Wydarzenia sportowe w okolicy

październik 2021

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
27
28
29
30
1
2
3
Events for 1 październik
Events for 2 październik
Events for 3 październik
4
5
6
7
8
9
10
Events for 4 październik
Brak wydarzeń
Events for 5 październik
Brak wydarzeń
Events for 6 październik
Brak wydarzeń
Events for 7 październik
Brak wydarzeń
Events for 8 październik
Brak wydarzeń
Events for 9 październik
Events for 10 październik
11
12
13
14
15
16
17
Events for 11 październik
Brak wydarzeń
Events for 12 październik
Brak wydarzeń
Events for 13 październik
Events for 14 październik
Events for 15 październik
Brak wydarzeń
Events for 16 październik
Events for 17 październik
Brak wydarzeń
18
19
20
21
22
23
24
Events for 18 październik
Brak wydarzeń
Events for 19 październik
Brak wydarzeń
Events for 20 październik
Brak wydarzeń
Events for 21 październik
Brak wydarzeń
Events for 22 październik
Brak wydarzeń
Events for 23 październik
Events for 24 październik
Brak wydarzeń
25
26
27
28
29
30
31
Events for 25 październik
Brak wydarzeń
Events for 26 październik
Brak wydarzeń
Events for 27 październik
Brak wydarzeń
Events for 28 październik
Brak wydarzeń
Events for 29 październik
Brak wydarzeń
Events for 30 październik
Brak wydarzeń
Events for 31 październik
Brak wydarzeń
1
2
3
4
5
6
7
28 października 2021

Mecze na górze tabeli, co więcej będzie się działo w B-klasach?


Piłkarska niedziela w B-klasach przed nami. Komu i gdzie przyjedzie się zmierzyć w “niedzielnej lidze”? Gdzie będzie warto się wybrać w niedzielne przedpołudnie? Szykuje się kilka dobrych spotkań. Zobaczmy, na co musimy być przygotowani.

Większość spotkań B-klasie rozpocznie się o godzinie 11.00, więc nie będą kolidowały z meczami A-klasowymi., co dla koneserów lokalnej piłki jest bardzo dobrą wiadomością. W Kruszynie miejscowy Znicz będzie podejmował rezerwy Leśnika Osiecznicy. Gospodarze tydzień temu dobrze nastawili celowniki i odbili się od dna w Zbylutowie. Natomiast goście są na przeciwnym biegunie, ponieważ przegrali mecz na własnym terenie z drużyną z Kotlisk. Czy Kruszyn będzie w stanie przeciwstawić się Leśnikowi? Wszystko wskazuje na to, że może to być wyrównany mecz.

Jeśli któreś ze spotkań V kolejki mamy ogłosić hitem, to musi to być mecz LZS Nowa – BKS II Bolesławiec. Tego dnia jedna z tych drużyn będzie musiała stracić punkty. Nie jest niczym nowym, że boisko w Nowej jest ciężkim terenem do gry i pomaga gospodarzom. A może będzie podział punktów? Remis w spotkaniu w Nowej najbardziej ucieszy zwycięzcę kolejnego hitowego spotkania: Bóbr Dąbrowa Bolesławiecka – GKS Raciborowice. Ten mecz również rozpocznie się o godz. 11.00. i tutaj oba zespoły celują w komplet punktów. Jeśli GKS wygra, to zdobędzie bardzo ważne 3 punkty, które w ogólnym rozrachunku mogą pomóc w zapowiadanym awansie, Jeśli przegra, to już po 5 kolejkach będzie miał 9 punktów starty do lidera, a nie tak to sobie wyobrażali piłkarze i działacze z Raciborowic.

Na dole tabeli będziemy mieli dwa spotkania. W pierwszym z nich o godz. 11.00 LKS Kraśnik spróbuje podreperować swoje konto w lidze o pierwsze punkty z rezerwami GKSu Gromadka. Goście po dwóch blamażach, bo tak trzeba nazwać porażki 0:9 i 1:11, będą chcieli zmazać plamę na swoim honorze. LKS Kraśnik przegrał wszystkie spotkania, ale nie były to porażki bez walki. Być może słabo grająca defensywa GKSu będzie dobrym momentem do przerwania złej passy gospodarzy.

