Wydarzenia sportowe w okolicy

październik 2022

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
26
27
28
29
30
1
2
Events for 1 październik
Events for 2 październik
3
4
5
6
7
8
9
Events for 3 październik
Brak wydarzeń
Events for 4 październik
Brak wydarzeń
Events for 5 październik
Brak wydarzeń
Events for 6 październik
Brak wydarzeń
Events for 7 październik
Brak wydarzeń
Events for 8 październik
Brak wydarzeń
Events for 9 październik
10
11
12
13
14
15
16
Events for 10 październik
Brak wydarzeń
Events for 11 październik
Brak wydarzeń
Events for 12 październik
Brak wydarzeń
Events for 13 październik
Brak wydarzeń
Events for 14 październik
Brak wydarzeń
Events for 15 październik
Events for 16 październik
Brak wydarzeń
17
18
19
20
21
22
23
Events for 17 październik
Brak wydarzeń
Events for 18 październik
Brak wydarzeń
Events for 19 październik
Brak wydarzeń
Events for 20 październik
Brak wydarzeń
Events for 21 październik
Brak wydarzeń
Events for 22 październik
Brak wydarzeń
Events for 23 październik
Brak wydarzeń
24
25
26
27
28
29
30
Events for 24 październik
Brak wydarzeń
Events for 25 październik
Brak wydarzeń
Events for 26 październik
Brak wydarzeń
Events for 27 październik
Brak wydarzeń
Events for 28 październik
Brak wydarzeń
Events for 29 październik
Brak wydarzeń
Events for 30 październik
Brak wydarzeń
31
1
2
3
4
5
6
Events for 31 październik
Brak wydarzeń
2 października 2022

Niedziela z B-klasą

Niedziela tuż tuż, a w związku z tym czekają nas emocje związane z najniższą ligą w okręgu. Jak co weekend, w B-klasie mamy do czynienia z dwoma grupami, w której grają nasz B-klasowe drużyny. W grupie IV nietypowa sytuacja, jedyny raz w sezonie “nasze” drużyny rozegrają w jednej kolejce tylko dwa mecze. W grupie III czeka nas ciekawe widowisko, które jednak może skończyć się dość jednostronnie.

Zacznijmy od grupy III, w której większość stanowią kluby z powiatu bolesławieckiego. W Bolesławcu rezerwy BKS-u podejmą GKS Raciborowice, które przed sezonem zapowiadały awans do A-klasy. Raciborowicom na razie przytrafiła się jedna wpadka, w związku z czym tracą do BKS-u trzy punkty. BKS również ma chrapkę na awans i na razie idzie jak po swoje – trzy przekonujące zwycięstwa w trzech meczach stanowią jasny sygnał dla rywali, że z BKS-em trzeba się liczyć. GKS jutro wystąpi bez swojej największej gwiazdy, tj. Kacpra Wojciechowskiego, który pauzuje z powodu czerwonej kartki. Ten fakt tylko utwierdza nas w przekonaniu, że GKS nie będzie miał łatwo i że to druga drużyna BKS-u jest faworytem tego spotkania.

Równie ciekawie zapowiada się mecz w Dąbrowie Bolesławieckiej. Rozpędzony Bóbr podejmie Bad Element Otok, który ma tylko trzy punkty na koncie, ale w ostatnim meczu z BKS-em pozostawił po sobie dobre wrażenie. Bóbr, podobnie jak BKS II, wygrał wszystkie dotychczasowe mecze i jego piłkarze nie planują jutro przerywać passy.

Kolejna drużyna, która do tej pory nie straciła punktów, to LZS Nowa. Jutro czeka ją wyjazd do Gromadki na mecz z rezerwami GKS-u. GKS ostatnio poległ z Raciborowicami aż 1:11, więc ich forma daleka jest od ideału. Gospodarze nie mogą wspomóc się zawodnikami z pierwszej drużyny, gdyż Ci grają mecz w ten sam dzień. W związku z tym faworytem spotkania będą raczej goście, a jeśli Piotrek Błotny zagra na swoim dotychczasowym poziomie, to o zwycięstwo Nowej jesteśmy raczej spokojni. Jutro przed nami również mecz spadkowiczów z A-klasy.

