Wydarzenia sportowe w okolicy

sierpień 2022

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
1
2
3
4
5
6
7
Events for 1 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 2 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 3 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 4 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 5 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 6 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 7 sierpień
Brak wydarzeń
8
9
10
11
12
13
14
Events for 8 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 9 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 10 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 11 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 12 sierpień
Events for 13 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 14 sierpień
Brak wydarzeń
15
16
17
18
19
20
21
Events for 15 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 16 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 17 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 18 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 19 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 20 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 21 sierpień
Brak wydarzeń
22
23
24
25
26
27
28
Events for 22 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 23 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 24 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 25 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 26 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 27 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 28 sierpień
Brak wydarzeń
29
30
31
1
2
3
4
Events for 29 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 30 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 31 sierpień
Brak wydarzeń
8 sierpnia 2022

Wychowanek BKS-u pomógł w awansie do pierwszej ligi!

Kilkanaście dni temu pisaliśmy o sukcesie trenera Krzysztofa Kawałko, który jako asystent trenera w Termalice Bruk-Bet Nieciecza awansował do ekstraklasy. Dziś chcemy przedstawić kolejnego człowieka, związanego z Bolesławcem, który w minionym sezonie piłkarskim zrobił awans do wyższej klasy rozrywkowej. Tym razem jest to czynny piłkarz, wychowanek BKS-u Bolesławiec – Eryk Sobków, który wraz z Górnikiem Polkowice wygrał II ligę i w nadchodzącym sezonie wystąpi na zapleczu Ekstraklasy. Eryk swoją przygodę piłkarską zaczynał w klubie z Bolesławca, grał w nim w najmłodszych grupach wiekowych. Stąd przeniósł się do juniorskiej drużyny Miedzi Legnica, następnie występował w juniorach i drugiej drużynie Zagłębia Lubin. Prezentował się tam na tyle dobrze, że został włączony do ekstraklasowej kadry drużyny z Lubina. Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce Eryk wystąpił 9-krotnie. Zazwyczaj były to występy w końcówkach spotkań. Później Eryk grał jeszcze w GKS Katowice, w Kotwicy Kołobrzeg, w Zniczu Pruszków, po czym wrócił do drużyny Zagłębia Lubin. Po powrocie, w ekstraklasie już nie zagrał i postanowił zamienić Lubin na Polkowice. Z perspektywy czasu można uznać to za bardzo dobrą decyzję, Eryk w nowym zespole jest wiodącą postacią i w dużym stopniu przyczynił się do awansu Górnika na zaplecze ekstraklasy. W minionym sezonie Eryk w barwach Górnika zagrał w 24 meczach, zdobywając w nich 13 bramek (drugi strzelec w drużynie) i notując 3 asysty.

Jak sezon 2020/2021 wyglądał z perspektywy Eryka? Piłkarz, specjalnie dla naszego portalu, podsumował go w kilku zdaniach.

“Był to świetny sezon w wykonaniu naszej drużyny, ciężko mówić inaczej, gdy wygrało się ligę. Styl, w jakim to zrobiliśmy, był imponujący – strzeliliśmy najwięcej bramek w lidze, straciliśmy najmniej, prezentowaliśmy naprawdę super piłkę. Duża w tym zasługa naszego trenera, który przyszedł do Polkowic, poukładał drużynę na wielu płaszczyznach. Przed sezonem niewielu było odważnych, którzy typowaliby nas na zwycięzcę ligi. W drużynie panowała świetna atmosfera, grałem w wielu klubach, ale takiej szatni jak w Polkowicach, jeszcze nie doświadczyłem. Jeśli chodzi o moją osobę, sezon zaczął się bardzo dobrze, grałem praktycznie we wszystkich meczach. Zmieniła się trochę moja pozycja, zdecydowanie najlepiej czuje się jako ofensywny skrzydłowy. W zimie miałem problemy ze zdrowiem, zaczęło się od wirusa, który nie pozwalał mi podnieść się z łóżka. Nie mogłem przez to w stu procentach przygotować się do rundy wiosennej, przez co potem co chwilę łapałem kontuzje. Nie pomagała również ciągła walka z czasem, by jak najszybciej wrócić na boiska. Przez to zagrałem zaledwie w 24 meczach.”

Mamy nadzieję, że w nadchodzącym sezonie, ze zdrowiem Eryka będzie już wszystko dobrze i że będzie cieszył polkowickich kibiców bramkami na zapleczu Ekstraklasy.

Facebook Comments