Events for 2 październik
Events for 3 październik
28 września 2021

Hokej w Kraśniku Dolnym, Nowa wygrywa w derbach

Za nami III kolejka rozgrywek B-klasy w grupie trzeciej. Trzy drużyny mają na swoim koncie komplet zwycięstw, cztery drużyny nie zdobyły jeszcze ani jednego punktu. A jak grały drużyny w tej kolejce? Zapraszamy na króciutkie podsumowanie.

W Zbylutowie Zbylut gościł drugą drużynę IV-ligowca z Osiecznicy. Leśnik II fatalnie wszedł w mecz – dużo błędów indywidualnych i festiwal kiksów sprawiły, że po dwudziestu minutach przegrywał już 2:0. Chłopaki z Osiecznicy, z wiadomych względów, nie bardzo preferuję grę w niedziele o 11:00, stąd może ta dekoncentracja i proste błędy. Stracone bramki podziałały jednak pobudzająco na Leśnika, piłkarze rezerw czwartoligowca wzięli się za grę, pokazali charakter i wolę walki oraz znacznie większą kulturę gry. Gospodarze z biegiem czasu opadali z sił i Leśnik II tworzył okazję za okazją, a pięć z nich udało się zamienić na bramki. Bohaterem spotkania został okrzyknięty Hubert Wojdygo, który zakończył spotkanie z trzema bramkami na koncie.

Do Kruszyna przyjechał spadkowicz z A-klasy LKS Mierzwin i pokazał, że jest drużyną, która może liczyć się w walce o awans. Znicz słynie z tego, że u siebie jest drużyną ciężką do pokonania, natomiast wynik 3:8, przeczy naszej tezie. Zwłaszcza, że była to druga porażka Znicza na własnym stadionie. Tym razem “tylko” czterokrotnie dla Mierzwina trafiał Marek Farbis.

W Bolesławicach doszło do wyjątkowego spotkania – Majdan podejmował Bóbr Dąbrowę Bolesławiecką. Czemu określamy to spotkanie mianem wyjątkowego? Ano dlatego, że jeszcze w tamtym sezonie kluby te były jakby jednością i grały pod szyldem “Majdan Bolesławice/Dąbrowa Bolesławiecka”. Zdecydowana część piłkarzy z tamtej A-klasowej kadry reprezentuje teraz barwy drużyny z Dąbrowy Bolesławieckiej i to Bóbr był faworytem tego spotkania, potwierdzając to na zielonej murawie. Goście wygrali 5:2 i odnieśli trzecie zwycięstwo w sezonie, pozwalające zajmować im miejsce w czubie tabeli.

Ciekawy mecz miał miejsce w Otoku, do którego przyjechały rezerwy BKS-u. Spotkanie zakończyło się pewną (przynajmniej wynik tak pokazuje) wygraną BKS-u, choć Otok nie był dużo gorszą drużyną i również stworzył sobie bardzo dużo sytuacji bramkowych. Przy dobrej skuteczności ofensywnych piłkarzy Bad Elementu, wynik mógł być zgoła inny.

W “derbach parafii”, jak nazywane są mecze pomiędzy Nową a Włodzicami, można było spodziewać się sporych emocji. Gościom z Włodzic nie pomógł w tym meczu fakt, że od 25 minuty grali jednego zawodnika mniej. Do przerwy udało im się jeszcze utrzymać korzystny wynik (0:0), ale zaraz po przerwie LZS Nowa wyszła na prowadzenie. Włodzice musiały się odsłonić, chcąc ugrać choćby remis. Strzelić wyrównującej bramki się nie udało, a odważne ataki w końcówce, sprawiły, że bramkę na 2:0 strzelili gospodarze. Obie drużyny stworzyły sobie po kilka bardzo dobrych sytuacji bramkowych, ale zwycięstwo Nowej jest raczej zasłużone, choć kto wie, jak potoczyłby się mecz, gdyby obie drużyny dokończyły grę w komplecie. Obie bramki dla Nowej zdobył Piotr Błotny, który godnie zastępuje w tym sezonie Przemka Szurgota. Dla Nowej, podobnie jak dla BKS-u i Bobru, było to trzecie zwycięstwo w sezonie.

W Kraśniku Dolnym mieliśmy do czynienia z radosnym futbolem – mało skupiano się na defensywie, zdecydowanie ważniejsze dla obu drużyn były poczynania ofensywne. I dlatego właśnie w tym spotkaniu zobaczyliśmy aż 14(!) bramek. Osiem z nich zdobyli goście z Kotlisk, pozostała pula przypadła gospodarzom.

W ostatnim meczu kolejki GKS II Gromadka podejmował GKS Raciborowice. Mecz bez historii – goście wygrali 11:1, mimo że od 30′ minuty grali w osłabieniu.

Zbylut ZbylutówLeśnik II Osiecznica2:5
Kaszuba, NaglewskiH.Wojdygo (3), Serwatyński (2)

14. Majdan Bolesławice304-24

Tylko cztery punkty w czterech meczach zdobyły “nasze” drużyny w II kolejce IV gr. B-klasy. Zwycięstwo odniósł tylko Granit Gierałtów, który zgodnie z planem pokonał drużynę Oldbojów z Węglińca, dla których był to trzydziesty drugi mecz w historii istnienia klubu i…trzydziesty drugi przegrany. To pokazuje, jak łatwe zadanie mieli piłkarze z Gierałtowa. Zjednoczeni Nowogrodziec po wyrównanym meczu podzielili się punktami z Bielanami Biedrzychowice. Jako pierwsi gola strzelili Zjednoczeni, po kilku minutach był już remis. Bielany dwukrotnie wychodziły na prowadzenie (na 2:1 i 3:2), ale za każdym razem Zjednoczeni doprowadzali do remisu i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3. KS Milików i KS Czerna rozgrywały swoje spotkania na własnych stadionach odpowiednio z Olszą II Olszyna Lubańska i LZS-em Zarębą. Oba mecze zakończyły się wynikami 2:3 na korzyść gości. W tabeli najwyżej z “naszych” jest Granit, punkt mniej mają Zjednoczeni, Czerna po ubiegłotygodniowym remisie ma na koncie jedno oczko, natomiast piłkarze z Milikowa wciąż muszą walczyć o pierwszą zdobycz punktową. Okazja do poprawienia dorobków punktowych już w następny weekend.

Bielany BiedrzychowiceZjednoczeni Nowogrodziec3:3