Wydarzenia sportowe w okolicy

październik 2022

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
26
27
28
29
30
1
2
Events for 1 październik
Events for 2 październik
3
4
5
6
7
8
9
Events for 3 październik
Brak wydarzeń
Events for 4 październik
Brak wydarzeń
Events for 5 październik
Brak wydarzeń
Events for 6 październik
Brak wydarzeń
Events for 7 październik
Brak wydarzeń
Events for 8 październik
Brak wydarzeń
Events for 9 październik
10
11
12
13
14
15
16
Events for 10 październik
Brak wydarzeń
Events for 11 październik
Brak wydarzeń
Events for 12 październik
Brak wydarzeń
Events for 13 październik
Brak wydarzeń
Events for 14 październik
Brak wydarzeń
Events for 15 październik
Events for 16 październik
Brak wydarzeń
17
18
19
20
21
22
23
Events for 17 październik
Brak wydarzeń
Events for 18 październik
Brak wydarzeń
Events for 19 październik
Brak wydarzeń
Events for 20 październik
Brak wydarzeń
Events for 21 październik
Brak wydarzeń
Events for 22 październik
Brak wydarzeń
Events for 23 październik
Brak wydarzeń
24
25
26
27
28
29
30
Events for 24 październik
Brak wydarzeń
Events for 25 październik
Brak wydarzeń
Events for 26 październik
Brak wydarzeń
Events for 27 październik
Brak wydarzeń
Events for 28 październik
Brak wydarzeń
Events for 29 październik
Brak wydarzeń
Events for 30 październik
Brak wydarzeń
31
1
2
3
4
5
6
Events for 31 październik
Brak wydarzeń
2 października 2022

Sobotnie granie w Okręgówce


Przed nami IV kolejka sezonu w lidze okręgowej, sytuacja będzie trochę nietypowa, ponieważ wszystkie mecze zostaną rozegrane w jeden dzień. Tak więc w sobotę o pierwsze zwycięstwo powalczy Twardy Świętoszów, który podejmie Włókniarza Leśna, Chrobry zagra w Węglińcu z tamtejszym Górnikiem, natomiast BKS Bolesławiec uda się do Kowar, by zmierzyć się z miejscową Olimpią.

Fatalnie zaczął się obecny sezon dla Twardego Świętoszów – “Wojskowi” w trzech pierwszych meczach zdobyli tylko jeden punkt i okupują ostatnie miejsce w tabeli (mimo, że jeszcze cztery drużyny mają taki sam dorobek punktowy). Są drużyną, która straciła najwięcej bramek i nie wróży to dobrze przed pojedynkiem z Włókniarzem, który wygrał wszystkie swoje dotychczasowe spotkania. Na papierze zdecydowanym faworytem będą więc goście z Leśnej, lecz my wierzymy, że Twardy tego dnia pokaże charakter, wolę walki i umiejętności piłkarskie, które pozwolą zdobyć trzy punkty.

W Węglińcu odbędzie się, naszym zdaniem, jedno z najciekawszych spotkań kolejki. Obie drużyny grały w zeszłym sezonie w jednej grupie A-klasy i umówmy się – zdominowały tę ligę od pierwszej kolejki. Niestety z powodu pandemii koronawirusa odbył się tylko jeden mecz pomiędzy tymi drużynami i wygrała go drużyna Górnika. Chrobry był pewnie troszkę zawiedzony, że nie było dane mu zrewanżować się bezpośredniemu rywalowi do awansu, lecz koniec końców skończyło się szczęśliwie – obie drużyny uzyskały awans do okręgówki. Okazja na wspomniany rewanż i chęć udowodnienia wyższości nadejdzie już w sobotę, Górnik i Chrobry znają swoje słabe i mocne strony, co moim zdaniem może tylko sprawić, że spotkanie to powinno stać na naprawdę wysokim poziomie. Ciężko wskazać faworyta, w tabeli wyżej jest Chrobry, który do tej pory zgromadził o punkt więcej niż Górnik. Atutem drużyny z Węglińca będzie własne boisko – w zeszłym sezonie na czternaście meczów domowych wygrali wszystkie, w tym sezonie zagrali przy Sportowej jeden mecz i również schodzili z murawy jako zwycięzcy. Czy Chrobry przerwie tę niesamowitą passę? Mamy nadzieję, że tak!

Ostatnie starcie z udziałem drużyny, reprezentującej nasz powiat to mecz w Kowarach, gdzie zagra lider z Bolesławca. BKS na razie nie ma sobie równych, w trzech meczach zdobył dziewięć punktów, strzelił najwięcej goli, stracił najmniej. Na drugim biegunie jest kowarska Olimpia, która zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, na koncie mając jedno oczko i tylko jedną strzeloną bramkę, co jest najgorszym wynikiem w lidze. Do kadry meczowej BKS-u, po kilku miesiącach przerwy w grze, ma wrócić Marek Majka, który może sprawić, że siła ofensywna lidera okręgówki może być jeszcze większa. Wierzymy, że BKS wróci do Bolesławca z trzema punktami i jeszcze wygodniej rozsiądzie się na fotelu lidera.

Twardy ŚwiętoszówWłókniarz LeśnaSobota, 15:00
Górnik WęgliniecChrobry NowogrodziecSobota, 16:00
Olimpia KowaryBKS Bobrzanie BolesławiecSobota, 17:00

info: sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments