Wydarzenia sportowe w okolicy

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
30
31
1
2
3
4
5
Events for 31 sierpień
Events for 1 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 2 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 3 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 4 wrzesień
Events for 5 wrzesień
6
7
8
9
10
11
12
Events for 6 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 7 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 8 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 9 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 10 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 11 wrzesień
Events for 12 wrzesień
13
14
15
16
17
18
19
Events for 13 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 14 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 15 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 16 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 17 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 18 wrzesień
Events for 19 wrzesień
20
21
22
23
24
25
26
Events for 20 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 21 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 22 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 23 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 24 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 25 wrzesień
Events for 26 wrzesień
27
28
29
30
1
2
3
Events for 27 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 28 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 29 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 30 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 3 październik
25 września 2021

fot. archiwum prywatne Renaty Pachnik

Brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Jędrka Pachnika i pech sztafety

Jędrzej Pachnik – uczeń klasy Ie II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka, reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy „Orientpark.pl” Iwiny zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w Sprinterskim Biegu na Orientację. Zawody odbyły się w dniach 4-5 września 2021 w Poznaniu i Mogilnie. Pierwszego zawodnicy rywalizowali w biegu indywidualnym na trenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Przy układaniu trasy zastosowano wiele tzw. sztucznych barier, co zmuszało niekiedy do dość skomplikowanych nawigacyjnie rozwiązań. Niedociągnięcia organizacyjne spowodowały niemałe zamieszanie zarówno podczas biegu jak i na wynikach. Posypały się dyskusyjne dyskwalifikacje. Jędrzej przyzwyczaił nas do tego, że zawsze walczy o najwyższe cele. Tym razem był niezadowolony ze swojego występu, które jednak dało mu miejsce na podium. Popełnił kilka błędów, a zmęczenie sezonem startowym też mogło mieć znaczenie. Ostatecznie trzecie miejsce i brązowy medal jest oczywiście znakomitym wynikiem.

fot. archiwum prywatne Renaty Pachnik

Drugiego dnia zawody przeniosły się do Mogilna, gdzie walczono o medale w sztafecie sprinterskiej. Sztafeta sprinterska w kategoriach juniorskich składa się z dwóch osób. Każda z nich wyruszała na trasę dwukrotnie wg zasady: pierwsza i trzecia zmiana dziewczyna, druga i czwarta chłopiec. Na starcie wśród juniorów młodszych stanęło 27 zespołów z całej Polski. Wśród nich nasza dwójka: Maja Nikołajuk i Jędrzej Pachnik. Emocji było sporo, bo po pierwszej zmianie duet Maja/Jędrek plasował się w czołówce z niedużą stratą do prowadzących. Na drugiej zmianie Jędrek zniwelował straty uzyskując najlepszy czas wśród startujących i wyszliśmy na prowadzenie. Trzecia zmiana to znowu bieg Mai, która przybiegła jako trzecia z kilkunastosekundową stratą do prowadzącej sztafety z KOS Szczecin i tuż za zespołem WKS „Śląsk” Wrocław. Jędrek ponownie „wykręcił” najlepszy czas, wyprzedził rywali i samotnie przekraczał linię mety ciesząc się ze zwycięstwa. Niestety po sczytaniu chipów okazało się, że Maja nie potwierdziła pobytu na dwóch punktach podczas pierwszej zmiany i ostatecznie sztafeta nie została skalsyfikowana.

Szkoda, ale taki jest ten sport ! Maja jest bardzo utalentowaną zawodniczką i w przyszłości będzie osiągała jeszcze wiele sukcesów w co mocno wierzymy!!!info: Renata Pachnik/sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments