Events for 2 październik
Events for 3 październik
28 września 2021

BKS obronił fotel lidera, Chrobry i Twardy podzielili się punktami

Druga kolejka i drugie derby powiatu. Tym razem Twardy Świętoszów podejmował na własnym stadionie beniaminka “okręgówki” – Chrobrego Nowogrodziec. W mecz lepiej weszli gospodarze spotkania, którzy w pierwszych minutach stworzyli sobie kilka sytuacji. Jedną z nich zamienili na bramkę. Podziałało to na Chrobrego, jak płachta na byka. Piłkarze Krzysztofa Kownackiego wzięli się do odrabiania strat i ta sztuka dobrze wychodziła. Chrobry narzucił swój styl gry i zdobył wyszedł na jednobrakowe prowadzenie. Do bramki trafiali Adam Turko i Adrian Paruch. To nie był koniec emocji. Nie minęło kilka chwil i wynik był już remisowy. Twardy wykorzystał stały fragment gry i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do siatki gości. Mimo straty drugiej bramki, beniaminek dalej atakował, na tyle skutecznie, że do szatni piłkarze Chrobrego schodzą z boiska z dwubramkową przewagą – jest 2:4. Z rzutu wolnego ładnie piłkę przymierzył pod poprzeczkę Krystian Smolarek czwartego gola strzelił Bartosz Kojder.

Druga połowa to odmieniony Chrobry Nowogrodziec. Brak składnych akcji, nieporozumienia, problemy z wyprowadzeniem i rozegraniem piłki. twardy musiał to wykorzystać i wykorzystał. Piękne dwa trafienia zza pola karnego w “okienko” z pierwszych piłek mówią jasno – twardy nie złożył broni i będzie walczył o komplet punktów. Mamy remis 4:4. Po dwudziestu minutach drugiej połowy Chrobry dochodzi do siebie i gra się wyrównuje. Obie ekipy stawiają na ofensywę, przez co każda z drużyn ma swoje sytuacje do strzelenia kolejnych bramek. Pod koniec meczu bramkarz z Nowogrodźca staje staje “oko w oko” z napastnikiem gospodarzy, ale ten marnuje wyśmienitą sytuację. gdy sędzia miał już gwizdać koniec spotkania, na akcję ostatniej szansy zdecydowali się goście, którzy marnują “setkę”. Można było zrobić wszystko: minąć bramkarza , dograć piłkę do “pustka”…. ale nic z tych rzeczy. Mecz był szybki, okraszony pięknymi bramkami i podział punktów jest jak najbardziej sprawiedliwy.

BKS Bolesławiec wybrał się do Zgorzelca, by tam potwierdzić, że zasługują na fotel lidera i deklaracje o awansie nie są wyssane z palca. Spotkanie toczyło się w szybkim tempie i było widać, że spotkały się ze sobą drużyny o porównywalnych umiejętnościach. Bolesławianie stwarzali sobie sytuacje, ale brakowało odpowiedniego wykończenia w pierwszej połowie. W drugiej odsłonie prowadzenie BKS-owi dał Karol Borowski, który dopadł się do bezpańskiej piłki i strzałem z 25 metrów pokonał bramkarza Nysy. Nysa również miała swoje szanse, ale tego dnia Dawid Kizyma był bezbłędny na linii bramkowej.

Nysa Zgorzelec BKS Bolesławiec0:1 (0:0)