Wydarzenia sportowe w okolicy

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
28
29
30
31
1
2
3
Events for 1 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 2 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 3 wrzesień
Brak wydarzeń
4
5
6
7
8
9
10
Events for 4 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 5 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 6 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 7 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 8 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 9 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 10 wrzesień
Brak wydarzeń
11
12
13
14
15
16
17
Events for 11 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 12 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 13 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 14 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 15 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 16 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 17 wrzesień
Brak wydarzeń
18
19
20
21
22
23
24
Events for 18 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 19 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 20 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 21 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 22 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 23 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 24 wrzesień
Brak wydarzeń
25
26
27
28
29
30
1
Events for 25 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 26 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 27 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 28 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 29 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 30 wrzesień
Brak wydarzeń
23 września 2023

Zapowiedź II kolejki A-klasy


Już dziś rusza II kolejka rywalizacji w “Serie A”, na początek mamy trzy spotkania – w Starych Jaroszowicach, w Iwinach i w Gromadce. Kolejne cztery mecze odbędą się jutro, jeden pojedynek nie dojdzie do skutku z powodu wycofania się z rozgrywek drużyny z Łazisk, o którym pisaliśmy w osobnym poście. W zestawieniu par na tę kolejkę ciężko szukać jakichś hitów, mimo to może być ciekawie, bo przed nami pojedynek beniaminków czy derby w Iwinach.

W Iwinach pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 16:00, rywalem GKS-u będzie drużyna z Tomaszowa Bolesławieckiego. Przed tygodniem Tomaszów przegrał na własnym stadionie ze Spartą i do pojedynku derbowego podejdzie z wielką chęcią zrekompensowania sobie ubiegłotygodniowej porażki. Iwiny w pierwszej kolejce zgarnęły komplet punktów(wygrana w Niwnicach) i nastroje w drużynie na pewno są lepsze niż u rywala. Wiemy dobrze, że spotkania derbowe rządzą się swoimi prawami i dziś na boisku wydarzyć się może wszystko.

Dziś swoje pierwsze spotkanie w sezonie rozegra jeden z faworytów do awansu KS Stare Jaroszowice. Przed tygodniem, w związku z walkowerem Łazisk, drużyna prowadzona przez Macieja Sawickiego miała wolne. I o ile o formie innych klubów już możemy coś tam powiedzieć, o tyle w przypadku Starych Jaroszowic nie wiemy nic, jeśli chodzi o ich dyspozycję. Wiemy, że mieli bardzo dobrą końcówkę ubiegłego sezonu, wiemy że do drużyny wrócił z wypożyczenia Piotr Pokropywny, który powinien być dużym wzmocnieniem i te dwa czynniki pozwalają nam sądzić, że to oni będą faworytem dzisiejszego spotkania. Niwnice pierwsze spotkanie przegrały (patrz wyżej), kiepsko wchodząc w sezon. Na pewno nie położą się przed gospodarzami, ale o wywiezienie choćby punktu będzie niezmiernie ciężko.

Ostatni sobotni mecz to rywalizacja w Gromadce, gdzie miejscowy GKS podejmie drużynę z Warty Bolesławieckiej. GKS Gromadka już w zeszłym sezonie pokazał, że potrafi urwać punkty faworytom, zwłaszcza na własnym boisku. Przekonali się o tym wtedy choćby Górnik Węgliniec czy LZS Brzeźnik. Warta więc nie może dziś liczyć na łatwą przeprawę, jeśli chcą przywieźć z powrotem komplet punktów muszą wspiąć się na wyżyny umiejętności i zagrać w defensywie lepiej niż przed tygodniem, kiedy to stracili pięć goli w starciu z Brzeźnikiem. Gromadka w pierwszym meczu sezonu mierzyła się z Żarkami Średnimi, dzieląc się z nimi punktami. Mecz w Gromadce będzie wyjątkowy dla Ksawerego Sobieckiego, napastnik Gromadki przed sezonem występował w meczach sparingowych w drużynie Warty Bolesławieckiej i nawet dobrze mu szło, ponoć był bardzo blisko transferu, ostatecznie zdecydował się jednak zostać w Gromadce. Czy dziś da się we znaki obrońcom z Warty? Początek spotkania o godzinie 17:00.

Pierwszy z bardzo dalekich wyjazdów czeka już jutro ekipę z Opolna-Zdrój. Drużyna z okolic Bogatyni praktycznie co dwa tygodnie będzie musiała przemierzyć kawał drogi, by rozegrać swój mecz. W niedzielę, lider po pierwszej kolejce, uda się na mecz do Zebrzydowej. Faworytem tego spotkania będzie chyba mimo wszystko Sparta, która przed sezonem dość poważnie się wzmocniła i ma wysokie ambicje. Przed tygodniem drużyna Grzegorza Kmiecika nie bez problemów pokonała Tomaszów i sezon zaczęła od zdobycia kompletu punktów, jutro będą chcieli podtrzymać dobrą passę. Taki sam plan ma również Jaśnica Opolno-Zdrój, ale wiemy, że Zebrzydowa to ciężki teren, na którym zawsze ciężko o punkty, ale kto wie, może akurat goście sprawią niespodziankę.

W niedzielę o 15:00 rozpocznie się pierwsze w tym sezonie starcie beniaminków, uskrzydlona Kolonia pojedzie do Ubocza na mecz z tamtejszy Zrywem. Zryw przed tygodniem przegrał u siebie z Rybakiem Parowa, dając sobie wyrwać zwycięstwo w ostatnim kwadransie meczu, Kolonia natomiast na własnym boisku niespodziewanie wygrała z Ocicami. Nie wiemy czego spodziewać się po Zrywie, jest to nowa drużyna w naszej okolicy (grała w B-klasie w innych, “nieokolicznych” grupach) i ciągle się ich uczymy. Jeśli chodzi o Kolonię to wiemy, że można spodziewać się dosłownie wszystkiego, mogą na przykład pojechać do Ubocza w dziewięciu i przywieźć ze sobą komplet punktów. A tak serio to chłopaki z Bolesławca fajnie weszli w sezon, mają kilka ciekawych indywidualności i mamy nadzieję, że wynik sprzed tygodnia nie będzie jednorazowym wybrykiem.

Wspomniany wyżej Rybak Parowa jutro podejmie LZS Brzeźnik, który przed tygodniem po thrillerze wygrał w Warcie Bolesławieckiej, wyszarpując sobie zwycięstwo w ostatnich minutach spotkania. Było to dla nich, licząc poprzedni sezon, dziesiąte zwycięstwo z rzędu i widać, że chłopaki są naprawdę na fali, dlatego Rybak jutro nie będzie miał łatwego zadania. W poprzednim sezonie Brzeźnik w Parowej prowadził 4:0 już po dwudziestu minutach spotkania. Gospodarze spotkania na pewno o tym pamiętają i jutro będą chcieli uniknąć podobnej sytuacji, stawiając się twardo rywalom już od pierwszych minut.

Ostatnia rywalizacja w tej kolejce to mecz pomiędzy Orłem Gościszów a WKS-em Żarki Średnie. Orzeł na inaugurację przegrał wysoko w Opolnie-Zdrój i jutro będą chcieli dać trochę radości swoimi fanatycznym kibicom. WKS nie będzie miał łatwo, Gościszów to gorący teren, specyficzne boisko i każdemu gra się tam ciężko. Ciekawi nas czy wysoka porażka Orła to efekt dalekiego wyjazdu, czerwonej kartki i rewelacyjnej formy Jaśnicy Opolno-Zdrój, czy oznaka słabej formy. Odpowiedź pewnie poznamy już jutro. Początek tego meczu o godzinie 17:00.

Pauzuje drużyna LKS Ocice.

KS Stare JaroszowiceLZS NiwniceSobota, 16:00
GKS IwinyGKS Tomaszów BolesławieckiSobota, 16:00
GKS GromadkaGKS Warta BolesławieckaSobota, 17:00
Sparta ZebrzydowaJaśnica Opolno-ZdrójNiedziela, 15:00
Zryw UboczeKolonia BolesławiecNiedziela, 15:00
Rybak ParowaLZS BrzeźnikNiedziela, 15:00
Orzeł GościszówWKS Żarki ŚrednieNiedziela, 17:00

info: sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments