Wydarzenia sportowe w okolicy

grudzień 2022

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
28
29
30
1
2
3
4
Events for 1 grudzień
Events for 2 grudzień
Events for 3 grudzień
Events for 4 grudzień
5
6
7
8
9
10
11
Events for 5 grudzień
Events for 6 grudzień
Events for 7 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 8 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 9 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 10 grudzień
Events for 11 grudzień
12
13
14
15
16
17
18
Events for 12 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 13 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 14 grudzień
Events for 15 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 16 grudzień
Events for 17 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 18 grudzień
Brak wydarzeń
19
20
21
22
23
24
25
Events for 19 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 20 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 21 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 22 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 23 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 24 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 25 grudzień
Brak wydarzeń
26
27
28
29
30
31
1
Events for 26 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 27 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 28 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 29 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 30 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 31 grudzień
Brak wydarzeń
9 grudnia 2022

Dolnośląski Związek Piłki Siatkowej – listy zgłoszonych klubów do rozgrywek


Dolnośląski Związek Piłki Siatkowej opublikował listę zgłoszonych zespołów do rozgrywek młodzieżowych i seniorskich organizowanych na Dolnym Śląsku. W sezonie 2021/2022 siatkarskie emocje będą widoczne w:
– III lidze męskiej,
– III lidze żeńskiej,
– lidze juniorek i juniorów,
– lidze kadetek i kadetów,
– lidze juniorek młodszych i juniorów młodszych,
– lidze młodziczek i młodzików,
– oraz mini-siatkówce dziewcząt i chłopców.

W zeszłym sezonie powiat bolesławiecki w rozgrywkach DZPS był reprezentowany przez męski BTS Bolesławiec oraz żeński GKS Volley Gromadkę. BTS Bolesławiec z powodzeniem walczył na III-ligowych parkietach i do awansu do II ligi zabrakło bardzo niewiele oraz w ligach młodzieżowych: juniorów i młodzików. Natomiast siatkarki GKSu Volley Gromadki rozegrały pełny sezon w Lubusko-Dolnośląskiej III Lidze Kobiet.

W tym roku nie zobaczymy sympatycznych dziewcząt GKSU Volley Gromadki w rozgrywkach III ligi. Na próżno też szukać zespołów młodzieżowych BTSu Bolesławiec w ligach chłopięcych. Nie podano do wiadomości składu zespołów w lidze kadetów, więc być może tam jeszcze zobaczymy młodzieżowców BTSu Bolesławiec.

Bolesławieccy fani siatkarscy będą mogli kibicować drużynie seniorskiej BTSu Bolesławiec, która podobnie jak w zeszłym sezonie, tak i w nadchodzącym wystąpi w III-ligowych rozgrywkach. Niestety, do rozgrywek nie przystąpi żeńska III-ligowa drużyna GKS-u Volley Gromadki. Informowaliśmy już wcześniej, że po pierwszym debiutanckim roku, zespół szukał trenera na obecny sezon i mamy również informację, że taki trener się znalazł. Jednak GKS Volley Gromadka nie został zgłoszony do rozgrywek na sezon 2021/2022. Postaramy się wkrótce sprawdzić, co się stało, że nie zobaczymy sympatycznych dziewcząt na ligowych parkietach.

Zapytaliśmy Jacka Łuczkowskiego (prezes BTSu Bolesławiec) o sytuację z zespołami młodzieżowymi BTSu. Juniorzy już wyszli z wieku juniorskiego. W rocznikach młodzików i kadetów mamy po kilku zawodników, ale nie na tyle, by występować regularnie w rozgrywkach ligowych. Pojęliśmy decyzję, że skupiamy się od najmłodszych – dzieci w wieku od 7 lat do mini siatkówki, w której będziemy systematycznie grać.

W Dolnośląskim Związku Piłki Siatkowej trwają prace nad stworzeniem również rozgrywek na poziomie IV ligi. O zainteresowaniu tymi rozgrywkami powiedział nam również Jacek Łuczkowski, który w DZPSie pełni rolę V-ce Prezes ds. kontaktów i współpracy z klubami sportowymi. Zainteresowanie IV ligą jest, zwłaszcza po Wrocławiem, choć w okręgu Jeleniej Góry już też mamy pierwsze zgłoszenia. Nadal można do tych rozgrywek się zgłaszać, więc czekamy na rzowinięcie sytuacji.


info: sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments