Wydarzenia sportowe w okolicy

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
28
29
30
31
1
2
3
Events for 1 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 2 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 3 wrzesień
Brak wydarzeń
4
5
6
7
8
9
10
Events for 4 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 5 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 6 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 7 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 8 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 9 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 10 wrzesień
Brak wydarzeń
11
12
13
14
15
16
17
Events for 11 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 12 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 13 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 14 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 15 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 16 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 17 wrzesień
Brak wydarzeń
18
19
20
21
22
23
24
Events for 18 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 19 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 20 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 21 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 22 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 23 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 24 wrzesień
Brak wydarzeń
25
26
27
28
29
30
1
Events for 25 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 26 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 27 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 28 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 29 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 30 wrzesień
Brak wydarzeń
23 września 2023

LZS Brzeźnik – KS Stare Jaroszowice już w niedzielę


Ach, co to będzie za spotkanie! Mecz lidera z wiceliderem, drużyn dotąd niepokonanych, zespołów, które jednym tchem wymienia się w gronie faworytów do awansu, czyli LZS Brzeźnik vs. KS Stare Jaroszowice. Obie drużyny są w gazie i z niecierpliwością czekamy na niedzielny hit. Poza tym jeszcze sześć innych meczów, z czego połowa już w sobotę. A rozpocznie się w Opolnie-Zdroju…

…tam miejscowa Jaśnica w starciu beniaminków podejmie Kolonię Bolesławiec. Zarówno jedni, jak i drudzy w poprzedniej kolejce dzieliły się punktami ze swoimi rywalami – Jaśnica zremisowała w Uboczu, Kolonia podzieliła się punktami z Tomaszowem Bolesławieckim. Jaśnica od czterech meczów nie wygrała spotkania, co może lekko niepokoić ludzi związanych z tą drużyną. Kolonia z kolei nie straciła bramki w dwóch ostatnich meczach, co pokazuje, jak dobrze ostatnio grają w defensywie. Z pewnością duża w tym zasługa dwóch najświeższych wzmocnień – Rafała Mazura i Roberta Stankowskiego, którzy dobrze wkomponowali się w drużynę. W tabeli wyżej jest Kolonia, ale jeśli gospodarze sobotniego meczu wrócą do formy z początku sezonu, to spotkanie może być bardzo wyrównane i ciężkie do wytypowania.

Warta Bolesławiecka, po klęsce w Starych Jaroszowicach, będzie miała okazję do poprawy humorów już w sobotę, wtedy na własnym boisku zagrają z LKS-em Ocice. Podopieczni Adriana Bernackiego będą chcieli pokazać, że ubiegłotygodniowa wysoka porażka to tylko wypadek przy pracy. Rywal niewygodny, bo Ocice potrafią sprawić problemy faworyzowanym drużynom i jeśli zagrają tak dobrze i skutecznie jak przed tygodniem z Żarkami Średnimi, to dla Warty nie będzie to spacerek. Dużo zależeć będzie od kadry, jaką dysponować będzie trener gospodarzy, jeśli Warta zagra w optymalnym składzie, powinna mimo wszystko wygrać to spotkanie.

Ostatni sobotni mecz odbędzie się w Gromadce, tam miejscowy GKS podejmie imiennika z Iwin. Gospodarze tego spotkania przed tygodniem sprawili niespodziankę, pokonując Spartę Zebrzydowa, natomiast Iwiny bez walki przegrały z liderem z Brzeźnika. Humory więc lepsze na pewno są w Gromadce, w tabeli również wyżej jest tamtejszy GKS, ale fakt jest taki, że obie drużyny stać na przechylenie szali na swoją korzyść i w tym spotkaniu nie zdziwi nas żaden rezultat.

W niedzielę granie rozpocznie się już o godzinie 11:00, WKS Żarki Średnie gościć będzie Zryw Ubocze. Zgodnie z naszą zasadą, o tym meczu nie będziemy się rozpisywać, ponieważ żadna z drużyn nie reprezentuje powiatu bolesławieckiego.

