnika. Dwukrotnie (w sobotę i niedzielę) stanął na najwyższym podium po wyścigu i tym samym zwyciężył w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w sezonie 2021!

Oskar KalichTreningowy Piątek był ciężki, bo trochę byłem rozłożony przez chorobę. W sobotę były najpierw kwalifikacje, na których miałem małą wywrotkę, przez co nie wykręciłem aż tak dobrego okrążenia pomiarowego. Cel na wyścig sobotni był jeden, minimum drugie miejsce. Udało się! Wygrałem! Do niedzielnego wyścigu przystąpiłem jako lider swojej klasy z 5 punktami przewagi nad drugim zawodnikiem. Do wyścigu starowałem z 12 pola, a tuż za mną mój rywal w walce o Puchar. I jak już będąc na torze przygotowanym do okrążenia rozgrzewkowego, w ferworze buzujących emocji nie sprawdziłem ciśnienia w oponach. Z pomocą przyszedł TOMIR, który dzięki chłopakom z Durynek Racing Team opanował sytuację. Sam wyścig był super, kontrolowałem sytuację i dojechałem ponownie pierwszy w swojej klasie.


info: Durynek Racing Team/Oskar Kalich/sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments