Wydarzenia sportowe w okolicy

październik 2023

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
25
26
27
28
29
30
1
Events for 1 październik
Brak wydarzeń
2
3
4
5
6
7
8
Events for 2 październik
Brak wydarzeń
Events for 3 październik
Brak wydarzeń
Events for 4 październik
Brak wydarzeń
Events for 5 październik
Brak wydarzeń
Events for 6 październik
Brak wydarzeń
Events for 7 październik
Brak wydarzeń
Events for 8 październik
Brak wydarzeń
9
10
11
12
13
14
15
Events for 9 październik
Brak wydarzeń
Events for 10 październik
Brak wydarzeń
Events for 11 październik
Brak wydarzeń
Events for 12 październik
Brak wydarzeń
Events for 13 październik
Brak wydarzeń
Events for 14 październik
Brak wydarzeń
Events for 15 październik
Brak wydarzeń
16
17
18
19
20
21
22
Events for 16 październik
Brak wydarzeń
Events for 17 październik
Brak wydarzeń
Events for 18 październik
Brak wydarzeń
Events for 19 październik
Brak wydarzeń
Events for 20 październik
Brak wydarzeń
Events for 21 październik
Brak wydarzeń
Events for 22 październik
Brak wydarzeń
23
24
25
26
27
28
29
Events for 23 październik
Brak wydarzeń
Events for 24 październik
Brak wydarzeń
Events for 25 październik
Brak wydarzeń
Events for 26 październik
Brak wydarzeń
Events for 27 październik
Brak wydarzeń
Events for 28 październik
Brak wydarzeń
Events for 29 październik
Brak wydarzeń
30
31
1
2
3
4
5
Events for 30 październik
Brak wydarzeń
Events for 31 październik
Brak wydarzeń
3 października 2023

Wychowanek BKS-u pomógł w awansie do pierwszej ligi!

Kilkanaście dni temu pisaliśmy o sukcesie trenera Krzysztofa Kawałko, który jako asystent trenera w Termalice Bruk-Bet Nieciecza awansował do ekstraklasy. Dziś chcemy przedstawić kolejnego człowieka, związanego z Bolesławcem, który w minionym sezonie piłkarskim zrobił awans do wyższej klasy rozrywkowej. Tym razem jest to czynny piłkarz, wychowanek BKS-u Bolesławiec – Eryk Sobków, który wraz z Górnikiem Polkowice wygrał II ligę i w nadchodzącym sezonie wystąpi na zapleczu Ekstraklasy. Eryk swoją przygodę piłkarską zaczynał w klubie z Bolesławca, grał w nim w najmłodszych grupach wiekowych. Stąd przeniósł się do juniorskiej drużyny Miedzi Legnica, następnie występował w juniorach i drugiej drużynie Zagłębia Lubin. Prezentował się tam na tyle dobrze, że został włączony do ekstraklasowej kadry drużyny z Lubina. Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce Eryk wystąpił 9-krotnie. Zazwyczaj były to występy w końcówkach spotkań. Później Eryk grał jeszcze w GKS Katowice, w Kotwicy Kołobrzeg, w Zniczu Pruszków, po czym wrócił do drużyny Zagłębia Lubin. Po powrocie, w ekstraklasie już nie zagrał i postanowił zamienić Lubin na Polkowice. Z perspektywy czasu można uznać to za bardzo dobrą decyzję, Eryk w nowym zespole jest wiodącą postacią i w dużym stopniu przyczynił się do awansu Górnika na zaplecze ekstraklasy. W minionym sezonie Eryk w barwach Górnika zagrał w 24 meczach, zdobywając w nich 13 bramek (drugi strzelec w drużynie) i notując 3 asysty.

Jak sezon 2020/2021 wyglądał z perspektywy Eryka? Piłkarz, specjalnie dla naszego portalu, podsumował go w kilku zdaniach.

“Był to świetny sezon w wykonaniu naszej drużyny, ciężko mówić inaczej, gdy wygrało się ligę. Styl, w jakim to zrobiliśmy, był imponujący – strzeliliśmy najwięcej bramek w lidze, straciliśmy najmniej, prezentowaliśmy naprawdę super piłkę. Duża w tym zasługa naszego trenera, który przyszedł do Polkowic, poukładał drużynę na wielu płaszczyznach. Przed sezonem niewielu było odważnych, którzy typowaliby nas na zwycięzcę ligi. W drużynie panowała świetna atmosfera, grałem w wielu klubach, ale takiej szatni jak w Polkowicach, jeszcze nie doświadczyłem. Jeśli chodzi o moją osobę, sezon zaczął się bardzo dobrze, grałem praktycznie we wszystkich meczach. Zmieniła się trochę moja pozycja, zdecydowanie najlepiej czuje się jako ofensywny skrzydłowy. W zimie miałem problemy ze zdrowiem, zaczęło się od wirusa, który nie pozwalał mi podnieść się z łóżka. Nie mogłem przez to w stu procentach przygotować się do rundy wiosennej, przez co potem co chwilę łapałem kontuzje. Nie pomagała również ciągła walka z czasem, by jak najszybciej wrócić na boiska. Przez to zagrałem zaledwie w 24 meczach.”

Mamy nadzieję, że w nadchodzącym sezonie, ze zdrowiem Eryka będzie już wszystko dobrze i że będzie cieszył polkowickich kibiców bramkami na zapleczu Ekstraklasy.

Facebook Comments