Wydarzenia sportowe w okolicy

grudzień 2022

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
28
29
30
1
2
3
4
Events for 1 grudzień
Events for 2 grudzień
Events for 3 grudzień
Events for 4 grudzień
5
6
7
8
9
10
11
Events for 5 grudzień
Events for 6 grudzień
Events for 7 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 8 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 9 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 10 grudzień
Events for 11 grudzień
12
13
14
15
16
17
18
Events for 12 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 13 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 14 grudzień
Events for 15 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 16 grudzień
Events for 17 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 18 grudzień
Brak wydarzeń
19
20
21
22
23
24
25
Events for 19 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 20 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 21 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 22 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 23 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 24 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 25 grudzień
Brak wydarzeń
26
27
28
29
30
31
1
Events for 26 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 27 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 28 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 29 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 30 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 31 grudzień
Brak wydarzeń
9 grudnia 2022

A-klasa – zapowiedź V kolejki

Przez brak czasu troszkę późno “wjeżdża” na stronę zapowiedź A-klasy, ale najważniejsze, że zdążyliśmy przed pierwszym meczem. Co nas czeka w tej kolejce? Okoliczni kibice na pewno zacierają ręce na mecz kolejki w Brzeźniku, ciekawie (bo derbowo) powinno też być w Warcie Bolesławieckiej. Ale to nie wszystko, meczów jest siedem i na pewno każdy z nich przysporzy nam jakieś emocje.

Pierwszy gwizdek V kolejki zabrzmi w Opolnie-Zdroju, do którego to wybiorą się piłkarze z Ocic. Jaśnica po piorunującym początku sezonu, kiedy to odniosła dwa zwycięstwa, jakby lekko wyhamowuje, choć zdajemy sobie sprawę, że może mieć to związek z brakami kadrowymi, które miały miejsce w dwóch ostatnich kolejkach. Na mecz z Ocicami skład personalny ma już być bardzo zbliżony do optymalnego, więc gospodarze tego spotkania na pewno będą niewygodnym rywalem dla dużo bardziej doświadczonej na tym poziomie rozgrywkowym drużyny. Ocice z kolei po nieudanym początku w Bolesławcu, potem już tylko wygrywali, więc tendencja formy jest zwyżkowa, odwrotnie niż u przeciwników. Czy Ocice pozostaną na zwycięskiej drodze? Jedno jest pewne – emocje w Opolnie-Zdroju gwarantowane!

Drugie sobotnie spotkanie to mecz pomiędzy GKS-em Tomaszów Bolesławiecki a Zrywem Ubocze. Goście z Ubocza przed tygodniem zaprezentowali się fatalnie – na własnym boisku stracili dwucyfrową liczbę bramek. Piłkarze Zrywu na pewno nie są dumni ze swojej postawy i jak najszybciej będą chcieli zmazać tę plamę. Tomaszów w tym sezonie gra dobrze – owszem, trzy punkty w czterech meczach nie jest może mega wynikiem, ale pamiętajmy, że na rozkładzie mieli Spartę, Stare Jaroszowice czy Ocice, czyli drużyny prezentujące wysoki, jak na tę ligę, poziom. Mocno się zdziwimy, jeśli trzy punkty nie zostaną w Tomaszowie.

Ostatni sobotni mecz to derby w Warcie Bolesławieckiej – spotkania z Iwinami zawsze elektryzują okolicznych mieszkańców i nie inaczej będzie teraz. Faworytem na pewno jest wygrywający od trzech kolejek zespół z Warty, natomiast to są derby – tu może zdarzyć się wszystko! Warta jest podbudowana po ubiegłotygodniowym zwycięstwie na ciężkim terenie w Zebrzydowej, Iwiny zaś dały się ograć na własnym boisku Żarkom Średnim. Warta jest wiceliderem, Iwiny są w dolnej części tabeli – czy na boisku będzie to widoczne? A może jednak derbowa otoczka spląta nogi gospodarzom i to Iwiny będą stroną przeważającą?

Niedziela, godzina 11:00 – to właśnie wtedy rozpocznie się najciekawszy (przynajmniej na papierze) mecz tej kolejki. Do Brzeźnika przyjedzie Sparta Zebrzydowa. Mecze tych drużyn z reguły są zacięte i trzymają w napięciu do ostatniego gwizdka. Tak było choćby w ostatnim meczu między tymi drużynami, kiedy to Brzeźnik strzelił zwycięską bramkę w ostatniej akcji meczu. Dodatkowym smaczkiem jest to, że obie drużyny na poważnie myślą o awansie, więc nikt tego dnia nie będzie odpuszczał. Brzeźnik na razie ma komplet zwycięstw i lideruje naszej A-klasie, Sparcie przydarzyły się już dwie porażki, kolejna sprawiłaby, że do lidera mieliby aż dziewięć punktów straty. Słaba to dla nich prognoza, więc muszą zrobić wszystko, by w Brzeźniku nie przegrać.

Również o godzinie 11:00 na boisko w Żarkach Średnich wyjdą piłkarze tamtejszego WKS-u oraz Starych Jaroszowic. Obie drużyny zgromadziły do tej pory po siedem punktów, co powoduje, że sąsiadują ze sobą w tabeli, aczkolwiek goście ze Starych Jaroszowic rozegrali jedno spotkanie mniej. WKS pozytywnie zaskakuje na starcie rozgrywek, więc podopieczni Macieja Sawickiego muszą nastawić się na ciężki bój, jeśli chcą stamtąd wywieźć komplet punktów. O trzeciego z rzędu hat-tricka powalczy Tomek Król, zawodnik Starych Jaroszowic i to pewnie od jego dyspozycji będzie tego dnia dużo zależało.

Niwnice, które przed tygodniem urządziły sobie festiwal strzelecki na boisku w Uboczu, w niedzielę podejmą bolesławiecką Kolonię. Kolonia bardzo dobrze weszła w ligę, w trzech meczach odnieśli dwa zwycięstwa. Noga powinęła im się jedynie…w Uboczu. Tak, w tym samym Uboczu, gdzie Niwnice wygrały 10:1. Bolesławianie przegrali tam 7:3. Jeśli mielibyśmy typować wynik nadchodzącego spotkania tylko na podstawie tych dwóch meczów, zdecydowanym faworytem byli gospodarze. Jednak jak wszyscy dobrze wiemy, mecz meczowi nierówny. Kolonia jest zdeterminowana, by zacząć wygrywać również na wyjazdach i mają zamiar zrobić to już przy pierwszej najbliższej okazji. Niwnice natomiast punktują do tej pory wszędzie, tylko nie u siebie – na własnym boisku przegrali z Iwinami i Ocicami, by dla odmiany przywozić punkty ze wspomnianego Ubocza oraz Starych Jaroszowic. Ciężko wskazać nam faworyta tego spotkania, niech wygra lepszy!

Ostatnia rywalizacja w V kolejce to mecz pomiędzy GKS-em Gromadka a Orłem Gościszów. I o ile wyżej pisaliśmy, że ktoś nie może wygrać na wyjeździe, ktoś nie może wygrać u siebie, to Orzeł jest drużyną, która nie może wygrać nigdzie… Ba, wygrać! Oni nie mogą nawet zremisować. Zaskakująco źle weszła w ten sezon drużyna z Gościszowa, którą cechowała zawsze charakterna walka. Ok, nikt nie każe im wszystkiego wygrywać, w końcu nie są zespołem wymienianym do czołowych miejsc, ale zero punktów w czterech meczach? Panowie, weźcie się w garść. Choćby dla tych kibiców, którzy słyną w okolicy z fajnej meczowej atmosfery. No i dla siebie, żeby pomeczowe piwko lepiej smakowało. Niedzielne zadanie nie jest z gatunku “mission impossible”, bo Gromadka też mocno zawodzi, z tym że jakieś tam punkty ciuła. Wszystko jest więc możliwe, liczymy na dobre widowisko!

Jaśnica Opolno-ZdrójLKS OciceSobota, 15:00
GKS Tomaszów BolesławieckiZryw UboczeSobota, 16:00
GKS Warta BolesławieckaGKS IwinySobota, 17:00
LZS BrzeźnikSparta ZebrzydowaNiedziela, 11:00
WKS Żarki ŚrednieKS Stare JaroszowiceNiedziela, 11:00
LZS NiwniceKolonia BolesławiecNiedziela, 15:00
GKS GromadkaOrzeł GościszówNiedziela, 17:00
Facebook Comments