Kolejne spotkanie w terminarzu VII kolejki to LZS Niwnice kontra Rybak Parowa. Będzie to pojedynek sąsiadów z tabeli, pozycję wyżej jest Rybak, ale wydaje nam się, że faworytem tego spotkania jest drużyna gospodarzy. Niwnice przed tygodniem pauzowały, więc do meczu podejdą na świeżości, z kolei Rybak ostatnio nas mocno zaskoczył, wygrywając z Orłem Gościszów. Czy drużynę gości stać na sprawienie niespodzianki i wygranie drugiego meczu z rzędu?

Następny mecz to pojedynek drużyn, które negatywnie nas w tym sezonie zaskakują. Orzeł po porażce w Parowej zamyka tabelę, natomiast dziesiąte miejsce Sparty jest zdecydowanie miejscem za niskim dla drużyny, która miała bić się o najwyższe cele. Zdajemy sobie sprawę, że to dopiero pierwszy etap sezonu, ale jednak tabela nam już się jakoś kształtuje i zdecydowanie ani jedna, ani druga drużyna nie zajmuje miejsca, które odzwierciedlałoby ich potencjał. A ten na pewno w nich drzemie, problem w tym, że ciężko jest im go wybudzić. Kolejna próba już w niedzielę, która z drużyn zaprezentuje się lepiej?

No i na koniec wisienka (czy jak kto woli truskawka) na torcie – mecz lidera z wiceliderem. Oba zespoły nie przegrały jeszcze spotkania, LZS Brzeźnik wygrywa w lidze każdy jeden mecz, KS Stare Jaroszowice potknęły się tylko raz, remisując z Niwnicami. Wszyscy pasjonaci okolicznej piłki zdają sobie sprawę, z jakim meczem mamy do czynienia, więc w Brzeźniku spodziewamy się bardzo dużej ilości kibiców. Będziemy również my, może nawet i z aparatem. Świadomość rangi meczu mają również ci, którzy decydują o obsadzie sędziowskiej na dane spotkanie, w związku z tym rozjemcą spotkania będzie jeden z najlepszych sędziów w okolicy, tj. Waldemar Socha. Oba zespoły mają do siebie szacunek, gospodarze wiedzą, że Stare Jaroszowice liczyć się będą w walce o awans i wiedzą, że jest to kluczowe spotkanie dla układu tabeli teraz, ale i na koniec sezonu, gdzie mogą liczyć się bezpośrednie mecze. Również piłkarze gości są świadomi, że Brzeźnik to jeden z najtrudniejszych rywali w drodze do upragnionego celu, o czym mówili w materiale przez nas realizowanym, który mogliście obejrzeć kilka tygodni temu. Do tego pojedynek dwóch świetnych snajperów, czyli Józef Stempak kontra Tomasz Król, wicelider i lider klasyfikacji strzelców. Jak poradzą sobie z nimi tego dnia defensorzy? Dużym osłabieniem Brzeźnika będzie brak Mateusza Świcy, podstawowego obrońcy. LZS ma jednak na tyle szeroką kadrę, że brak Mateusza może nie być zauważalny. W zeszłym sezonie oba bezpośrednie mecze wygrali liderzy obecnego sezonu, ale teraz mamy nowe rozdanie, nowe plany obu drużyn i nowe cele, jakim niewątpliwie dla jednych i drugich jest awans do “okręgówki”. KS Stare Jaroszowice postraszyły swoich nadchodzących rywali rozgromieniem Warty Bolesławieckiej w zeszłą sobotę, Brzeźnik miał łatwiejszego rywala, ale również pewnie się z nim uporał. Więc jeśli w ten weekend chcesz zobaczyć kawałek dobrego futbolu, zapraszamy do Brzeźnika na jeden z najważniejszych meczów tego sezonu. Emocji nie powinno zabraknąć, początek spotkania o godzinie 15:00.

Jaśnica Opolno ZdrójKolonia BolesławiecSobota, 15:00
GKS Warta BolesławieckaLKS OciceSobota, 16:00
GKS GromadkaGKS IwinySobota, 17:00
WKS Żarki ŚrednieZryw UboczeNiedziela, 11:00
LZS NiwniceRybak ParowaNiedziela, 13:00
Orzeł GościszówSparta ZebrzydowaNiedziela, 15:00
LZS BrzeźnikKS Stare JaroszowiceNiedziela, 15:00

info: sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments