Wydarzenia sportowe w okolicy

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
30
31
1
2
3
4
5
Events for 31 sierpień
Events for 1 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 2 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 3 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 4 wrzesień
Events for 5 wrzesień
6
7
8
9
10
11
12
Events for 6 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 7 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 8 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 9 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 10 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 11 wrzesień
Events for 12 wrzesień
13
14
15
16
17
18
19
Events for 13 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 14 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 15 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 16 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 17 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 18 wrzesień
Events for 19 wrzesień
20
21
22
23
24
25
26
Events for 20 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 21 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 22 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 23 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 24 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 25 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 26 wrzesień
Brak wydarzeń
27
28
29
30
1
2
3
Events for 27 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 28 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 29 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 30 wrzesień
Brak wydarzeń
17 września 2021

BKS rozpocznie, Chrobry zakończy

Trzy mecze z udziałem klubów z powiatu bolesławieckiego odbędą się w nadchodzącej kolejce ligi okręgowej – będzie to pierwsza taka sytuacja w tym sezonie, w dwóch pierwszych kolejkach były tylko dwa mecze, ponieważ w każdej kolejce mieliśmy do czynienia z meczami derbowymi. Okoliczni kibice nasze drużyny będą mogli oglądać w Bolesławcu, Nowogrodźcu oraz Radzimowie, gdzie zagra drużyna Twardego Świętoszów.

Jako pierwsi na boisko wybiegną bolesławianie, którzy nietypowo, bo w sobotę o godzinie 12:00, podejmą przy ul. Spółdzielczej beniaminka z Węglińca. BKS do spotkania podejdzie jako lider, Górnik Węgliniec zaś w dwóch dotychczasowych meczach zgromadził 4 punkty i zajmuje piąte miejsce w tabeli. BKS przed tygodniem skromnie pokonał Nysę Zgorzelec, Górnik natomiast dość pewnie na własnym boisku odprawił Włókniarza Mirsk. Postacią łącząca oba kluby jest Paweł Rissmann, obecnie grający trener Górnika, który większą część karie… przygody z piłką spędził w BKS-ie i mimo, że jego ostatni pobyt w klubie ze Spółdzielczej to dość odległe czasy, to dobrze zna większość kadry BKS-u i może mieć to wpływ na przebieg spotkania. BKS jest jednak w dobrej formie i jeśli zagra swoje, to bolesławieccy kibice powinni być spokojni o wynik spotkania. BKS jest uskrzydlony wysokim środowym zwycięstwem w Pucharze Polski, kiedy to wygrał z Wartą Bolesławiecką aż…11:1.

Drugi sobotni mecz to również mecz z udziałem beniaminka – Twardy Świętoszów pojedzie do Radzimowa na mecz z tamtejszym Cosmosem. Zarówno Cosmos, jak i Twardy w tym sezonie jeszcze nie poczuły smaku zwycięstwa, obie drużyny zgromadziły po jednym punkciku – Twardy po remisie w derbowym starciu z Chrobrym, natomiast Cosmos zdobył go w pierwszej kolejce w spotkaniu z Czarnymi Lwówek Śląski. Jedni i drudzy zrobią wszystko, by dopisać na swoje konto pierwsze trzy punkty, więc możemy spodziewać się walki od pierwszej do ostatniej minuty. Kto wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko? A może Twardy podzieli się punktami ze swoim rywalem? Początek spotkania o godzinie 17:00.

Ostatnim przedstawicielem powiatu, który wybiegnie na boisko będzie Chrobry Nowogrodziec, który swoje spotkanie rozpocznie w niedzielę o godzinie 13:00 i podejmie Nysę Zgorzelec, ostatniego rywala BKS-u Bolesławiec. Nysa to rywal wprawiony w boju na poziomie okręgowym, jest to dla nich czwarty sezon z rzędu, wcześniej występowali nawet w IV lidze. Ten fakt może działać na ich korzyść, znają specyfikę ligi, wiedzą jak trzeba grać, by punktować, choć w tym sezonie w Zgorzelcu wygląda to kiepsko – oprócz wyżej wymienionej przegranej z BKS-em na koncie mają remis w Mirsku. Chrobry na razie meczu nie przegrał, meczu nie wygrał, w obu swoich spotkaniach dzielił się punktami z rywalami – najpierw z ruszowską Victorią, potem z Twardym. Chrobry strzela dużo bramek, ich bolączka jest jednak gra w defensywie, w której zdarza się popełniać łatwe błędy, które mamy nadzieje zostaną w niedziele wyeliminowane. Czy podopiecznych Krzysztofa Kownackiego stać na zwycięstwo? Na pewno! Czy je odniosą? Odpowiedź już w niedzielę!

BKS Bobrzanie BolesławiecGórnik WęgliniecSobota, 12:00
Cosmos RadzimówTwardy ŚwiętoszówSobota, 17:00
Chrobry NowogrodziecNysa ZgorzelecNiedziela, 13:00
Facebook Comments