Events for 2 październik
Events for 3 październik
28 września 2021

Grad goli w grupie trzeciej, w czwartej nasi grali między sobą

7,29 – to średnia liczba goli na jeden mecz w grupie III “serie B”. Imponujące prawda? Dla porównania w piłkarskiej polskiej ekstraklasie w minionej kolejce było to 2,56. Jaki z tego wniosek? Lepiej obejrzeć LKS Mierzwin – Majdan Bolesławice niż Śląsk Wrocław – Legia Warszawa. Wszystko to oczywiście w charakterze humorystycznym, ale fakt faktem, że u nas emocji nie brakuje. W grupie IV odbyły się tylko dwa mecze z udziałem “naszych” drużyn.

Pierwszy mecz, który weźmiemy pod lupę to pojedynek we Włodzicach, do których przyjechał LKS Kraśnik Dolny. Po pierwszej połowie pachniało niespodzianką, przyjezdni prowadzili 1:0. W szatni i w drugich czterdziestu pięciu minutach sprawy w swoje ręce wziął kapitan gospodarzy – Bartek Bronowicki. Najpierw w męskich słowach zmotywował swoich kolegów, a już na boisku zdobył cztery bramki i to głównie dzięki jego dobrej dyspozycji trzy punkty zostały we Włodzicach.

W Gromadce mecz bez historii – rezerwy GKS-u były tylko tłem dla dobrze tego dnia dysponowanej Nowej. Goście wygrali to spotkanie 9:0, a hat-trickiem popisał się Piotr Błotny, który po czterech meczach ma już na swoim koncie dziewięć goli. Ozdobą spotkania był przepiękny gol z rzutu wolnego w wykonaniu Szymona Karpiaka.

W Bolesławcu przy Spółdzielczej BKS II podejmował GKS Raciborowice, osłabiony brakiem Kacpra Wojciechowskiego. BKS wspomogło kilku zawodników z pierwszej drużyny – Dmuchowski, Biały, Pochwała. Długo utrzymywał się wynik bezbramkowy, a jako pierwsi bramkę zdobyli niespodziewanie goście, a jej autorem piłkarz, który przed laty reprezentował barwy BKS-u, czyli Radosław Pawlusiński. BKS-owi grunt palił się pod nogami, ale szybko wzięli się do odrabiania strat – GKS prowadził jedynie przez trzy minuty. W ostatnim kwadransie popis dał Marek Majka, który w przeciągu czterech minut dwukrotnie pokonał bramkarza gości i zapewnił zwycięstwo BKS-owi. GKS co prawda strzelił jeszcze kontaktową bramkę, ale na więcej nie starczyło już czasu.

Kolejne wyrównanie spotkanie miało w miejsce w Dąbrowej Bolesławieckiej, miejscowy Bóbr podejmował Bad Element Otok. Gospodarze wygrali wszystkie poprzednie mecze i w niedzielę nie zamierzali przerywać tej passy, choć długo się wydawało, że mogą w końcu stracić punkty. Szybko wyszli na prowadzenie, ale jeszcze przed przerwą dali sobie wbić wyrównującą bramkę. Gospodarze atakowali, próbowali strzelić bramkę, ale z ich ataków niewiele wynikało. Aż do 87′ minuty, wtedy to zwycięstwo gospodarzom zapewnił Piotr Hajdasz.

Kolejny mecz to wspomniany we wstępie pojedynek między Mierzwinem a Majdanem Bolesławice. Było to spotkanie, w którym kibice zobaczyli najwięcej bramek, bo aż dwanaście. Po dwudziestu trzech minutach było już 0:3 dla Majdanu, po tym gra gości stanęła. Mierzwin zdołał doprowadzić do wyrównania jeszcze w pierwszej połowie. Druga połowa to z kolei odwrotna sytuacja. Szybkie trzy bramki Mierzwina i pewne prowadzenie 6:3, natomiast Majdan zagrał do końca i udało im się wyrównać. Szalony mecz, pełno bramek, zwroty akcji – za to kochamy B-klasę!

W Zbylutowie Zbylut podejmował Znicz Kruszyn, oba zespoły na mecz wychodziły z zerowym dorobkiem punktowym. I o ile taki stan rzeczy w przypadku Zbylutowa nas nie dziwił, o tyle po Zniczu przed sezonem spodziewaliśmy się więcej. I w końcu zrobili swoje, odnieśli przekonujące zwycięstwo, wbijając rywalom aż siedem bramek, z czego pięć strzelił absolutny bohater spotkania Wojtek Miler. Czy teraz Znicz zacznie grać na miarę swoich możliwości?

W ostatnim meczu kolejki druga drużyna Leśnika grała na własnym boisku z Kotliskami. Piłkarze Kotlisk wyszli na murawę mocno zdeterminowani, z jasno określonym pomysłem na grę, który przyniósł im zamierzony efekt. Dobra organizacja gry w obronie, umiejętność szybkiego przeniesienia gry na połowę Leśnika to były kluczowe elementy w niedzielnym spotkaniu. A Leśnik? Zagrał bez charakteru, w ich szeregi wdarło się rozluźnienie oraz zbyt duża pewność siebie. To musiało się skończyć ich porażką – wynik 2:5 dokładnie odzwierciedla boiskowe wydarzenia.

14. Zbylut Zbylutów4010-24

W grupie czwartek mieliśmy dwa spotkania, które można by było określić derbami powiatu. Zjednoczeni Nowogrodziec podejmowali KS Milików, natomiast Granit Gierałtów gościł piłkarzy z Czernej. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwem faworyzowanych gospodarzy. Klasę pokazał Sebastian Tkacz, który zapewnił zwycięstwo Zjednoczonym, strzelając aż trzy bramki. Po trzech meczach i Zjednoczeni i Granit znajdują się w górnej połówce w tabeli, natomiast Czerna i Milików zajmują odpowiednio 10. i 11. miejsce w tabeli. Już w najbliższą niedzielę będzie kolejna okazja do podreperowania dorobku punktowego.

Zjednoczeni NowogrodziecKS Milików4:1