LKS Mierzwin podejmie Majdan Bolesławice i choć obie drużyny grały jeszcze sezon temu na wyższym poziomie rozgrywkowym, o tyle jedna z nich pomiędzy sezonami znacznie się osłabiła (tj.Majdan) i jutro raczej nie będzie wyrównanego spotkania. Naszym faworytem będą piłkarze LKS-u, którzy mają w swoich szeregach superstrzelca (Marek Farbis) i jeśli tylko będzie on tego dnia w formie, powinien łatwo poradzić sobie z nowobudowaną defensywą Majdanu.

Do Włodzic przyjedzie drużyna Kraśnika Dolnego. Gospodarze po przegranej w derbach nie są w dobrych nastrojach i będą chcieli szybko się odkuć. Kraśnik początek sezonu ma tragiczny – trzy mecze, zero punktów… musicie przyznać, że wygląda to blado. Czy dadzą radę zapunktować we Włodzicach?

Kolejne spotkanie to pojedynek dwóch drużyn z okrągłą liczbą punktów – Zbylut Zbylutów podejmie Znicz Kruszyn. Jedno jest pewne – jedna z ekip zdobędzie jutro swoje pierwsze punkty. O ile słaba forma Zbylutowa nas nie dziwi, o tyle po Zniczu spodziewaliśmy się więcej. Fakt, że na starcie mieli ciężki mecz z BKS-em, ale porażka z Dąbrowa czy klęska z Mierzwinem może kibiców Znicza martwić. Jutro są faworytami i mamy nadzieję, że wzorowo wywiążą się ze swojej roli.

Na zakończenie kolejki KS Kotliska pojadą na mecz do Osiecznicy, by tam zmierzyć się z drugą drużyną Leśnika. Leśnik II ma na koncie komplet zwycięstw (w tygodniu w dokończonym meczu pokonali LKS Kraśnik Dolny) i jutro będą chcieli pójść za ciosem. Kotliska w tamtym sezonie prawie że do końca biły się o awans, w tym sezonie raczej im to nie grozi. A Leśnik? Zapowiadał, że ich priorytetem jest zabawa, a tymczasem bawią się nie tylko efektownie, ale i efektywnie. Czy jutro znów wygrają?

KS WłodziceLKS Kraśnik DolnyNiedziela, 11:00
GKS II GromadkaLZS NowaNiedziela, 11:00
BKS Bobrzanie II BolesławiecGKS RaciborowiceNiedziela, 11:00
Bóbr Dąbrowa BolesławieckaBad Element OtokNiedziela, 11:00
LKS MierzwinMajdan BolesławiceNiedziela, 11:00
Zbylut ZbylutówZnicz KruszynNiedziela, 11:00
Leśnik II OsiecznicaKS KotliskaNiedziela, 16:00

W grupie IV, jak pisaliśmy we wstępie, będziemy mieli jedyną taką sytuację w sezonie, że cztery drużyny z naszego powiatu zagrają tylko dwa mecze. Jak łatwo się domyślić czekają nas dwa bratobójcze pojedynki. Zjednoczeni Nowogrodziec podejmą na własnym boisku KS Milików (takie małe derby), natomiast Granit Gierałtów gościć będzie piłkarzy z Czernej. Faworytem obu spotkań będą gospodarze, ale w piłce wszystko jest możliwe i nie zdziwimy się, jeśli będziemy mieli do czynienia z niespodziewanymi rozstrzygnięciami.

Zjednoczeni NowogrodziecKS Milikówniedziela, 11:00
Granit GierałtówKS Czernaniedziela, 14:00
Facebook Comments