Wydarzenia sportowe w okolicy

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
30
31
1
2
3
4
5
Events for 31 sierpień
Events for 1 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 2 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 3 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 4 wrzesień
Events for 5 wrzesień
6
7
8
9
10
11
12
Events for 6 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 7 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 8 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 9 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 10 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 11 wrzesień
Events for 12 wrzesień
13
14
15
16
17
18
19
Events for 13 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 14 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 15 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 16 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 17 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 18 wrzesień
Events for 19 wrzesień
20
21
22
23
24
25
26
Events for 20 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 21 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 22 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 23 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 24 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 25 wrzesień
Events for 26 wrzesień
27
28
29
30
1
2
3
Events for 27 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 28 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 29 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 30 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 3 październik
25 września 2021

fot. Dariusz Borodzicz

Rajd OFF-ROAD już w ten weekend w Krzyżowej


Jeśli jesteś fanem motoryzacyjnym, lubisz dobrze zjeść i wypić, chcesz miło spędzić czas z rodziną i masz akurat wolną niedzielę, to nie może Ciebie zabraknąć na OFF ROAD PARTY.

Przez najbliższą sobotę i niedzielę kierowcy w swoich samochodach terenowych będą rywalizować Rajdzie OFF ROAD, który organizuje Stowarzyszenie “Nasza Krzyżowa”, Bolesławiec 4×4 Team przy finansowym wsparciu Gminy Gromadka.

Rajd został podzielony na dwa dni: w pierwszym (sobota) kierowcy wraz z pilotami będą musieli na wyznaczonej trasie odnaleźć punkty kontrolne (tzw. PK), czyli inaczej mówiąc pieczątki, które będą musieli odbić na karcie rajdu. Punkty kontrolne będą znajdowały się w obrębie wyznaczonej 38 km trasy, która będzie wiodła głównie w terenie (występuję tylko 1-kilometrowy asfaltowy łącznik). Będą poukrywane w różnych, trudnodostępnych miejscach, gdzie kierowcy i piloci będą musieli wykorzystać swoje indywidulane umiejętności jaki i sprzętowe możliwości. Pieczątek na trasie będzie 120, a na uzbieranie wszystkich będzie limit czasu – tylko 8 godzin. Zapowiada się niezła, grząska jazda.

fot. Stowarzyszenie Nasza Krzyżowa

Drugiego dnia (w niedzielę) zmagania przeniosą się na boisko w Krzyżowej, gdzie kierowcy będą rywalizować na specjalnie przygotowanym torze, na którym będą musieli pokonać wzniesienia czy rowy z wodą. A wszystko to na oczach kibiców, którzy będą mogli podziwiać terenówki w efektownych przejazdach.

Jak będzie wyglądała punktacja rajdu? Bardzo prosto. W rajdzie weźmie udział 70 zgłoszonych załóg. Pierwszego dnia załoga zdobywa tyle punktów, ile uda się zebrać pieczątek. Limit czasu wynosi 8 godzin od startu załogi. Oczywiście o miejscu zdecyduje liczba zebranych pieczątek. Drugiego dnia, przejazdy na torze off-roadowym będą odbywały się na czas, i tu też załogi będą walczyły o punkty ( 1 miejsce – 70 pkt., 2- 69 pkt., 3 – 68 pkt., (…) 69 – 1 pkt. 70 – 0 pkt.). Do tego na kilku przeszkodach, podczas przejazdu, będzie można zdobyć ekstra punkty (np. na podjeździe pod strome wzniesienie, czy oderwanie 4 kół od ziemi podczas przejazdu przez wzniesienia).

fot. Stowarzyszenie “Nasza Krzyżowa”

W niedzielę od godz. 11.00, oprócz prób na torze, kibice będą mogli spróbować lokalnych przysmaków, dzieci będą mogły wziąć udział w różnych konkursach, będą rozstawione dmuchańce dla wszystkich chętnych, no i najważniejsze: każdy kibic będzie miał możliwość przejechania się po torze z wybranymi załogami!!

Organizacja imprezy OFF ROAD PARTY dofinansowana jest w ramach realizacji zadania publicznego: Organizacja wydarzeń kulturalnych o charakterze lokalnym na terenie gminy Gromadka w 2021r. – dotacja w trybie ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, w kwocie 30 000,00 zł.

W trakcie imprezy będzie możliwość dokonania spisu w ramach Spisu Powszechnego.

info: sport.boleslawiec.pl/Stowarzyszenie “Nasza Krzyżowa”

Facebook Comments