Wydarzenia sportowe w okolicy

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
28
29
30
31
1
2
3
Events for 1 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 2 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 3 wrzesień
Brak wydarzeń
4
5
6
7
8
9
10
Events for 4 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 5 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 6 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 7 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 8 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 9 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 10 wrzesień
Brak wydarzeń
11
12
13
14
15
16
17
Events for 11 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 12 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 13 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 14 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 15 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 16 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 17 wrzesień
Brak wydarzeń
18
19
20
21
22
23
24
Events for 18 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 19 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 20 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 21 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 22 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 23 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 24 wrzesień
Brak wydarzeń
25
26
27
28
29
30
1
Events for 25 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 26 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 27 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 28 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 29 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 30 wrzesień
Brak wydarzeń
23 września 2023

BKS lepszy od Nowej w hicie V kolejki


W niedzielę odbyło się jedenaście meczów z udziałem naszych drużyn w “serie B”, w których emocji i bramek nigdy nie brakuje. W grupie III mieliśmy mecz na szczycie, gdzie LZS Nowa podejmowała rezerwy BKS-u, kibice, którzy zdecydowali się obejrzeć na własne oczy to spotkanie na pewno nie żałują. Zacięty mecz z dużą ilością bramek odbył się w Kotliskach, a w Bratkowie (gr. IV) show dał Sebastian Tkacz. A co poza tym? Zapraszamy na krótkie podsumowanie B-klasy.

Zaczniemy od hitu w Nowej, gdzie obie drużyny do meczu podchodziły z kompletem zwycięstw. Faworytem była drużyna z Bolesławca, choćby z powodu braku w składzie gospodarzy podstawowego bramkarza Przemysława Karpiaka. Początek zgodnie z planem, to BKS atakował, ale nie było z tego wielu sytuacji. Jedyną bramkę w tej części meczu zdobył strzałem zza pola karnego Radosław Karpiak, ale umówmy się – bramka obciąża konto “bramkarza” gospodarzy, który na co dzień bramkarzem nie jest. Druga połowa to śmielsze i odważniejsze ataki Nowej. Gospodarze starali się od razu po wyjściu z szatni doprowadzić do wyrównania i sztuka ta udała im się już po czterech minutach, wtedy to młodego bramkarza BKS-u pokonał Patryk Barycki. Nowa poszła za ciosem i miała sytuacje, by podwyższyć wynik, jednak raz piłka o centymetry minęła bramkę gości, raz obronił bramkarz BKS-u, innym razem piłkę zmierzająca do bramki wybił sprzed samej linii obrońca. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na dziesięć minut przed końcem meczu, wynik spotkania ustalił Mirosław Markowski i bramka ta zapewniła komplet punktów drużynie z Bolesławca.

Drugi niedzielny pojedynek odbył się w Kruszynie, miejscowy Znicz gościł drugą drużynę Leśnika. W składzie gości m.in. Józek Pietrzak, co miało uspokoić poczynania przyjezdnych w defensywie. I chyba się udało, Leśnik zagrał lepiej niż przed tygodniem z Kotliskami, tracąc tylko jedną bramkę, a sami strzelili trzy. Leśnik wrócił na zwycięską ścieżkę i wciąż utrzymuje się w czołówce tabeli.

W Kraśniku LKS chciał zdobyć swoje pierwsze punkty w sezonie, ich rywalem były rezerwy Gromadki. Do przerwy 2:0 prowadzili piłkarze Kraśnika, choć…nie strzelili żadnej bramki. Oba trafienia były trafieniami samobójczymi. Między połowami w szatni drużyny Gromadki musiało paść kilka ostrych słów, bo na drugą odsłonę meczu wyszedł całkiem inny GKS, który po kwadransie już prowadził, a w końcówce dobił rywala i spotkanie zakończyło się wynikiem 4:2 dla GKS-u II Gromadka.

Bóbr Dąbrowa Bolesławiecka, po porażce Nowej, mógł być drugą i ostatnią drużyną z kompletem zwycięstw. Mógł, ale szansy nie wykorzystał. Zadanie nie było łatwe, do Dąbrowej przyjechała ekipa GKS-u Raciborowic, która w tym sezonie celuje w zwycięstwo ligi. Swoje aspiracje potwierdzili na boisku, przez większą część spotkania przeważając i zasłużenie wygrali 5:2.

Jeden z najbardziej emocjonujących meczów kolejki, a może nawet sezonu, odbył się w Kotliskach, do których przyjechały Włodzice. Kibice zgromadzeni w Kotliskach obejrzeli jedenaście bramek, a strzelanie rozpoczęło się bardzo szybko, bo już w trzeciej minucie, kiedy to na prowadzenie wyszli gospodarze. Po kolejnych pięciu minutach na prowadzeniu byli już goście. Do przerwy było 3:1 dla przyjezdnych, kibice i piłkarze gospodarzy jeszcze wtedy nie wiedzieli, że najlepsze przed nimi. Niedługo po wznowieniu gry bramkę kontaktową zdobyły Kotliska, rozpalając w sobie płomyk nadziei na korzystny tego dnia wynik. Kolejne dwadzieścia minut możemy ominąć, potem nadszedł ostatni kwadrans gry. W 78′ i 80′ minucie dwukrotnie trafiał Daniel Wutowicz i mieliśmy 4:3 dla gospodarzy, na dwie minuty przed końcem goście wyrównali. Była 90′ minuta, na tablicy wyników 4:4 i…kto by pomyślał, że w samym doliczonym czasie zobaczymy trzy bramki – dwie dla Kotlisk, jedna dla Włodzic i spotkanie zakończyło się iście hokejowym wynikiem 6:5. Jakby emocji było mało, to obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę, choć zdecydowanie dłużej w osłabieniu grali piłkarze Włodzic i może to miało wpływ na końcowy wynik spotkania. Kotliska drugi mecz z rzędu zagrały tak, że po spotkaniu chwalą ich nawet ludzie związani z drużynami rywali.

Dużo bramek padło również w Bolesławicach, choć zgromadzeni kibice Majdanu nie mieli powodów do radości, ich drużyna przegrała ze Zbylutem 3:6, choć do 80′ minuty było jeszcze 3:3 i wynik był sprawą otwartą. Końcówka jednak należała do gości, którzy zdobyli swoje pierwsze punkty w tym sezonie i to od razu trzy!

Ostatni mecz kolejki w grupie III przyniósł nam tylko jedną bramkę, w meczu w Otoku miejscowy Bad Element podejmował spadkowicza z A-klasy, drużynę LKS-u Mierzwin. Otok tego dnia miał problemy ze skutecznością, nic nie chciało wpaść do bramki Mierzwina, ale nie lepiej było w drugą stronę, tylko jedno trafienie LKS-u i przyznajcie, że jak na mecz B-klasy 0:1 to rzadko spotykany wynik.

Znicz KruszynLeśnik II Osiecznica1:3
KozłowskiBroszko (2), Serwatyński
Majdan BolesławiceZbylut Zbylutów3:6
Szewczyk, Guszpil, KarolakKaszuba (3), Puszkarz, Naglewski
Bad Element OtokLKS Mierzwin0:1
M.Sikora
LZS NowaBKS II Bolesławiec1:2
BaryckiKarpiak, Markowski
LKS Kraśnik DolnyGKS II Gromadka2:4
b.samobójcza (2)
Fila (2), Majeryk,
K.Krajcer
LZS KotliskaKS Włodzice6:5
D.Wutowicz (3),
P.Bielecki (2),
E.Wutowicz
Chudzik (2), Pawłowicz,
Dziewięcki, Bronowicki
Bóbr Dąbrowa Bol.GKS Raciborowice2:5
Cieśla, RojPawlusiński (2), Dawid Białoń, Najdek, b.samobójcza
Lp.meczepunktybramki
1. BKS II Bolesławiec51526-6
2. LZS Nowa51219-5
3. Leśnik II Osiecznica51217-9
4. Bóbr Dąbrowa Bolesławiecka51215-11
5. LKS Mierzwin51026-15
6. KS Włodzice5920-11
7. LZS Kotliska5922-19
8. GKS Raciborowice5921-12
9. GKS II Gromadka5614-28
10. Znicz Kruszyn5314-22
11. Bad Element Otok539-16
12. Zbylut Zbylutów5316-27
13. Majdan Bolesławice5113-36
14. LKS Kraśnik Dolny5010-25

W grupie IV B-klasy humory 50/50. Dwie nasze drużyny wygrały, dwie schodziły z boiska pokonane. Oba zwycięstwa to zwycięstwa w delegacji – KS Milików pokonał w Biedrzychowicach tamtejsze Bielany aż 5:0, natomiast Zjednoczeni Nowogrodziec pokonali Zryw Bratków, choć przegrywali już 2:0. Ostatecznie wygrali 6:3, a show dał Sebastian Tkacz, który pokonywał bramkarza z Bratkowa aż czterokrotnie. KS Czerna niestety wciąż na swoim koncie ma tylko jeden punkt, tym razem nie sprostali Piastowi Czerwona Woda, który wygrał zasłużenie. Łatwego zadania nie miał Granit Gierałtów, który pojechał do Zaręby na mecz z liderem i nie podołał. Lider pokazał klasę, wbijając Granitowi aż siedem bramek, tracąc przy tym tylko jedną. Zjednoczeni w “małej tabeli” drużyn z naszego powiatu wskoczyły na pozycję lidera, wyprzedzając właśnie Granit. Na samym końcu jest KS Czerna, który jako jedyny z czwórki, nie wygrał jeszcze ani jednego spotkania.

Bielany BiedrzychowiceKS Milików0:5
I.Nieratka (2), Piekarz, Mytnik, Fajkowski
Zryw BratkówZjednoczeni Nowogrodziec3:6
S.Tkacz (4), Krukowski, Lewandowski
KS CzernaPiast Czerwona Woda1:4
Szczepański
LZS ZarębaGranit Gierałtów7:1
Kleszczyński
Lp.meczepunktybramki
1. LZS Zaręba41226-3
2. Zryw Bratków4913-13
3. Orzeł Platerówka4921-13
4. Zjednoczeni Nowogrodziec4815-9
5. Piast Czerwona Woda4716-9
6. Przyszłość Dłużyna4713-9
7. Granit Gierałtów4614-13
8. Olsza II Olszyna Lubańska448-11
9. KS Milików4311-16
10. Bielany Biedrzychowice425-17
11. KS Czerna416-12
12. Orliki/Oldboys Gmina Węgliniec407-30

Facebook Comments