Wydarzenia sportowe w okolicy

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
28
29
30
31
1
2
3
Events for 1 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 2 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 3 wrzesień
Brak wydarzeń
4
5
6
7
8
9
10
Events for 4 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 5 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 6 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 7 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 8 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 9 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 10 wrzesień
Brak wydarzeń
11
12
13
14
15
16
17
Events for 11 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 12 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 13 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 14 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 15 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 16 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 17 wrzesień
Brak wydarzeń
18
19
20
21
22
23
24
Events for 18 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 19 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 20 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 21 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 22 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 23 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 24 wrzesień
Brak wydarzeń
25
26
27
28
29
30
1
Events for 25 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 26 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 27 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 28 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 29 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 30 wrzesień
Brak wydarzeń
23 września 2023

BKS i Leśnik grają dalej

W środę, 15 września, rozegrane zostały mecze w ramach 1/8 okręgowego Pucharu Polski. Na tym etapie mieliśmy cztery drużyny, które między sobą rozegrały dwa mecze. A-klasowy Brzeźnik gościł IV-ligowca z Osiecznicy, natomiast w Zebrzydowej Sparta podejmowała lidera “okręgówki”, czyli BKS Bobrzanie Bolesławiec.

LZS Brzeźnik do pucharowego spotkania podchodził będąc na fali, w swojej lidze na razie pokonują każdą przeszkodę, zazwyczaj całkowicie dominując rywala (może poza spotkaniem z Wartą Bolesławiecką), Leśnik natomiast ostatnio ma spore problemy w defensywie, a co za tym idzie – ciężko im zdobywać punkty na poziomie czwartoligowym. Fakt faktem, że różnica dwóch klas rozgrywkowych nie pozwalała nam upatrywać LZS-u w roli faworyta, zwłaszcza, że Leśnik kadrowo poważnie podszedł do spotkania, co prawda brakowało m.in. Damiana Puzio, Maliutina, Treli, a cały mecz na ławce przesiedział Purta, ale największe gwiazdy zespołu stawiły się w Brzeźniku. W LZS-ie brakowało z kolei m.in. braci Jodłowskich czy Błażeja Szwedo. Spotkanie zaczęło się sensacyjnie – już w 1′ minucie wynik otworzył Józef Stempak, napastnik LZS-u, wykorzystując piękne podanie od Sławosława Widery. Podrażniony Leśnik wziął się za odrabianie strat, mocno atakując gospodarzy. W 13′ minucie groźny strzał Dawida Kałużyńskiego został zablokowany przez obrońców LZS-u. Goście atakowali i w 22′ minucie dopięli swego – Adrian Puzio wykończył doskonałe podanie Daniela Ziółkowskiego. Po tym mecz się wyrównał, swoje szanse miał Leśnik, próbowali odgryźć się również gospodarze, do przerwy jednak wynik już się nie zmienił. W drugiej połowie jedną z groźniejszych akcji jako pierwsi przeprowadzili piłkarze LZS-u, Mateusz Świca świetnie przedarł się lewą stroną boiska, dośrodkował w pole karne, a akcja zakończyła się strzałem Pawła Rudkowskiego, jednak jego uderzenie zatrzymało się na poprzeczce bramki Leśnika. Dosłownie kilka sekund po tej akcji byliśmy już pod drugą bramką, tam Andrzej Miżdal faulował w polu karnym jednego z zawodników gości i sędzia Waldemar Socha wskazał na wapno. Rzut karny na bramkę zamienił Daniel Ziółkowski. Po tej bramce jakby powietrze zeszło z Brzeźnika i piłkarze z Osiecznicy nie zamierzali tego momentu przespać. Chwilową słabość LZS-u wykorzystał Ziółkowski trafiając na 1:3 i na 1:4. Było już praktycznie po meczu, ale LZS postanowił się jeszcze poderwać, cień nadziei dał gospodarzom Józef Stempak, który strzelił swoją drugą bramkę w meczu. Mecz zamknął Ziółkowski, który strzelając swoją czwartą bramkę podwyższył wynik na 2:5. Ostatnie słowo należało jednak do Brzeźnika, świetną akcją popisał się Szurgot, który wyłożył piłkę Cieślakowi, a ten skutecznym strzałem ustalił wynik meczu. Leśnik wygrał zasłużenie, lecz Brzeźnik pokazał się naprawdę z dobrej strony i jego piłkarze mogli po meczu chodzić z uniesioną głową.

Drugi mecz z udziałem naszych drużyn był dużo mniej wyrównany. Do Zebrzydowej przyjechał BKS Bobrzanie Bolesławiec, którym był zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Sparta zaczęła spotkanie z kilkoma podstawowymi zawodnikami na ławce rezerwowych, mimo tego początkowo dobrze się bronili. Można by nawet rzec, że mecz był bardzo wyrównany, do momentu pierwszej bramki BKS-u. Potem poszło już z górki. W drugiej odsłonie meczu, po wejściu kilku piłkarzy Sparty, gra zaczęła im się lepiej układać, strzelili nawet bramkę, ale jedno trafienie to wszystko na co tego dnia było ich stać. BKS ostatecznie wpakował przeciwnikowi sześć bramek i odniósł pewne i zasłużone zwycięstwo.

Poniżej przedstawiamy komplet wyników 1/8 okręgowego Pucharu Polski oraz pary 1/4.

Łużyce LubańKolegium Sędziów Jelenia Góra8:0
Cosmos RadzimówApis Jędrzychowice1:7
Górnik WęgliniecHutnik Pieńsk3:15
Olsza Olszyna LubańskaLotnik Jeżów Sudecki2:3
Sparta ZebrzydowaBKS Bobrzanie Bolesławiec1:6
LZS BrzeźnikLeśnik Osiecznica3:5
Karkonosze Jelenia Góra (juniorzy starsi)Karkonosze Jelenia Góra1:4
Orzeł WojcieszówOrzeł Mysłakowice2:2 (2:4 k.)

Apis JędrzychowiceŁużyce Lubań
Hutnik PieńskLotnik Jeżów Sudecki
BKS Bobrzanie BolesławiecKarkonosze Jelenia Góra
Orzeł MysłakowiceLeśnik Osiecznica
Facebook Comments