Godz. 14.00 – na boisku w Kotliskach dojdzie do spotkania derbowego. Miejscowy LZS będzie podejmował rywala zza miedzy – ekipę z KS Włodzic. Obie drużyny to solidni B-klasowcy – fajerwerków i tragedii nie ma, choć Kotliska miło zaskoczyły swoich kibiców wygrywając ostatni mecz na trudnym terenie w Osiecznicy. Włodzice za to odprawiły z kwitkiem Kraśnik Dolny. Spotkanie to z pewnością będzie elektryzowało sympatyków obu zespołów i mamy nadzieję, że sami piłkarze dopasują się do miejscowego derbowego święta.

Na boisku w Otoku o godz. 15.00 zobaczymy tej niedzieli piłkarzy z Mierzwina. Gospodarzom spotkania początek sezonu nie wyszedł na miarę oczekiwań. Słaba skuteczność przekłada się na pozycję w ligowej tabeli, ale już na rozkładzie jazdy były BKS II Bolesławiec i Bóbr Dąbrowa Bolesławiecka, czyli zespoły ze ścisłej czołówki. Mierzwin za to strzela dużo bramek, choć nie zawsze wygrywa (a były to mecze z niżej notowanymi rywalami). Nie podejmiemy się wskazywania faworyta tego meczu.

W meczu, który również rozpocznie się o godz. 15.00, Majdan Bolesławice będzie chciał zdobyć kolejne punkty w sezonie. Będzie ku temu dobra okazja, ponieważ ich przeciwnik – Zbylut Zbylutów – okupuje ostatnie miejsce w tabeli. Pozycja Majdanu też nie jest jakaś kolorowa, bo mają na swoim koncie tylko jeden punkt, ale ostatni zremisowany mecz z Mierzwinem (6:6) pozwala mieć nadzieję, że problemy z początku sezonu powoli przechodzą od historii. Oba zespoły nie odpuszczą, wdrapią się na wyżyny swoich umiejętności by w meczu zainkasować 3 punkty.

Grupa III – V kolejka

Znicz KruszynLeśnik II Osiecznica19 września, 11:00
Majdan BolesławiceZbylut Zbylutów19 września, 15:00
Bad Element OtokLKS Mierzwin19 września, 15:00
LZS NowaBKS Bobrzanie II Bolesławiec19 września, 11:00
LKS Kraśnik DolnyGKS II Gromadka19 września, 11:00
LZS KotliskaKS Włodzice19 września, 14:00
Bóbr Dąbrowa BolesławieckaGKS Raciborowice19 września, 11:00

W grupie IV B-klasy Zjednoczeni Nowogrodziec zmierzą się w meczu wyjazdowym z wiceliderem tabeli – Zrywem Bratków. Oba zespoły nie doznały w tym sezonie jeszcze porażki. Zryw wygrywał swoje mecze jednobrakową przewagą. “United” częściej remisowali, niż wygrywali. Czy któraś z drużyn będzie miała po tej kolejce pierwszy przegrany mecz? My trzymamy kciuki oczywiście za ekipę z Nowogrodźca.

Zajmujący 3 pozycję Granit Gierałtów będzie miał również trudne zadanie. Ale w myśl zasady “bić lidera” trzeba się porządnie sprężyć na meczu i powalczyć o 3 punkty na boisku w Zarębie. Przed piłkarzami Granitu jest szansa na wskoczenie na fotel lidera po tej kolejce czy dadzą radę? Zobaczymy…

KS Milików wybierze się do Biedrzychowic. Piłkarze z Milikowa nie poczuli smaku zwycięstwa w tym sezonie, podobnie zresztą jak gospodarze tego meczu. Spotkanie te może być bardzo wyrównane i o wyniku końcowym mogą zdecydować indywidulane błędy lub umiejętności techniczne piłkarzy.

KS Czerna chciałby w końcu dopisać jakiś punkcik do swojego konta, choćby nawet i jeden. Zadanie wydaje się być trudne, ale nie niemożliwe. Czy piłkarze Piasta Czerwonej Wody utopią marzenia kibiców Czernej? Wszystko zacznie wyjaśniać się od godz. 14.00.

Grupa IV – IV kolejka

Bielany BiedrzychowiceKS Milików19 września, 11:00
Zryw BratkówZjednoczeni Nowogrodziec19 września, 11:00
KS CzernaPiast Czerwona Woda19 września, 14:00
LZS ZarębaGranit Gierałtów19 września, 11:00

info: sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments